Jump to content


Pompi moli za pomoc!


pompi

Recommended Posts

Znaci,

1. Antiskejt na 0, otkocim rucicu i odvrnem teg.

2. Okretanjem tega dovedem rucicu u stanje balansa. (Iako sam gledao klipove dobro bi mi dosla jos neka sugestija kako to odraditi).

3. Rucica je u balansu, zakocim je. Bez dodirivanja tega prsten sa brojkama stavim na 0. (Na klipovima ga uvek okrecu na desno, ne znam da li je to bitno).

4. Teg okrecem na levo, (okrece se i prsten sa brojkama), i stavljam na 3 tj. na 0 jer je to kod mene 3. (Kursum nasao da je igla 3 g).

5. Antiskejt stavljam na 3.

Recite mi molim vas da je tako?

Link to comment
Share on other sites

31 minuta ranije, pompi said:

Bez dodirivanja tega prsten sa brojkama stavim na 0. (Na klipovima ga uvek okrecu na desno, ne znam da li je to bitno).

Bez okretanja tega, a drži ga da se i on ne bi okrenuo dok nameštaš prsten na 0. Mada je možda prsten već podešen, pa nećeš ni morati da ga diraš. 

Ajd sad polako redom. Sve si shvatio 

Link to comment
Share on other sites

55 minuta ranije, Kuršum said:

Kad je u balansu, znači treba da balansira kao balansero na žici. Da ne prevagne ni tamo ni ovamo, nego da lebdi. A teško ćeš baš u paralelu da je dovedeš, nije to analitička vaga. 

Jasno. Odradio sam. Kad sam sve podesio ucinilo mi se da je rucica nekako kruta sto me i ne cudi obzirom da sam pre toga podesavao balans pa je lebdela. Sto se zvuka tice za sada ne primecujem neku razliku, cini mi se da je mozda cak i losiji ali to se verovatno tripujem jer se pitam dal sam to dobro odradio. Neka slegne. Primetio sam da je sada sama igla kad legne na plocu mozda malo drugacija ali nisam siguran. Kako drugacija? Pa, dok svira ne vidim onaj tanki, metalni ili od cega vec, drzac na kome je sama igla koja ulazi u plocu. On je sada paralelan sa plocom tako da se i ne vidi. Cini mi se da se ranije video. Sve u svemu, neka tako neko vreme pa cu opet da prenesem utiske.

Link to comment
Share on other sites

Svašta ti se pričinjava jer si pod pritiskom-stresom da nešto ne omašiš. Ovim podešavanjem ne možeš da utičeš na geometriju nosača igle i same glave u odnosu na ploču.

'Ajde sutra kad si odmoran uradi ovo podešavanje još jednom da se uveriš da je sve kako treba - sad bi trebalo da je lekše jer si već prošao celu proceduru.

Link to comment
Share on other sites

6 minuta ranije, pompi said:

 Pa, dok svira ne vidim onaj tanki, metalni ili od cega vec, drzac na kome je sama igla koja ulazi u plocu. On je sada paralelan sa plocom tako da se i ne vidi. Cini mi se da se ranije video. 

Смањи тежину.

Link to comment
Share on other sites

2 minuta ranije, vaN_Helsing said:

Смањи тежину.

Pa, razmisljao sam u tom pravcu. Taj deo pod gaznom silom verovatno i treba da se povuce na gore samo nisam siguran da li ovoliko. U sustini, odokativno uopste ne izgleda lose. Sad primecujem da se vidi kad se gleda spreda a sa strane deluje paralelno sa onom plastikom na kojoj stoji igla. Razmak izmedju plastike i ploce recimo 2-3mm.

 

Link to comment
Share on other sites

14 minuta ranije, zek said:

Svašta ti se pričinjava jer si pod pritiskom-stresom da nešto ne omašiš. Ovim podešavanjem ne možeš da utičeš na geometriju nosača igle i same glave u odnosu na ploču.

'Ajde sutra kad si odmoran uradi ovo podešavanje još jednom da se uveriš da je sve kako treba - sad bi trebalo da je lekše jer si već prošao celu proceduru.

Ima istine.

Link to comment
Share on other sites

15 minuta ranije, pompi said:

Pa, razmisljao sam u tom pravcu. Taj deo pod gaznom silom verovatno i treba da se povuce na gore samo nisam siguran da li ovoliko. U sustini, odokativno uopste ne izgleda lose. Sad primecujem da se vidi kad se gleda spreda a sa strane deluje paralelno sa onom plastikom na kojoj stoji igla. 

Окрени тег у смеру казаљке на сату тј. оаљавај га од центра ручице. На тај начин ћеш смањити тежину главе, али зампати где је предходно био.

Link to comment
Share on other sites

7 minuta ranije, vaN_Helsing said:

Окрени тег у смеру казаљке на сату тј. оаљавај га од центра ручице. На тај начин ћеш смањити тежину главе, али зампати где је предходно био.

Evo, jesam. Za jednu crticu. Svira. Slicno izgleda.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...