Jump to content


Hi-Files 20


Ljuba

Recommended Posts

Radi se o tome da podbadas nakon svake moje poruke. Izvini, ali ne znam za finiju rec od podbadanja.

Nisam nervozan niti netolerantan, znao da sam da ce uvek biti negativnih kritika. I to od prvog broja naravno.

Ali Skandal... :D:D:o

Sto se nedorecenosti tice, vidis i sam u koje vreme obojica pisemo poruke :D

Ali nije vazno to, jer sta god bilo ko od nas napise, uvek moze da se procita naopako.

Dakle, ne znam kako bi ova recenica morala da glasi da se ne bi shvatila pogresno.

Ono sto je meni neobicno je da me uvek isti ljudi shvataju pogresno.

P.S. i ovaj moj "esej" nije reakcija na vase komentare. Hteo sam da napisem taj tekst jos popodne, ali nisam stigao.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 105
  • Created
  • Last Reply
Prvo moram da se zahvalim Älanovima koji su nas pohvalili.

Drugo, moram da se posebno zahvalim svima koji su nas iskritikovali, a da pri tom Äasopis nisu ni videli uživo. Kamoli ga prelistali...

@ninja

Prvo si nas pohvalio, a onda rekao da smo kiÄ. Ne daj se da te masa ponese :o

Link to comment
Share on other sites

A za kic sam napisao zbog toga sto se nadam da nije samo prefarbana "fasada" a unutra puno velikih slika i fontovi maximalne velicine i jos vise reklama a kvalitetnih sadrzaja nigdje. Kvalitet je meni mnogo vazniji od izgleda i fontova.

Pare i trud oko fontova si mogao mozda uloziti u onaj CD sto se razvlaci vec mjesecima. Mislim da bi mnogo vise poena dobio i od mene i od mnogih drugih. CD temu si sam zapoceo jps 06-12-2006 i to si napisao da si dobio ponudu!

Ninja, prvi i drugi pasus su protivrečni. Prvo ne reklama a onda reklamni CD. Think about it.

Link to comment
Share on other sites

@ninja

Daj mi adresu da ti posaljem broj 20. u Svedsku, pa da onda razgovaramo.

Fontovi kostaju stotinak dolara, a stampanje CD (bez autorskih prava) preko 2.000 evra.

Hvala ti na zeljama da izdamo CD, ali to nije bas tako lako, narocito na ovom trzistu.

Link to comment
Share on other sites

A za kic sam napisao zbog toga sto se nadam da nije samo prefarbana "fasada" a unutra puno velikih slika i fontovi maximalne velicine i jos vise reklama a kvalitetnih sadrzaja nigdje. Kvalitet je meni mnogo vazniji od izgleda i fontova.

Izgled i fontovi su sastavni deo "kvaliteta" svakog casopisa.

Link to comment
Share on other sites

Hm, sta znam...

Meni je novi izgled casopisa nekako suvise "tehnicki orijentisan", ako me razumete; nesto kao casopisi tipa "uradi sam" i slicno. Promena boja mi se definitivno ne svidja :D , doduse ja sam polu-daltonista :D , pa se valjda moj sud i ne racuna.

Stari izgled je imao neku finu, tajnovitu, misterioznu eleganciju; prosto ste znali da, kad ga otvorite, unutra ima svasta-nesto, 100 cudesa, lepih slika, tekstova itd. Kad sam ga vadio/prelistavao u prevozu, smesta je privlacio (nezeljenu :o ) paznju nesvakidasnjim dizajnom. Ovako, novi izgled ga utapa u masu "onih sarenih" casopisa; samo jos jedan u gomili.

Razume se da je ovo subjektivno misljenje, i to od nekog ko u zivotu nije kupio neki drugi HiFi casopis (jesam prelistao nekoliko pozajmljenih).

Kao i ranije brojeve, i ovaj cu svakako kupiti i lagano, sa gustom procitati.

