Jump to content


Grado Black vs Sumiko Pearl


Parton

Recommended Posts

  • Replies 60
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

5 sati ranije, Parton said:

@paja959

nabavih shure m75mg...ajd mi sad preporuči neku iglu sa kojom će da zvuči najtoplije i najanalognije 😅

koliko vidim tu može da se stavi bilo koja 75 igla?

huh..:P...sva tela u seriji M75 su ista,razlike su iglama..probistri malo ovo:

Shure M75 stylus chart (page 1) - Cartridges and Styli - Lenco Heaven Turntable Forum

vidi sta u ponudi ima JICO,LP Gear,Thakker i Da Capo za nju...ono sto ja imam je elipticna JICO,i sfericna Analogis...ono sto treba da izbegavas,su one izuzetno jeftine varijante,slaba plastika,i lome se vec pri ubadanju u zvucnicu..

JICO kolko vidim je generalno dosta digao cene i maltene se fokusira na SAS varijante..

Link to comment
Share on other sites

Jico je poceo da razvaljuje sa ciframa - hteo da kupim Elipsu za M95ED.... kad sam video cenu... rekoh drugi put.

Ona HE je takodje poskupela sa 80$ na 140$ ako imas uopste srece da je nadjes po toj ceni - a kad privremeno nestane sa lagera onda frajeri traze 300$++ za HE..... neverovatan bezobrazluk.

Link to comment
Share on other sites

16 sati ranije, Krca44 said:

Jico je poceo da razvaljuje sa ciframa - hteo da kupim Elipsu za M95ED.... kad sam video cenu... rekoh drugi put.

Ona HE je takodje poskupela sa 80$ na 140$ ako imas uopste srece da je nadjes po toj ceni - a kad privremeno nestane sa lagera onda frajeri traze 300$++ za HE..... neverovatan bezobrazluk.

JICO je prolupao...:unsure:   elipticnu za 75 sam placao 50US (e007451),za M95 hiperelipticnu 107US(e007429)decembar 2020.,na to transport i carina...sad te za 75-cu,vidim ima jos ovde:

 

https://snvinyl.co.uk/Shure-N75ED-Type-II-JicoElliptical-Stylus-for-Cartridge-M75ED-Type-II

DaCapo:

https://www.dacapoaudio.com/1388-Shure-M-75-SERIES-styli.html

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, paja959 said:

DA TE UPOZORIM NA OVOG TIPA - SCOTT NANGLE - BOLJE NEMOJ !

Ja sam kupovao ploce kod njega i do pre godinu dana je sve bilo manje vise ok a onda je pukao.

Covek radi sa gajbe i prikazuje na stanju ploce / predmete koje nema zaista nego onda kad trazis / platis - on naruci od distributera.

To mi se desilo sa Max Roach feat. Legendary Hasaan - posle 57 dana vratio je pare sestri ( preko koje sam kupovao jer ona je u Londonu ).

 

Kad sam zadnji put gledao lager jazz ploca on je znatno opao - tako da smatram da je realno pred propascu - a posebno me nervira za to kao ima na lageru... kad ipak nema, pa cekanje.

Pozdrav, Krca

 

 

P.S. Ili razgovaraj sa covekom tako da budes siguran da zaista ima predmet na lageru, bez obzira sta pise na web strani.   Dodacu da uredno vraca novac kad se trazi nazad.

Link to comment
Share on other sites

Jico stize u njihovoj kutijici - nije nesto bogata ali ima neke elementarne oznake, zadnja koju sam kupovao imala je lepo natpis na engleskom, prethodne su imale vise japanskih recenica / znakova.

Za M75 type 2 - konus sam kupovao u lokalu, proizvodnja navodno iz Juzne Koreje - skoro sam zvao coveka da vidim ima li nesto za M95 ali ne javlja se - znam da se preselio a izgleda da je prestao s radom ( ovo nije sigurno ali nije uzvratio poziv po obicaju kako je ranije radio ).

Za neke nemacke mi je receno da su ok ali ne znam zaista ko ih je proizveo.

Paja959 ti je najbolji izvor informacija - ako on kaze da je Analogis ok ja bih ga poslusao ( licno bih uzeo Elipsu ).

Link to comment
Share on other sites

@paja959

 

sutra ću najverovatnije da montiram shure, čekam headshell, nabavio sam i ovu iglu...ali pakovanje je bukvalno kao na slici, pretpostavljam da je eliptična igla ali koju gaznu silu da stavim? rekao bih da je ovo tonar eliptična samo prepakovana, ali nisam siguran...deluje zaista bolje urađeno od nekih jeftinih koje sam video uživo...

https://www.cardifftools.co.uk/products/dreher-kauf-turntable-replacement-needle-stylus-shure-n75edii-n75ed-2

Link to comment
Share on other sites

od grado do shure...svejedno ću probati grado black uskoro...

