Jump to content


EI HSR 160 servis


paniio

Recommended Posts

Da li neko mozda zna za/poznaje nekog servisera koji jos uvek opravlja ove uredjaje u Nisu ili okolini? Imam hsr 160 kom se skoro otkacio desni ulaz za zvucnik i usput uredjaj je poceo da gubi snagu? ne znam kako drugacije da opisem ali sve lepo radi i posle nekog vremena zvuk se smanji na 5% jacine dok ga ne ugasim pa upalim gde se vrati u normalu. Ako neko ima neki savet mnogo bi mi znacilo. Hvala unapred.

Link to comment
Share on other sites

On 16.3.2022. at 10:05, paniio said:

Da li neko mozda zna za/poznaje nekog servisera koji jos uvek opravlja ove uredjaje u Nisu ili okolini? Imam hsr 160 kom se skoro otkacio desni ulaz za zvucnik i usput uredjaj je poceo da gubi snagu? ne znam kako drugacije da opisem ali sve lepo radi i posle nekog vremena zvuk se smanji na 5% jacine dok ga ne ugasim pa upalim gde se vrati u normalu. Ako neko ima neki savet mnogo bi mi znacilo. Hvala unapred.

prekontrolisi napon napajanja , treba da je oko 63 V,moguca previsoka mirna struja , u tom slucaju su izylazni tranzistori usijani , parcijalni proboj mreznog transformatora , u tom slucaju pada napon napajanja , prekontrolisi i ostala napajanja , da si blize , lako bi...

Link to comment
Share on other sites

10 minuta ranije, Ljuba Grozni said:

prekontrolisi napon napajanja , treba da je oko 63 V,moguca previsoka mirna struja , u tom slucaju su izylazni tranzistori usijani , parcijalni proboj mreznog transformatora , u tom slucaju pada napon napajanja , prekontrolisi i ostala napajanja , da si blize , lako bi...

Ма дај, не нуди човек да петља када се не разуме...

Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, Nixie said:

Inače tehnički nije neki naročit uređaj.

Лично ти нишлиски уређаји ми се нису свиђали, нит су лепи, нит су квалитетни, нит су..............................

Link to comment
Share on other sites

Osim izuzetnih Niških lampi, ne mogu da nađem ništa vredno pomena. Takva je bila situacija, na žalost. Ko je imao para i nekoga u inostranstvu se već mogao snaći.  Kinezi su tad okopavali njive, proučavali šta je rekao drug Mao i sedeli po zatvorima. Ako si hteo nešto jeftino, bio si osuđen na domaće, kakvo takvo.

Link to comment
Share on other sites

Kupili mi roditelji neki Istočnonemački radio, 2x10W sa FR zvučnicima i germanijum tranzistorima u robnoj kući na Dušanovcu (zgrada Beomedicine). Prvi razred srednje škole. Kratko sam slušao, oko dve godine, usput sklepao neke Ei zvučnike jer su originali bili totalni dreš, pa prešao na bolje uređaje. Neki Marantz komplet beše donela tetka iz inozemstva, pojačalo, tuner, dek i Tehniks SLD1 gramofon, pa onda samo DIY uređaji (uključujući i gramofon) kako sam postao student i imao više vremena. Izuzetak je bio neki Luxman dek, mnogo dobar ali ne sećam se oznake (najjeftiniji model sa 3 glave, super brzi plavi  digitalni VU metri), ko bi to pravio.

Link to comment
Share on other sites

Hvala jos jednom clanu Mingus Mingus koji me je uputio kod jednog coveka koji jos uvek radi na tim uredjajima (cak se ispostavilo da mi je komsija majstor :D) posle 40ak godina rada pocrkavalo je sve i svasta i popravljeno je sve sada. Pa nek tera jos 40 :P

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...