Jump to content


Technics vs Rotel


NenadRa

Recommended Posts

59 minutes ago, Krnjevac said:

Dva puta sam bio u prilici da kupim Technics se-a3 sto mu dodje slicno kao i se-a100,na slusanju sam ga rabio sa Jbl l90,Infinity reference 2.5 i Kef 105.2 .....sve moje izlaze u najmanju ruku moze se reci da je obrisao pod po svim aspektima,elem pre par dana povezem Technics se-a7 u mono blok varijanti sa pripadajucim preampom su-a8 na Kef 105 diy,s druge strane protivnici su mu bili Quad 405-2,Rotel rb980/rc972mk2 i Kenjalov hibrid sa fetovima i lampom,po mom misljenu i jos nekoliko pari usiju Technics odneo pobedu,Dark side dobio potpuno novu formu,kao da prvi put cujem album....e sad sto se poimanja zvuka tice to je diskutabilno....

Taj se a3 deluje ozbiljno 

Link to comment
Share on other sites

14 sati ranije, NenadRa said:

Meni su super legle sa su v900, ne volim "brundanje" kutije ne bih menjao 

Onda ne diraj ništa ako ti se dopadaju, meni su bile plitkog tona, brundanja nije bilo ni malo, kompresija je to, samo nema dovoljno dubok bass koji bi se meni dopao. U testu iz 1990. godine (moram da ti nađem taj članak ako uspem) koristili su snagaš  Proton D1150 sa tim Bowersima, i napisali da su kutije jako zahtevne i da traže baš mnogo snage, generalno dosta su ih nahvalili kad su konačno uspeli da ih poteraju kako treba.

Link to comment
Share on other sites

On 14.1.2018. at 11:04 PM, AlexBgd said:

Mislim da si, kao neko ko je odskora u hifi vodama, kao što si sam napomenuo, krenuo pogrešnim putem, pogotovo što na ovakvim mestima pokušavaš da dobiješ odgovore na određena pitanja, kojima nećeš nikada rešiti svoju nedoumicu. Po meni, prvo bi trebalo da kreneš od entry level hifi-a, pa onda, kasnije da postepeno počneš da nadograđuješ svoje uređaje, čime bi dobio određeno iskustvo, izgradio stav i izoštrio sluh, podižući, tako sebi hifi nivo. E sad, za to ti treba dosta vremena, novaca i živaca, ali i dalje mislim da je to jedini ispravan put. 

Ovako ćeš, za svoje nedoumice, dobiti podeljena mišljenja, koja su, uzgred, na ovom forumu vrlo izražena, i nakon čega ćeš biti, po meni još neodlučniji. Najgore od svega je, da su sva ta različita mišljenja iskusnijih članova potpuno ispravna, ali... samo za njih same.

Šta si, npr. dobio, ako jedan kaže da je pomenuti Rotel sjajan, a drugi da je kanta, ili ako nego kaže da je Technics bolja kupovina, a drugi tvrdi suprotno. Kako ćeš da se odlučiš za kupovinu, ako znaš da se kolegi Surokvl-u Rotel RC1070 pokazao kao loš uređaj u sistemu koji je imao, a da je meni Rotel RSP 1098 neverovatan preamp, u mom trenutnom sistemu.

Nemoj pogrešno da me shvatiš, nisam hejter, niti pokušavam da te ubeđujem u nešto, a najmanje da ti bilo šta dokazujem, ali ukoliko nisi u mogućnosti da čuješ pomenute uređaje, što bi bilo idealno, a sve mi se čini da nisi, jer ih je malo u opticaju, a pritom nećeš da kreneš kao audiofilski pripravnik, kupi ono što si prvo pomislio da bi moglo da te usreći. Neka ti se, nakon kupovine, smeška audiofilski brk...  bar dok ne čuješ prve tonove :unsure:

Živeli i srećna kupovina! 

Naprotiv svaka sugestija je pozeljna..... htedoh da cujem vasa iskustva sa doticnim ampovima...

