Jump to content


Okki-Nokki vs Pro-Ject VC S2


paja959

Recommended Posts

Као дугогодишњи корисник Pro-Ject машина, моја запажања су овде:

Од тада, заменио сам оригиналну машину (кабинет од MDF-а) са алуминијумском машином. Нажалост, та је машина пројавила проблем са лежајима у вакуум моторима, али је бесплатно замењена новом.

Након замене, немам проблема, а редовно перем плоче.

Води рачуна да су њихове машине имале т.з. "teething" проблеме док нису решили да користе мало квалитетније делове, али задњи су модели пуно поузданији.

Хтео сам пробати и Okki Nokki, али код нас нема локалних дистрибутера, и као што можеш да видиш, у мом случају је гаранција била кључна. Знам пар људи који имају Okki Nokki One, и мада су релативно задовољни, сви одредом кажу са незадовољством "није као старија Okki Nokki машина" - шта то тачно значи нисам могао да схватим.

Укратко, узми машину која има локалну гаранцију.

Link to comment
Share on other sites

Лик на линку мало претерао. Тачно је да се троши тај део фелта, али да се то деси, морало је да:

  1. Очисти на стотине плоча;
  2. Користи ненивелирану машину (упутство је јасно око тога).

Фелт је потрошни материјал и тако треба да се третира. Да не кажем да скоро нема шансе да је радио то што каже (користио довољно средства и воде) и опет оштетио плочу.

Чувај боже да браним Pro-Ject, али да не претерујемо.

П.С. Слике које је поставио не поддржавају његову верзију догађаја свакако.

Link to comment
Share on other sites

Нема философије. Ствар јесте глупа.

Ради се само о томе да сваки произвођач користи најјефтинија доступна решења и та се, замисли чуда, подложни кваровима.

Са друге страни, нити једно од ових решења није plug-n-play. То би требало бити јасно свакоме, и један од разлога што постоје упутства.

Немам баш стрпљења за људе које кукају а не прате упутство - зато и моја реакција на лика који је решио у року од две недеље да препоручи, па онда да повуче препоруку за производ.

Link to comment
Share on other sites

Ultimativnu mašinu za čišćenje ploča sam imao priliku da vidim kod Wolanda. Ultrazvučna kada sa motorom koji obrće ploče dok sa njih nestaje prašina, mast, duvan, kvrc šuš i puc.

Neke moje ploče su oprane kod njega i zbog toga na ovom mestu želim i javno da mu se zahvalim.

Link to comment
Share on other sites

Dobro jutro

thanx svima na dosadasnjim odgovorima,da pokusam odgovoriti svima,onako rezimirano.

1.) cena na rasprodaji za Pro Ject VC S2 je 129.990HUF,sto je nekih ajd da kazem sad cca 340 eura...

2.) svojevremeno sam nosio neke svoje ploce na usluzno pranje sa Okki-Nokki,nisam bio zadovoljan rezultatom

3.) dvoje clanova foruma su "delili" jedan Okki-Nokki,nisu bili zadovoljni,prodat je

4.) nosim po potrebi na usluzno pranje ploce gde se koriste Pro Ject VC S2 spraveu zadnjih recimo 2-3 godine,izuzetno sam zadovoljan rezultatima,cak mi se cini mnogo boljim no VPI 16.5

5.) RCM sto trosi @Woland je ultrazvucna od Kuzme,ne sumnjam da radi dobro,cenovno to je van domasaja-nisam testirao

6.) Audiodesk ima dobar drugar,to je isto UZ,radi perfekto isto-testirano,al je i to pasje skupo

7.) ima se neki lokalni proizvodjac u HUN,radi RCM,hvali se sprava od korisnika koji su to kupili,cena je nekih 260 eura,ali nekako mi se ne ide u tom pravcu,preveliko,glomazno,nema okretanje u oba pravca,mada neki kazu da to nije ni toliko vazna opcija (?)

