Jump to content


Diy pasivni preamp


PetarL

Recommended Posts

lightspeed ima toliko nisku impedansu da je najbolje ga napraviti u kombinaciji sa bufferom , kao sto je Papa nacrtao , ili slicno

hehe - organizuj nabavku uparenih optoelemenata , pa cemo praviti ....... mislim da ne gresim ako kazem da bi to najverovatnije bila ultimativna varijanta pasivca/atenuatora

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 929
  • Created
  • Last Reply
A jel neko probao lighspeed atenuator ili bilo koju drugu slicnu varijantu opto-coupler volume controll-a. Nikako bre da progutam tu ideju pasivca za potenciomentrom. Bafer na izlazu je skoro neophodan zbog kontrole izlazne impedanse a onda jebo pasivac kada ti opet treba regulisanih +/-15V.
Link to comment
Share on other sites

Sada bas ne znam u kojoj prodavnici je tacno kupio, ali ja sam mu dao kontakt za distributera Silonex u Holandiji i on ih je zvao da pita gde da pokupi optokaplere. Probacu tacno da nadjem gde ih je uzeo, pa cu ostaviti kontakt ovde.

Silonex distributer u Holandiji:

ACAL Technology Netherlands

Eindhoven Airport

Beatrix de Rijkweg12

5657EG Eindhoven, The Netherlands

Tel: +31 (0)40 250 7400

Fax: +31 (0)40 250 7409

Email:[email protected]

Jel jos neko pravio lightspeed attenuator? Kakva su vam iskustva?

Onaj australijanac bas dere, ono sto prodaje za 300 AUSD nije vredno ni upola cene, derikoza.

Link to comment
Share on other sites

Evo kako izgleda moj prototip. Da budem iskren, nisam verovao da ce uopste da radi, ali sada sam zagrejan da ga uradim da bude tip top.

Dakle, selektor ulaza pomocu releja, i kontrola jacine zvuka pomocu NSL32SR3S, PICa i DACa. I naravno graficki displej i daljinski.

Sto se tice NSL32SR3S, ja bih dao i tri evra za njega, ionako idu maksimalno 4 po uredjaju, sto i nije neki rashod.

post-938-128510681685_thumb.jpg

post-938-128510682095_thumb.jpg

post-938-128510682107_thumb.jpg

post-938-128510682121_thumb.jpg

post-938-128510682136_thumb.jpg

post-938-128510681685_thumb.jpg

post-938-128510682095_thumb.jpg

post-938-128510682107_thumb.jpg

post-938-128510682121_thumb.jpg

post-938-128510682136_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Evo kako izgleda moj prototip. Da budem iskren, nisam verovao da ce uopste da radi, ali sada sam zagrejan da ga uradim da bude tip top.

Dakle, selektor ulaza pomocu releja, i kontrola jacine zvuka pomocu NSL32SR3S, PICa i DACa. I naravno graficki displej i daljinski.

Sto se tice NSL32SR3S, ja bih dao i tri evra za njega, ionako idu maksimalno 4 po uredjaju, sto i nije neki rashod.

Link to comment
Share on other sites

Uradio sam ja lightspeed attenuator + selektor ulaza, prema mojoj shemi i radi kao zmaj. Stavio sam graficki i dodao daljinac. Sada se spremam da uradim upgrade sa takamisawa relejima. Sve jos uvek stoji u nedovrsenoj kutiji, ali mogu da slikam ako nekoga interesuje.

Malo sam se izivljavao ozicenjem - stavio sam srebrnu koaksijalnu zicu :thumbsup2 koju sam dobio od drugara (ne znam odakle mu- ne zeli da kaze).

Optokaplerima upravljam pomocu DACova, koje gura PIC i to toliko lepo radi, i toliko je jeftino da vise nikada necu kupiti preamp, osim ako mi neko ne ponudi electrocompaniet za 100e.

Baferisao sam i ulaze i izlaze sa AD826 (jedinicni). Procitao sam negde da je to dobar operacioni za hi fi, pa sam ga nabavio za ove svrhe. Radi se o veoma brzom video pojacavacu, mozda sa malo ostrijim visokim. Ipak, nisam siguran da je bas do operacionog problem, poceo sam da sumnjam u visatone, a mozda je nesto drugo u sistemu, ali sve u svemu, zvuk mog sistema se mnogo popravio ovim uredjajem.

U celini, lightspeed je mnogo bolja opcija nego bilo koji potenciometar, daje mnogo vise prostora za igranje (daljinski, mute, balans, pamcenje nivoa zvuka za svaki ulaz itd. itd)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...