Jump to content


Kabl za slušalice AKG K550 MKII


HMrules

Recommended Posts

  • Replies 53
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ljudi, pomagajte!
Pokušao sam da ovo zalemim polako sa pištolj lemilicom ali na jednom džeku se istopila plastika od temperature na mestima za lemljenje između levog i desnog kanala a na drugom džeku isto tanka priča.

Znači bacio sam bez veze 2500 din. umesto da sam lepo zamenio džekove kao čovek na kojima imaju limčići sa rupicama gde se mnogo lakše lemi kada već i ionako nisu poslali ono što sam zapravo naručio.

Послато са SM-A725F помоћу Тапатока

Link to comment
Share on other sites

Ne lemi se džek za slušalice polako, nego što je brže moguće.. Prvo tinol na žicu, pa tinol na džek kratko da uhvati, pa spajanje. Pištolj lemilica je vjerovatno prejaka.. Ispitaj unimerom ima li kratog spoja na džeku, ako nema i ako se nije deformisao, može se koristiti...

Bez nervoze.. ;) 

Link to comment
Share on other sites

Ma da su žice i kontakti priprmljeni kako treba, zalemilo bi se bez problema... Nijesu Chord ili RCF sigurno, al' moglo je da prođe. Koliko vidim kvalitetniji od ovih drugih...

@HMrules vidi ulazi li u ženski (lagano!!!) i jesu li u kratkom spoju, ako je to dvoje ok, može se srediti, pa barem privremeno...

Link to comment
Share on other sites

Ja sam pitao za savet, neki od vas su rekli da ne menjam konektore jer mogu i oni da se zaleme a hteo sam ih zameniti i uzeti one što imaju limčiće sa rupicama za lemljenje, izgleda da sam pogrešio jer su sada konektori za kantu.

Hvala na savetima.
Pozdrav.

Послато са SM-A725F помоћу Тапатока

Link to comment
Share on other sites

Мени је слика нејасна, шта се ту десило?
Istopila se plastika između kontakata i sada levi i desni kanal rade zajedno kada se zalemi, u prevodu mono na obe sluške.
Na kraju sam vratio stari džek od slušalica, odstranio deo gde je prekidalo, nastavio, malo zalemio, izolirao trakom, sada radi.

Послато са SM-A725F помоћу Тапатока

Link to comment
Share on other sites

Без да се љутиш сад' мало боље погледах слику, моје мишљење је да радиш са лошом лемилицом уз помоћ веома лошег тинола.

Послато са M2006C3MNG помоћу Тапатока

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...