8.) sva ostala kloniranja (VPI) su iskljucena-dimenzije

ono sto vidim u zadnje vreme,da se,barem ovde,vodi neki fight,koja je tecnos,ili mix iste,donosi najbolje sonicne rezultate (?)...polako me to vec i odvraca od cele price..

po nekoj logici stvari po kolici LP-a,ovo sam ja trebao da uzmem vec odavno,al sam uvek resavao probleme,nosenjem problematicnih ploca na usluzno pranje...sad je na raprodaji taj Pro_ject, mi se cini nekim resenjem i vukovi siti,i ovce na broju + je to po dimenzijama nekako sto bih mogao relativno lako "skloniti iz vidika" kad je van upotrebe...ali eto,citam da postoje kvalitativni problemi (Steve Hoffman forum)

that's it...

 

Link to comment
Share on other sites

Машине ове класе су ипак мануелне. То значи да их се треба третирати као алат, и квалитет чишћења директно зависи од процеса и приступа.

За мене, ултимативно решење је комбинација ултразвука и вакуум машине, али ако бих морао бирати, преферирао бих вакуум. У задње време размишљам о набавци Humminguru, која је релативно аутоматизирана ултразвучна машина. Али само у комбинацији са вакуумом.

Мени је исто важно да је машина компактна и да може да се склони.

Пар ствари, ако се решиш за Pro-Ject:

  1. Мени најбоље ради њихов концентрат, у размеру 1:15 - они препоручују размере од 1:10 - 1:20. Мада видим да у задње време продају готово средствно - можда више не нуде концентрат;
  2. Испирање водом након прања концентратом је кључно - не увек се покупи средство пре него се делови осуше;
  3. Њихова четка је ужас - али зато четка за бријање од природних длака је одлична;
  4. Након завршетка "сесије", остави вакуум да ради бар 15 секунди да провуче текућине које су заостале кроз систем пре него склониш машину.
Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, InSides said:

Машине ове класе су ипак мануелне. То значи да их се треба третирати као алат, и квалитет чишћења директно зависи од процеса и приступа.

За мене, ултимативно решење је комбинација ултразвука и вакуум машине, али ако бих морао бирати, преферирао бих вакуум. У задње време размишљам о набавци Humminguru, која је релативно аутоматизирана ултразвучна машина. Али само у комбинацији са вакуумом.

Мени је исто важно да је машина компактна и да може да се склони.

Пар ствари, ако се решиш за Pro-Ject:

  1. Мени најбоље ради њихов концентрат, у размеру 1:15 - они препоручују размере од 1:10 - 1:20. Мада видим да у задње време продају готово средствно - можда више не нуде концентрат;
  2. Испирање водом након прања концентратом је кључно - не увек се покупи средство пре него се делови осуше;
  3. Њихова четка је ужас - али зато четка за бријање од природних длака је одлична;
  4. Након завршетка "сесије", остави вакуум да ради бар 15 секунди да провуче текућине које су заостале кроз систем пре него склониш машину.

2.) ispriras nakon pranja koncentratom?...ovo mi je novina :)

3.) ovo sam citao vec

thanx u svakom slucaju :cheers

Link to comment
Share on other sites

1 minut ranije, sondek said:

Obratiti paznju da wooland sad to radi usluzno, mislim da je 100din po ploči. To me je ozbiljno odvratilo od kupovine Rcm. Taj kvalitet Rcm mi je svakako nedostizan, a ove jeftine imaju svojih problema, kvarova i sl. 

Potrazite na Fb pops and cracks

ma @Woland je super,samo kad dodam moje troskove putovanja,ode mast u propast :beer

Audiodesk RCM je od mene cca 15km,mogu da idem i tamo :facehearts

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, paja959 said:

2.) ispriras nakon pranja koncentratom?...ovo mi je novina :)

 

Да, зато што:

  1. Зависно од концентрације раствора, може се брзо засушити унутар бразде;
  2. Фелт на вакуумској цеви може да покупи пену од раствора, па да је онда развуче ако се не опере.

У основи, испирање дестилираном водом је "за сваки случај".

Али иде релативно брзо када се навикнеш.

Link to comment
Share on other sites

48 minuta ranije, InSides said:

Да, зато што:

  1. Зависно од концентрације раствора, може се брзо засушити унутар бразде;
  2. Фелт на вакуумској цеви може да покупи пену од раствора, па да је онда развуче ако се не опере.

У основи, испирање дестилираном водом је "за сваки случај".

Али иде релативно брзо када се навикнеш.

okej,thanx...isprao si onda,u pozitivnom smilsu "sonicne razlike prouzrokovane od razlicitih rastvora"

(mda,gde nosim na usluzno pranje,to ide cak-pak,relativno brzo,nema vremena da se sasusi,jos ostavljaju u specijalni drzac na dodatno susenje,za svaki slucaj,nakon pranja)

 

:D

Link to comment
Share on other sites

Ах.

