Jump to content


Hi-Files 20


Ljuba

Recommended Posts

Aman! Ja nisam strucan, ali ovo je smesno. Hi-Files je JEDINI casopis ciji naslov ima serifni font, svi ostali imaju bezserifni (sans-serif). Potez je vrlo zanimljiv, posto po nekim "pravilima" dizajna naslovi se uvek pisu bezserifnim fontom jer je citljiviji, ali je definitivno originalan! Toliko da mi se taj detalj cak i dopada :D Znaci, ne da nije slicno, nego pre lice ti svi casopisi jedan na drugi nego sto Hi-Files lici na njih. Toliko strci da je to strasno.... Mozda je serifni font pogresan izbor, ali ne mozete reci da nije originalan. Ja se ne bavim dizajnom, ne razumem se u njega toliko, ali to se vidi iz aviona.... Molim vas sve ne napadajte ono gde napadu nema mesta.

Sto se tice sadrzaja, jedva cekam da ga sutra uzmem, pa da vidim kakav je :o. Videcemo... Ja se nadam da ce uskoro biti jedan pravi "test bench" tamo, i da cemo uskoro videti i malo merenja - to bi omogucilo mnogo detaljnije i preciznije testiranje, uz realnije ocene. Jedan SPL meter za pocetak, a kasnije i mali frekventni analizator i mozda jedan jevtin osciloskop, uz nekog ko zna njima da rukuje bi doneli mnogo. Tekstovi ni do sada nisu bili losi, videcemo kako ce se menjati... Meni bi se dopalo da ima manje uvoda a vise teksta o uredjaju. Znaci, slobodno mogu i da ga ne opisu (poesebno ako su se vec pomucili oko fotografija) i da karakteristike daju samo u tabeli, a da sve vreme pisu o subjektivnom utisku autora, eventualno uz dodatke vezane za merenja.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 105
  • Created
  • Last Reply

Dobio sam časopis iz štamparije.

Ne liči na HiFi choice zato što je mnooogooo bolji :D:D:D:D

Nenormalno kako dobro izgleda, prvo ima 88+4 stranice pa više nije onako tanak u rukama. Duže će i da se čita.

Štampa je ispala fenomenalna kao i broš povez. Tekstovi su na višem nivou kao pre, kao i fotografije.

Ja sam danas :o:D:D

Sutra je na svim prodajnim mestima 99%

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...