Jump to content


Panasonic plazme


rotko

Recommended Posts

  • Replies 469
  • Created
  • Last Reply
Ja bi, bas voleo da cujem dobar plejer vise klase na dobrom visekanalnom pojacalu.... Imam osecaj da je kod vecine AVR-ova pretpojacalo prilicno slaba tacka, te da bi to moglo da jako zanimljivo zvuci. Znaci, sve dekodiranje da se radi na plejeru, naravno bar nekom pristojnom.
Link to comment
Share on other sites

Ljudi, kolko sam clanaka na netu procitao i meni uopste nista vise nije jasno..

Postoje dva modela panasonica:

1. Panasonic th-42pv80

2. Panasonic th-42pv80p

Jel ovo tacno ili nije? I koje su razlike?

Drugi moj najveci problem jeste rezolucija i HD readhy i HD full.

Ja ne znam ko je svrljao po nasim domacim sajtovima (npr. eltim), ili specifikacije televizora popunjavaju sekretarice, pa onda dodje do zabune..? Po njima Pioneer KURO plazma je HD ready nije HD full..

I o panasoniku su napisali da je HD ready, a znam da nije.

Rezolucija - moze li mi neko reci na kraju koja rezolucija sta kako?

Svako fura neko svoju pricu vise ne mogu da povatam.. Da li se pod rezolucijom podrazumeva 1080p/i? Ili je to nesto drugo, jer opet za rezoluciju pise 1024x 768..zar ne treba da je rezolucija ako je full HD - 1366x 768.

Ako neko ovo moze da mi objasni jer ocu da se pravim pametan kad mi prodavac bude prodavao maglu.

[Edit] Moja greska napisali su ladno "HD READY 1080p-FULL HD" za pioneer http://www.eltim.rs/proizvodi.php?artikal=PDPLX5090&grupa=T&pgrupa=

I cisto da znam, da li ova panasonic plazma ima digitalni tjuner, i podrzava 1080p? interlaced ne podrzava?

[off] polako pocinjem da ulazim u ovu materiju :wave2

Hvala veliko!

Link to comment
Share on other sites

AUUU, kakva panika.

Prvo, KURO Pioneer je najbolja plazma na svetu, tacka. I jeste full HD.

Panasonic modeli, koje si naveo nisu full HD, nego samo HD ready, sto znaci minimalnu HD rezoluciju od 1024 x 768.

Inace full HD rezolucija je 1920 x 1080.

Digitalni tuner, mislim da ti bar kod nas, nece mnogo koristiti.

Sad sam te malo dodatno zbunio, ali sacekaj, javice se i ostali. :wave2

Link to comment
Share on other sites

Ako se ne varam, Pioneer ima i Kuro ne-1080p model, da l' je 1024x768 sa pravougaonim pixelima ili "normalnih" 1366x768, ne znam. Onaj cuveni model iz 2007 cini mi se, na koji su svi "sekli vene" na testovima, iako nije Full HD. :wave2

Link to comment
Share on other sites

Ako mozete da mi objasnite te normalne i razvucene pixele? Citao sam davno na ovom forumu ali sad ne mogu to da pronadjem, da se rezolucija deli sa 1.33, pa onda dobijes rezultat 720 ili 1080 ? To je kod tih razvucenih pixela..valjda? Kolko se secam to je najbolji nacind a se proveri da li je neki tv full hd

koliko to utice na sliku?

Digitalni tuner ce nam valjda svima biti potreban. Ne nameravam da menjam televizor na svake 3 godine :eek Ali ako budem uzeo satelitsku tv, onda i nisam bas siguran...

Hocete da kazete da panasonic 42pv80, koju svi hvale, kako je naj kupovina, da NIJE FULL HD?!!? Au..smorili ste me u trenutku...:lol:

Jos nema ni 1.3 HDMi...bedak...Aj nabacite mi neku bruka plazmu do 99 hiljada :) da ima full hd, hdmi x 3 (ver 1.3)

