Jump to content


Onkyo tx-nr414


Tomica

Recommended Posts

Pozdrav svima, ovo je moj prvi post pa mi i ne zamerite za neke pogresne korake.

Naime skoro sam kupio preko oglasa gore navedeni av risiver i radio solidno 15. dana i onda nastaju problemi, ukljucim risiver nema zvuka, negde procitao reset i to uradim i dobijem zvuk i mogu celog dana da slusam i gledam, cim ugasim isti sve nanovo, da li postoji neko resenje?

Verzija softvera je dosta stara 100 102000000000-100 da li da preko usba, mada mi on nudi preko neta da apdejtujem risiver ili da koristim usb?

Svaka dobronamerna sugestija dobro dosla.

pozz

Link to comment
Share on other sites

Imaš PP, sličan problem sam imao sa TX-8050, rešio mi čovek iz NS, ovde u BGD niko nije hteo da se bavi time, popravka bila tipa 30-ak EUR. Uglavnom nije isti risiver i verovatno nije isti kvar ali čovek je vrsan poznavalac za Onkyo, verovatno može da ti pomogne. Pozdrav!

Link to comment
Share on other sites

giZ_Mo, gledao sam taj vide, ali kod mog risivera cuje se kada se ukljuci isti, zatim jos jedan clic i ako se i treci cuje onda normalno sve rad, ali ako se ne cuje treci, od zvuka nema nista, naravno reset i to proradi.

Nigde ne mogu da vidim koja je verzija softvera kod njega, onaj SW koji sam postavio je greska, to je SW od sina koji ima NR609 i npravio lapsus.

pozz

Link to comment
Share on other sites

6 minuta ranije, Tomica said:

giZ_Mo, gledao sam taj vide, ali kod mog risivera cuje se kada se ukljuci isti, zatim jos jedan clic i ako se i treci cuje onda normalno sve rad, ali ako se ne cuje treci, od zvuka nema nista, naravno reset i to proradi.

Тако је и код мене било са TX-NR 1007 и на крају није хтео да писне. Носио сам ХДМИ плочу на поновно "куглање" тог чипа али ништа. И сад' ми рисивер од скоро 30. кила стоји к'о икебана 😂😭

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...