Rajko

P.S. Sve brojeve HF-a cuvam, to se podrazumeva; ko bi bacio nesto tako fino skockano. Ukucani me opominju kad neki broj ne vratim na mesto; kao sto rekoh, (stari) dizajn skrece paznju; ne mozete ga (casopis) prevideti.

Link to comment
Share on other sites

Razmisljao sam da li da napisem nesto u ovoj temi i ne da mi djavo mira...

Elem, mislim da je rupa na saksiji odavno izmisljena a i topla voda je tu milenijumima tako da nema puno da se filozofira vezano za naslovnicu specijalizovanog casopisa kao sto je Hi-Files.

Po meni ova poslednja izgleda lepo. Kombinacija crvene i zute boje je atraktivna, to svi znamo, koristi se cesto, pa sta.. upada u oci, lako se nalazi na prebukiranim standovima u trafikama.

Naslovnica je informativna i lako citljiva, "hot" teme su naglasene i pojacane sa tri slike cisto da se vidi sta citalac moze da ocekuje.

Obzirom da nije casopis za siroke narodne mase kao spominjani Skandal, Svet, Glorija ili sta ja znam koji "unisex univerzalni" normalno je da ekskurzije sa slikama planina, jezera, poznatih guza i poprsja, kola i kuca na naslovnoj strani nemaju smisla..

Ruku na srce, svi slicni casopisi, mislim na specijalizovane, pomalo lice jedan na drugi i tu nema sta da se prigovori.

Sto se tice prigovora na sadrzaj casopisa, tu se takodje lome koplja. Bilo je bezveznih tema, to stoji ali mislim da je bilo puno vise zanimljivih i poucnih, pogotovo za pocetnike, onima iskusnim te nisu ni namenjene.

Testiranje uredjaja se usko vezuje za robu oglasavaca. Ok, verovatno ima toga, to se desava i na zapadu i na istoku i svi zivi i zdravi, to je ekonomska strana, niko ne sece granu na kojoj sedi. Postoji internet i forumi gde se moze procitati ponesto bez primesa tog faktora ali da se stampa i trosi mora i da se zaradjuje. Ako cemo da budemo legalni, testirati uredjaj za koga ne postoji uvoznik znaci ili da je usvercovan u zemlju ili je licni uvoz i mnogima ne znaci nista jer ga ne mogu nabaviti legalno bez cimanja, garancije itd a opet svi volimo da procitamo o nekoj nama nedostupnoj ezoteriji i normalno je da ce biti slabije zastupljeni u casopisu.

Sto se tice CD-a, zao mi je sto ga nema, bio bih spreman da platim vise za taj primerak cisto da ga imam, nije problem, ovo je cisto moje misljenje.

Izvinjavam se sto se oduzilo, ja cu ga kupiti i citati kao i dosadasnje brojeve, sta cu kada me drugi casopisi ne zanimaju :o

Pozdrav

Sandro

Link to comment
Share on other sites

Postovana gospodo, prepoznacete se pa da Vas ne imenujem, ima dole za svakoga po nesto:

Ako se ne varam napisao sam da me fontovi i kompletan new look (novi izgled za one kojima su nerazumevanje napisanog i engleski jezik nesavladiva prepreka) neobicno asocira na Hi Fi Choice. To je bio licni utisak na prvu loptu. Ako nekoga moje subjektivno misljenje vredja ja tu nista ne mogu...

Sto se tice odlaska na mardelj to je bila sala. Treba zaista biti nakrivo nasadjen pa istu ne razumeti i ne prihvatiti.

Nisam strucan za "pravljenje pite od onoga sto se ne jede" stavljanje plastelina tamo gde mu nije mesto i sl ali za pravnu nauku Boga mi jesam (apropo autorskih prava, odavanja poslovne tajne i sl). To i dalje ne znaci da od mene strucnijih nema i da nisam spreman da ucim od pametnijih od sebe. Jel se neko od Vas nalazi pozvanim da ne poducava...?

Lubi vas Vas Mr. Holmes (vise volim uporedjene sa John-om nego Sherlok-om ali sta je tu je) :o

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...