Jump to content


Preprodavci vinila - podivljali ili ne?


ketklou

Recommended Posts

Ma od seljaka ni oraj iz ruke, zayebavao sam se na racun kukanja... 

Sto se berzi tiče, ja ignorišem maksimalno hajp, ko će da prodaje po normalnoj ceni OK, ko neće nek prodaje tati... a i spuštam toleranciju ka novim pločama ima ih sve boljih i uostalom nije sve u zvuku. Radi malo boljeg zvuka tolerišemo šmrljave omote, puckanje i sl. Nije normalno da starudija bilo koje vrste košta isto ili više od novog. 

Još jednom poziv na dogovor da nađemo nekoga iz Cro pa da tamo organizujemo zaobilazenje deranja preko carine pdv i bezobraznog shipinga. Iz NS bliža Hrvatska od BG. 

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, sondek said:

Ništa pametnije nisi mogao da smisliš, za temu o gramofonskim pločama? 

Nije akcenat na plocama nego izmedju ostalog ponovljeni pokusaj organizovanja grupe za kontinuirano vrsenje zakonom zabranjenih radnji - šverc.

Srecom nije vecini iz NS bliza Hr od Beograda, cak naprotiv ali u svakom zitu...

Uzivaj u muzici!
Cheers mate! 🍻

Link to comment
Share on other sites

4 sati ranije, sondek said:

organizujemo zaobilazenje deranja preko carine pdv i bezobraznog shipinga.

samo što ćeš onda platiti EU VAT ako naručuješ iz EU u EU. Svakako većina nas na ličnom nivou ima drugare i porodicu gastose po inostranstvu kod kojih može da naručuje i koji dolaze avionom i/ili kolima i voljni su da donesu.

Link to comment
Share on other sites

Sta se palite.. svima nam je problem pre svega shipping koji za Srbiju tarifiraju drugačije nego za EU, oko poreza na nove ploce se svede na isto, ali mene svakako zanimaju polovnjaci koji i jesu ovde tema...a većina nas je ostala bez discogsa zbog toga. Izađite ponekad iz vučićeve propagandne mašine mentalno ... Razdaljina se meri u km 

Link to comment
Share on other sites

Meni kad vidim dobru ploču na discogs za ispod 10eur i poštarinu od 30-40 eura jednostavno nista pametnije nije palo napamet... Pa u tom smislu i predlog, znam da u Vukovaru već ima audiofila pa rekoh mozda nesto napravimo... A to da li sam u tom slučaju organizator pločarske mafije konkretno mogu da kažem jedino BMK 

Link to comment
Share on other sites

 
 
Warenwert 45,36 Euro
Versandkosten 8,55 Euro
Gesamtsumme 53,91 Euro
Zahlart Kreditkarte
 Bestellbestätigung ansehen
John Coltrane (1926-1967): Ballads (180g)
  • Ballads (180g)
  • Bestellnummer: 6560932
  • Menge: 1
  • Einzelpreis: 21,84 Euro
  • Summe : 21,84 Euro
  • Status: versandt
Gil Evans (1912-1988): Out Of The Cool (180g)
  • Out Of The Cool (180g)
  • Bestellnummer: 9030108
  • Menge: 1
  • Einzelpreis: 23,52 Euro
  • Summe : 23,52 Euro
  • Status: versandt
kupio kod jpc ukupno 53.91 i platio pdv 1480. ukupno oko 7800din odnosno 3900 po ploci.
Link to comment
Share on other sites

53,91 cena sa postarinom, carina se obracunava za iznos preko 50e bez postarine.Ja sam na 45 evra platio pdv 1480/pdv i otvaranje paketa/.Paket kod jpc mi nikad i ne otvaraju jer ide racun prileplen za paket.

Ne racunaju se tramsprtni troskovi u obracun carine i poreza,makar su to moja iskustva u zadnjih deset godina.Jednom sam jedan evro premasio 50 i platio carinu 10 posto a onda na sve to 20 posto porez.

 

Link to comment
Share on other sites

18 minuta ranije, Mingus,Mingus said:

Ne racunaju se tramsprtni troskovi u obracun carine i poreza

Ovaj deo sam negde na Forumu iščitao drugačije, smatrao sam da ne smem da premašim 50 evra ukupnog računa, sa uračunatom poštarinom.
Ako je Vaše iskustvo drugačije, ubuduće ću naručivati pakete koji iznose do 50 evra iznosa za ploče, ne uzimajući u obzir iznos transportnih troškova. Nekoliko puta sam odustajao od dobrih ponuda zbog situacija gde mi je iznos sa poštarinom premašivao 50 evra.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...