Ja planiram da nakacim ili Sony Playstation 3 ili moj komp na plazmu..ili oba dva :lol: Pa hocu da vas pitam, sto se tice kompa i plazme, procitao sam da plazma "penje" rezoluciju na gore npr. ako je rezolucija kompa 1024x768, ona ce da je popne na valjda 1366x720 ? a "povratne informacije" opet vraca u nizu rezolouciju (nazad u komp)...Moje pitanja iz ovog drugog paragrafa je: Da li je isto ako uzmem da cepam fudbal na Sony Playstation 3, uz Diamond 9 zvucnike, na AVR Denon 1508, optical out - audio, I, gainward 8800 GTS,4GB OCZ Dual Channel 800 HZ, 550W napajanje, Asus P5kc, audio - optical, izlaz za video je DVI, ali ja bi to uzeo kabl DVI - HDMI...Jeste da sam malo otisao u off, i da bi to najbolje bilo u PC zoni da se prica, ali eto usput, samo da mi kazete ako mozete..jer mi se ne daje 400 evra za SP3:)

Nista...kad se budem vratio iz prodavnice, javicu vam sta mi je trgovac predlozio da pazarim.. :wave2

Link to comment
Share on other sites

Stefane, digitalni tjuner ce ti biti odmah od koristi jer ces preko njega imati RTS1, RTS2, Avalu i neki RTS test kanal.

Potom, imas Panasonic veoma fine full HD plazme 42' za jedva malo vise od 100k dinara. Mislim da su najjeftiniji u Tehnomarketu (Banovo brdo, Delta Siti, Blok 62). Cini mi se da sam video i jedan model od 46 inca za oko 125k na akciji kod WEGG-a (Kanarevo brdi, Bulevar revolucije)

PS3 je odlicna investicija jer je ona, osim igrica, istovremeno i BR plejer, a uz njegovu pomoc mozes bezicno da pustis sve sto imas sa PC-u, od muzike do HD filmova.

Zakljucak: Full HD ako hoces da gledas HD, a ako hoces da se zajebavas sa domacim *****-televizijama, onda i nemoj da vodis racuna o rezoluciji, mozes da uzmes i 300x200

Link to comment
Share on other sites

Ljudi, kolko sam clanaka na netu procitao i meni uopste nista vise nije jasno..

Postoje dva modela panasonica:

1. Panasonic th-42pv80

2. Panasonic th-42pv80p

Jel ovo tacno ili nije? I koje su razlike?

Drugi moj najveci problem jeste rezolucija i HD readhy i HD full.

STEFANE 989

http://www.panasonic.com.hr/products.asp?gID=39&pID=125&t=1' rel="external nofollow">

Link to comment
Share on other sites

haha..Stefan 989, ima pozamasnu kolekciju FLAC muzike na svom kompu, koji uz pomoc ne tako lose ASUSOVE p5kc ploce ima opticki out, i uziva u carima Erika Kleptona Unplegged :D

ALI Sony Playstation 3, mi nece sluziti toliko za igrice koliko za gledanje Blu-ray filmova :lol:

Cuo sam da je to za sada najbolje resenje za novu tehnologiju zar ne? A i malo relaksacije nije na odmet :D

Sad se bas dvoumim u vezih ovih TV-a...tacnije troumim...dodje mi da kupim neki stari EI televizor, i da mi radi jos narednih 40 godina :D

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Zvao sam danas Panasonic Srbija i pitao kada se oÄekuju novi modeli za 2009. godinu. Krajnje ljubazno su mi odgovorili da bi veoma brzo trebali da se pojave kod nas u prodaji (u roku od mesec dana) i da su uradili sertifikate za 15 modela i da je, koliko je njemu poznato, KimTec uvezao 3 modela.

Pitao sam kada će se i na sajtu pojaviti informacije o novim modelima i na to mi je o reÄeno da to zavisi od MaÄ‘ara koji ima rade sajt.

Na UK sajtu postoje neki novi modeli:

http://www.panasonic.co.uk/html/en_GB/385811/module/general/compare/productsCategory.html#anker_385811' rel="external nofollow">

Link to comment
Share on other sites

Zvao sam danas Panasonic Srbija i pitao kada se oÄekuju novi modeli za 2009. godinu. Krajnje ljubazno su mi odgovorili da bi veoma brzo trebali da se pojave kod nas u prodaji (u roku od mesec dana) i da su uradili sertifikate za 15 modela i da je, koliko je njemu poznato, KimTec uvezao 3 modela.

Pitao sam kada će se i na sajtu pojaviti informacije o novim modelima i na to mi je o reÄeno da to zavisi od MaÄ‘ara koji ima rade sajt.

Na UK sajtu postoje neki novi modeli:

http://www.panasonic.co.uk/html/en_GB/385811/module/general/compare/productsCategory.html#anker_385811' rel="external nofollow">

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...