Jump to content


Hi-Fi in the movies


Willi Studer

Recommended Posts

transcriptor je tvorac jedne od najbesmislenijih naprava koju sam video, barem na slici.

secate se manije pravljenja gramofona koji mogu da prime 2 ili 3 rucice.

e oni su napravili gramofon koji ima 2 tanjira tako da mogu bar 4 razlicite rucice da se stave na njega.

ne mogu da kazem da nije zanimljivo i bizarno izgledalo, ali mislim da stepen ludila da se to funkcionalno koristi treba da bude zaista povisok.

probacu da nadjem fotke.

Link to comment
Share on other sites

Å to? Å ta bi ti falilo da imaÅ¡ CD player sa 4 razliÄita zvuka? Jedan laser svira suptilno, toplo i mirno, drugi recimo težak PRaT, treći skroz flat, hirurÅ¡ki, Äetvrti je diskoteka loudness itd... Nikad nisam imao gramofon sa viÅ¡e ruÄica/glava pa mi se sve Äini da bih dobro iskoristio tu mogućnost, možda sam u zabludi...

Link to comment
Share on other sites

Jel ko u ono vreme "trgovao" sa kompanijom "Unilet",New Malden,GB?

Bila su ona vemena kada je bio limitiran uvoz za elektronsku robu iz inostranstva.U toj firmi je radio i neki nas "zemljak",pa se sve moglo lepo dogovoriti.Sema je bila sledeca:radile su se dve doznake iz banke za jednu spravu:jedna doznaka je radjena za dogovoreni iznos koji ce biti naznacen zvanicno za "gospodu",a drugi deo je pokrivao razliku do prave vrednosti.Ako je nekim slucajem bilo frke oko vrednosti prilikom carinjenja,pokazivala se potvrda o onoj uplacenoj maloj vrednosti.Tako su se ladno uvozili:

Cyrus 1,2

Musical Fidelity A1,A100

Audiloba 8000

Naim Nait 1

Medjutim nekadasnji Kontaktor bas za spasavanje mogucnosti dalje prodaje Thorens-a na YU trzisisze "ilzazi u susret" ...izlazi sa zvanicnim cenovnikom gde je razbucan gramafon na cenu:baze,poklopca i rucice.Uplatih ti ja 160SBC,trebalo je da dodje u 2 paketa:u jednom paketu baza,u drugom paketu poklopac za njega.Dobijem ti ja paket,otvorim ga posle carinjenja,kad ono spakovano sve zajedno.Nedugo posle toga dobijam izvestaj da mi je pristigao jos jedan paket od Thorensa,zovem ljude iz Kontakora "sta je sad ovo"-"pa to vam je stigao poklopac za gramafon"-"ne ja sam vec svoje sve kompletno dobio"

Dopisivali smo se skoro 3 meseca "da ja necu jos jedan poklopac za gramafon".Rucicu sam uzeo od pokojnog "Toma@Co",SME 3009/III.U isto vreme je bila neka strasna nestasica kafe,pa se isplatilo ici u sverc kafe u Trst ili Bec.Postom su se slala pakovanja kafe od zrna od 1kg,i to jedna osoba je slala vise paketa na svoju adresu,poste carinjenja su bile pretrpane pakovanjima kafe od 1kg na koje se nije placala carina.Moj ti se SME nasao medju tim pakovanjima od kafe,oni su mislili da je to kafa,i ja dobih moj SME sa pecatom na pakovanju "Slobodno od carine!"

Imao sam i robe sa uvoznickom/povratnickom dozvolom gde se original carinske deklaracije morao imati uvek za njih/ili overena fotokopija "overena od zvanicnih organa",u slucaju da se na jednoj deklaraciji nalazilo vise robe,a ona se nije nalazila kod istog vlasnika....

:)

U filmu Harrisona Forda+M.Pfeiffer/ne secam se koji je nasov,Ford je bio ubio svoju prvobitnu zenu i ona se kao "fantom"pojavljuje Pfajferki iz dna nekog jezera..?/ isto Ford ima MAC sistem

U filmu "Philadelphia" je vidljiv jedan "Audiostatic"

pozdrav

paja959

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...