Jump to content


Ortofon 2M Blue problem...


Mos

Recommended Posts

1 sat ranije, Mos said:

Ova 40-ka nije jeftina koliko vidim po netu.

Jel to daje neke bolje rezultate ili samo stvar eksperimenta?

 

Nije poenta da staviš OM iglu na 2M zvučnicu,

....već da ako ti teža 2M Blue zvučnica iz nekog razloga ne radi dobro na Dual Ultra Low Mass ručici, a lakša OM zvučnica radi bez problema, na tu OM zvučnicu pokušaš da montiraš 2M Blue iglu.

Naravno to bi značilo da moraš da ostružeš višak plastike na 2M igli, tako da bi morao dobro da razmisliš da li je to rešenje kojim ćeš biti na kraju zadovoljan.

Da li u OM zvučnici koja ti dobro radi, imaš ubačen onaj mali teg ili ne?

images?q=tbn:ANd9GcQKMmKNuXeSVi-ak0LEXKEimages?q=tbn:ANd9GcQqsALyQ5iu0ARQ0e68YBx

On je predviđen da se vadi ako se OM zvučnica koristi u ručicama ultra male mase, a ubacuje se za upotrebu u "normalnim" ručicama.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 101
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

2 sati ranije, Mos said:

Ova 40-ka nije jeftina koliko vidim po netu.

Jel to daje neke bolje rezultate ili samo stvar eksperimenta?

Meni je to dobitna kombinacija. Glavu sam kupio baš zbog probe kako bi posledna generacija MM glava iz Ortofon-a radila sa izvanrednom OM40 iglom. Prvenstveno u zvučnom smislu, a onda i po pitanju gain-a. Imao sam iskustva gde magnet OM10 igle prezasićeno stimuliše Super OM Glavu i ne proizvodi zdrav sklop po pitanju gain-a.

OM40 koju imam je za Super OM glave i izvrsno radi sa 2M Blue glavom novijeg datuma.

2M Bronze mi je u originalnom paketu sa fineline vrhom zvučala isuviše sterilno i neprirodno, a ova blue se povoljno namestila jer je bila sa dosta korišćenom iglom koja je izgubila svoj prvobitni sjaj.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...