Jump to content


High End Minhen 2012


Ljuba

Recommended Posts

Licno ne mogu da pevam,mene mrzi da idem vec par godina i na ovdasnje sajmove,kamoli da sedam u kola da se zezam zbog toga u Minhen B) ..link skinut odavde sa bloga ovdasnjeg Naim/Focal dealera..zasad sto se stiglo izbistriti po ovdasnjim komentarima da novi Focali ne pate od dobro poznatog problema oko visokih,ali to je bilo vezano za onaj drugi sistem Focal/Soulution/Kubala-Sosna..Naim dealer ce verovatno biti(ili je) u hvalospevima,po sluzbenoj duznosti :D ..

Ma dobro, to se ne racuna. Ja sam iskreno bio malo sumnjicav po tom pitanju, mada sam cuo i jedan ili dva pozitivna komentara od ranije - pa sam bas hteo da cujem od nekog ko je cuo uzivo. Nista, cekamo Ljubu, valjda je on slusao :) .

Link to comment
Share on other sites

Ma dobro, to se ne racuna. Ja sam iskreno bio malo sumnjicav po tom pitanju, mada sam cuo i jedan ili dva pozitivna komentara od ranije - pa sam bas hteo da cujem od nekog ko je cuo uzivo. Nista, cekamo Ljubu, valjda je on slusao :) .

Link to comment
Share on other sites

vidi,po komentaru doticnog prvi dan je bilo jos malo "bockavo",ali drugi dan je bilo sve vec OK,slusali su na tom sistemu snimak koji su oni radili/izdavali,i samo je napisao da je taj snimak zvucao "realisticki"..e sad ako je cifra ta sto @Dejan kaze,to je onda skoro 2x ko Ovator 400/600..no comment..

Kosta, kosta... S'druge strane, onaj Soulution sistem na koji su isto vezali Focal-e... Samo Soulution SACD plejer kosta kao ceo Naim stack, i to sa Fraim-om - da ne pocinjem o tome koliko su im mono-blokovi. Verujem da je bio bolji, nema greske - samo me je zanimalo kako ovo radi.

Link to comment
Share on other sites

Kosta, kosta... S'druge strane, onaj Soulution sistem na koji su isto vezali Focal-e... Samo Soulution SACD plejer kosta kao ceo Naim stack, i to sa Fraim-om - da ne pocinjem o tome koliko su im mono-blokovi. Verujem da je bio bolji, nema greske - samo me je zanimalo kako ovo radi.

Link to comment
Share on other sites

Ono sto se meni jako dopalo a da ne kosta koliko i stan u Beogradu, jesu dva zvucnika ... Jedan je Audioplan Kantata koji kosta 3200 eura za par i koji je svirao odlicno sa Jadis (DA88) elektronikom.

post-8717-0-32714700-1336456042_thumb.jp

Pri tome mislim da je ovaj bookshelf svirao uporedivo i sa zvucnicima koji su kostali i po deset puta vise.

Drugi su bili Dynaudio Xeo 3 wireless zvucnici. Ceo sistem je bio krajnje jednostavan: comp je bio USB kablom povezan za malu spravu koja se isporucuje uz ove Dynaudio. Ta mala crna sprava emituje preko WLANa signal koji primaju ovi mali zvucnici. U njima se nalazi i konvertor formata, i DAC i pojacala.

post-8717-0-85426400-1336456273_thumb.jp

Ovaj zvuk nije bio recimo na nivou Audioplan Kantate ali je svirao dobro, narocito imajuci u vidu da ovi zvucnici kostaju upola manje od Audioplan Kantate.

post-8717-0-32714700-1336456042_thumb.jp

post-8717-0-85426400-1336456273_thumb.jp

Link to comment
Share on other sites

Ako se prica o ultimativnim sistemima onda mora da se pomene Martion Orgon. To su cetvorosistemske, aktivne horne sa cenom od 50.000 eura. U tu cenu je uracunato i namestanje i podesavanje zvucnika u prostoriji i sistemu kupca. Taj proces traje obicno od par dana pa ponekad sve do 7 dana.

post-8717-0-54337500-1336456625_thumb.jp

Ovo je zbilja ultimativni sound. Iz razgovora sa Martionom smo saznali da su ove horne tako napravljene da imaju velike rezerve, tako da sa porastom opterecenja izoblicenja rastu gotovo zanemarljivo. To se i cuje kao prirodan zvuk bez koloracija. Ta prirodnost je uslovljena i odredjenom dozom osecaja lakoce i opustenosti, koji ovi zvucnici stvaraju pred vama. Integracija dinamickog 18 inchnog drivera sa hornama je bez ikakve primedbe. Skretnica je analogna.

Slusao sam ih ovaj put oko par sati, pri cemu nam je Martion pustao zbilja dobru muziku. Taj sistem svira jednostavno tako, da vi ne zelite da prestanete da ga slusate.

Inace ostatak sistema: comp je bio povezan sa Aqvox DACom, ovaj sa Martion preampom (1600 eura) a ovaj opet sa hornama. Kablovi su bili takodje Martion (bakar prevucen srebrom) sa cenom od 35 eura po metru. Znaci nista posebno na front-end strani. Kljuc medjutim lezi u pazljivom namestanju samih zvucnika u prostoriji i u datom sistemu.

S obzirom kako ovo svira, ispostavlja se da je cena od 50.000 eura povoljna - ma kako to blesavo izgledalo. Narocito kada imate u vidu sta sve danas kosta i po nekoliko puta vise ...

post-8717-0-54337500-1336456625_thumb.jp

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ono sto se meni jako dopalo a da ne kosta koliko i stan u Beogradu, jesu dva zvucnika ... Jedan je Audioplan Kantata koji kosta 3200 eura za par i koji je svirao odlicno sa Jadis (DA88) elektronikom.

post-8717-0-32714700-1336456042_thumb.jp

Pri tomeDrugi su bili Dynaudio Xeo 3 wireless zvucnici. Ceo sistem je bio krajnje jednostavan: comp je bio USB kablom povezan za malu spravu koja se isporucuje uz ove Dynaudio. Ta mala crna sprava emituje preko WLANa signal koji primaju ovi mali zvucnici. U njima se nalazi i konvertor formata, i DAC i pojacala.

Ovaj zvuk nije bio recimo na nivou Audioplan Kantate ali je svirao dobro, narocito imajuci u vidu da ovi zvucnici kostaju upola manje od Audioplan Kantate.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...