 

namontirao sam shure m75 i malo je reći da mi se sviđa...jeste to malo tamniji zvuk, kome možda fali nešto detaljnosti, ali bar mene podseća na zvuk koji pamtim kada sam počinjao sa gramofonom...bass je onako vintage soft, ali je sve zajedno prilično relaksirano...ko hoće da juri detalje, transparentnost, da pršte visoki, nije za njega...odlična je za rock i pop, za jazz možda za nijansu manje...pričam za originalnu iglu...

 

na njoj je originalna tamno siva conical igla, koja je u odličnom stanju tako da će elipsa koju sam uzeo ostati za kasnije...ono što me je zbunilo je da je ovo prva igla koja se ovoliko brzo prlja...jeste da tu slušam neke polovne ploče, ali ova igla je kao usisivač, posle jedne- dve ploče četkica za iglu više ne pomaže, moram at tečnost za iglu da stavljam...ali bar će dok ne dođe vreme da stavim eliptičnu ova igla da odradi čišćenje ploča...😀 

Link to comment
Share on other sites

Cetkicom uvek ocistim po zavrsetku slusanja strane - to je obavezno, bez obzira na profil.

Pre slusanja prodjem plocu karbon cetkom ako treba.

Audio Technica karbon cetka je odlicna - nemoj da kupujes neproverene cetke jer Kinezi to prave masovno kao OEM za brdo firmi -  i to vrlo grube cetke.

Link to comment
Share on other sites

obe četkice koje imam su pro-ject...kako god, imao sam razne glave ali ovo je zaista prva igla koja ovoliko skuplja prljavštinu...na tom gramofonu sam koristio at vm-95c i tu se ne sećam kad sam morao da čistim iglu...osim ponekad reda radi četkicom za iglu...ovde kad sam je stavio pod mikroskop nisam verovao šta vidim...

 

whatever, juče sam pustio dire straits i nešto sam imao utisak kao da sam na stadionu...

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

@Krca44

@paja959

 

pošto sam se primio na shure nabavih nedavno i shure m95g...u odličnom stanju sa rekao bih potpuno novom conical pfeifer iglom ( o kojoj se ne može pronaći mnogo, ali vidim da se često prodaje zajedno sa ovom glavom na netu)...kako se ta glava kotira u shure ponudi?

 

sad mi je jedini problem kako da je namontiram jer ima dugačke i nešto tanje šrafove...naručio sam bio neki komplet šrafova na aliju ali je zaglavio/nestao u onom štrajku poštara...ne znam gde da pojurim te šrafove za shure, za m75 sam se nekako snašao ali ih nema više...

 

 

Link to comment
Share on other sites

10 minuta ranije, Parton said:

sad mi je jedini problem kako da je namontiram jer ima dugačke i nešto tanje šrafove...naručio sam bio neki komplet šrafova na aliju ali je zaglavio/nestao u onom štrajku poštara...ne znam gde da pojurim te šrafove za shure, za m75 sam se nekako snašao ali ih nema više...

Krca je imao u komšiluku nekoga od koga smo obojica nabavili vrlo lagane šrafove za glave. Bilo je nekoliko dužina u ponudi. Ja sam bio izuzetno zadovoljan tim šrafčićima sa maticama.

Link to comment
Share on other sites

Никада ми неће бити јасно зашто су за Шур увек дугачки завртњеви, ево и АТ је променио да навртка буде део главе, значи потребан је само одговарјући завртањ?!

Ево како изгледа завртањ за Шур, бај д веј дужина је 15мм.

8eb2dbab42d74b94abfc30e57cee97d3.jpg

Послато са M2006C3MNG помоћу Тапатока

Link to comment
Share on other sites

zato što je to valjda tada bila moda da glava ima dugačke kanale sa strane, i onda mora i duži šraf...to sa ugrađenim kanalom za šrafljenje odozgo u samoj glavi je novijeg datuma...

 

ima nekih šrafova na kp, ali iz principa ne dam za 2 šrafa 1500 dinara...plus možda i poštarina 😕

Link to comment
Share on other sites

Mene bas nerviraju ti dugi srafovi za Shure.

Na kraju to sam resio kupivsi komplet kod Tome iz Krusevca / Majstor na KP.

Ovo pisem jer su prethodni srafovi bili kupovani u obicnoj "gvozdjara" tip radnji i masivniji su od onoga sto Toma prodaje.

Kod njega ima dva seta, ako kupujes gledaj da uzmes obavezno set u kome postoje okrugle navrtke - obicne navrtke su sa spoljasnje strane viseugaone pa mogu udarati u telo zvucnice.

 

Ne znam koliko sad kosta set tih srafova kod Tome ali isplati se - imas sve duzine, okrugle navrtke + plasticne mekane podloske.

 

Link to comment
Share on other sites

zvao sam ga, nema ih trenutno...baš me nervira što ne mogu da probam ovaj shure, a nabavio sam rezervne headshellove 🥵 ja inače kod ovih dužih šrafova navrtke stavljam sa gornje strane...

 

koje to obične gvožđare imaju šrafove ovih dimenzija za glave?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...