Jump to content


Grado Black vs Sumiko Pearl


Parton

Recommended Posts

  • Replies 60
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Probajte da nađete srafove koji se stezu i imbus ključem, nećete nikad vise pozeleti nazad. Koristim ih već 30g. Linn ih je tad isporučivao uz glave zbog njihovog saveta da se glava za shell steze sto jače i zaista je mnogo teze stegnuti šraf jako uz šrafcigerom nego i busom.. Slikovito rečeno steži dok "prsti ne pobele". Bude ih na eBay ponekad. 

Onaj gornji sa slike, ova prednja dva su odozdo ušrafljena

IMG_20240307_213314.jpg

Link to comment
Share on other sites

Imam dugacke 18mm mesingane - dakle masa je ista kao kod klasicnih gvozdenih srafova iako su duzi.

Glava srafa nije prevelika jer sam i ja svoju Shure-ku montirao sa srafovima naopako, kao na slici. Posto su to najduzi srafovi kad se montira zvucnica u headshell izgleda kao da ima rogove ( postoji razmak u duzini srafova izmedju gvozdenih i ovih mesinganih, nema srednja vrednost koja pasuje lepo ).

Duzina koja ti treba minimalno jeste duzina kanala zvucnice + 1-2mm za headshell + 2mm na navrtku i to moze biti knap.

Sad pogledah - i ja sam Shure 95 montirao sa tim dugim srafovima - samo Toma ima sigurno "srednje" duzine tj 12-14 (16?) mm cini mi se.

 

Sto se tice radnje zaista ne znam ni ime a ne verujem da uopste trguju preko net-a.

Ja mogu da ti posaljem ali ne znam da li bi postar uzeo obicno pismo sa par srafova a placanje postarine ... stvarno ne znam ima li to smisla.

 

Vidi morate imati negde u gradu lokalnu radnju u kojoj majstori kupuju srafove za metal i drvo + razna creva, male gumene podloske i druge stvari za servise i opravke - ovi kod mene prodaju na komad ali komad nema cenu - to je gvozdje koje se meri na vagi i tako se dobije cifra za srafove / navrtke.

 

Ako montiras srafove naopako vidi kakav je taj drugi set kod Tome, navrtke idu gore na shell pa nije bitno kakve su.

 

Link to comment
Share on other sites

Ма има завртњева онолико и по локалним радњама али су стандардни и лобања им је превелика те с тим тешко да могу да се примене!

 

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, giZ_Mo said:

Ма има завртњева онолико и по локалним радњама али су стандардни и лобања им је превелика те с тим тешко да могу да се примене!

 

ako lobanja ide gore onda može, zavisi od headshella...ali jeste da deluju neprikladno za ovu namenu...

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, sondek said:

Trebalo bi da su srafovi nemagnetični, nadam se da to uzimate u obzir.

Tesko da ce ovo da se nadje u obicnoj radnji.

Father je pokusao da pazari najlonske / plasticne ali prodavci na net-u su imali neki problem.

Inace ako Lynn kaze zatezi max., onda ok ali Jonathan Carr ( Lyra ) je davao uputstvo da zavrnes do kraja pa vratis 1/4 kruga.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...