То је "exhaust port" за раније верзије компактног модела. Ја имам full-size, @Igor_xxxx има компактни. Ранија верзија компактне машине је мало лоше дизајнирана да вакуум дува директно у доњу страну плоче.

Новије верзије имају тај exhaust port, за раније верзије се може испринтати на 3D принтеру.

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, InSides said:

Ах.

То је "exhaust port" за раније верзије компактног модела. Ја имам full-size, @Igor_xxxx има компактни. Ранија верзија компактне машине је мало лоше дизајнирана да вакуум дува директно у доњу страну плоче.

Новије верзије имају тај exhaust port, за раније верзије се може испринтати на 3D принтеру.

FalaVi..:beer

Link to comment
Share on other sites

pozz.svima

 

eto da ne ostanem duzan "i sta bi na kraju":isao sam dans u radnju gde prodaju Pro-Ject da podignem neki LP,imam tamo i dobrog poznanika,malo smo popricali o RCM i celoj ovoj prici...dobio dobru ponudu i za Pro-ject VC E,kad smo kroz pricu dosli do momenta da oni nude usluzno pranje sa UZ Audiodesk-om za cca 1,5 eura po ploci,stavio sam tacku na  "i"...

 

tolko s moje strane,hvala svima sto ste se javili...:bacanje:cheers (imam pametnije mesto za alociranje dedeciranih para koje sam izdvojio za ovaj projekt,tako da :screwy )

Link to comment
Share on other sites

Meni je nekako lakse da mi pops and cracks u nekim turama očisti ploče nego da se ja bakćem time. Dobar Rcm nije jeftina zabava, a iskreno nisam neki cistunac oko ploča. Većina ih nikad nisu očišćene, a u kolekciji su 30g. Kad se redovno koristi karbonska četka i pazi one nove kupljene izgledaju i dalje kao nove. Polovne kupljene su druga stvar, solidan broj sam lepkirao, ali i te polovnjake kupujem u minimum very good stanju, ciste i bez tragova prstiju u 90%slucajeva. 

Zapravo prava istina je da uvek imam spisak ploča gde da spičim 300evrića. 

Link to comment
Share on other sites

17 minuta ranije, sondek said:

Meni je nekako lakse da mi pops and cracks u nekim turama očisti ploče nego da se ja bakćem time. Dobar Rcm nije jeftina zabava, a iskreno nisam neki cistunac oko ploča. Većina ih nikad nisu očišćene, a u kolekciji su 30g. Kad se redovno koristi karbonska četka i pazi one nove kupljene izgledaju i dalje kao nove. Polovne kupljene su druga stvar, solidan broj sam lepkirao, ali i te polovnjake kupujem u minimum very good stanju, ciste i bez tragova prstiju u 90%slucajeva. 

Zapravo prava istina je da uvek imam spisak ploča gde da spičim 300evrića. 

dobro je da ima jos trezvenih ljudi na ovoj planeti,oko vog sporta...pustio sam niz vodu vodu,gram od kojeg mnogi seku vene,mene isao na gangren sa sonicne,i korisnicke strane8)...mogli smo pre cca 40 godina bez RCM-a,moci cu da zivim bez svoje sprave (RCM),bez problema...bitno mi je da znam gde treba da idem,na usluzno pranje i dalje,u buduce,kad mi zatreba..

thanx

Link to comment
Share on other sites

Imam par principa pri kupovini polovnjaka... Jedan od njih je da neću kupiti ploču od pajsera koji ju je vatao rukama. Drugi je da ne kupujem ploče na kojima se vidi da su čišćene... Tu je u proseku više stete nego koristi od toga. Ako ih je čisto, a da ja to ne vidim onda mu svaka čast pa nek sam je kupio... A treći i najvažniji princip je da ako je situacija ozbiljna po pitanju izgaranja da kupim neku ploču koju dugo čekam je da se  uopšte ne drzim svojih principa. 

Ocd likovi koji od ploče očekuju da im je to najčišći deo kuće i da su im ploče tiše sto se buke tiče od CD-a su ozbiljno omanuli hobi.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...