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, dragec said:

Onda ne diraj ništa ako ti se dopadaju, meni su bile plitkog tona, brundanja nije bilo ni malo, kompresija je to, samo nema dovoljno dubok bass koji bi se meni dopao. U testu iz 1990. godine (moram da ti nađem taj članak ako uspem) koristili su snagaš  Proton D1150 sa tim Bowersima, i napisali da su kutije jako zahtevne i da traže baš mnogo snage, generalno dosta su ih nahvalili kad su konačno uspeli da ih poteraju kako treba.

Da li bi jedan od ova dva kompletica bio dovoljan? Na papiru oba deluju dobro

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Evo i cena i informacija: Technics SUA 200/SEA 100 je u kompletu kostao 7000 dm(preamp 3000 dm/snagas 4000 dm),testirani 6/1986 u nemackom Stereo-u.

Technics SU-C 2000/SE-A 2000 je kostao u kompletu 4000 dm(preamp 1600 dm,a snagas 2400 dm,testirani 9/1993 u nemackom Audio-u).

Technics SEA-4MK2/SEA 3mk2 je kostao u kompletu 9000 dm(,Stereoplay,preamp 3000,a snagas 6000 dm),snagas SEA 3mk2 je bio jako lose ocenjen u Stereoplay-u(testiran 7/1984).Dok je u Stereo-u(5/1986 ovaj komplet bio odlicno ocenjen i kostao je vise(preamp 3900+ snagas 7500 dm).

Rotel je kostao 4000 evra(preamp 1500 evra/snagas 2500 evra).Ima ih od 1999(snagas testiran 8/1999 u Stereoplay-u do 2006(takodje snagas testiran 12/2006 u Audio-u) godine u testovima.

Bowers and Wilkins Matrix 3/series 2 su kostali 4400 dm(testirani 9/1988 u Stereo-u,Spitzenklasse,dobili maksimalne 3 zvezdice).

Rotel je bio primetno bolje ocenjen od Technics-a SUC/SEA 2000 u nemackom Audio-u.

Osamdesetih su u istim katalozima bili Luxman i Bowers and Wilkins,tu su i preporucivali koji Luxman i koji Bowers and Wilkins upariti.

Link to comment
Share on other sites

19 minuta ranije, gvlada said:

Цена се односи на Ротеле преамп и снагаш 1090? Питам зато што модели из '99, пре евра 

Da cena se odnosi na Rotel i u evrima je.Napisao sam da su testirani od 1999 do 2006 godine.Na primer snagas 1090 je testiran u Audio-u 12/2006 godine i cena mu je 2500 evra,dok je cena za preamp 1500 evra.Ovo su cene iz rang liste Audio iz 2008 godine.Ako treba mogu i slike sa cenama da postavim gde ce se videti i koja je godina u pitanju.

Link to comment
Share on other sites

4 sati ranije, gvlada said:

Ок, реко да није превид неки због валуте и годишта.

У америци препоручене цене су биле RC-1090 1199$ и RB-1090 1999$.

U Americi koliko sam gledao Rotel je povoljniji nego u Evropi.Secam se kad sam krajem 2007 godine kupio u Korato-u Rotel dvd RDV 1062,platio sam ga 1000 evra(u dinarima) i onda vidim da mu je cena u Americi manja(999 dolara,ali je tad Dolar ako se dobro secam bio dosta manji u odnosu na Evro).

Na primer u Stereophile cenovniku iz 2007/2008 Rotel RB 1080 je kostao 999 dolara,a u Nemackoj mu je cena u Audio-u iz 2008 godine 1500 evra.RB 1091 je bio 1499 dolara,a u Nemackoj 3000 evra.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Odgovor starteru teme (na ovom forumu se izlazi iz svake teme kao da je pravilo), Technics se ne može mjeriti sa Rotelom, brendovi su na različitim nivoima, obrati pažnju na stanje opreme (većina kupuje polovne uređaje sa čime opada kompetentnost uporedbe jer ne zna se u kakvom je stanju tretirana komponenta - zaključci se prelako donose).

Kupuj ono što je u boljem stanju i ako možeš biti siguran da nije popravljano, pružiće ti zadovoljstvo kao da je najbolje

U svakom slučaju želim ti sreću pri izboru i da uživaš u muzici

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...