Jump to content


B&W Matrix 3 S2 ili Matrix 804?


dragec

Recommended Posts

Zdravo svima, evo u naslovu teme piše koja mi je dilema. Kupio bih jedan od ta dva zvučnika. Od kad su mi u kuću ušli Bowersi Matrix 2 serije 2 ja sam totalno oduševljen tim zvukom. To je zvučnik koji se zadržao dugo kod mene, čak dve godine, ako uzmemo u obzir da sam do sada promenio milion kutija u roku od par meseci to je rekord! E sad u čemu je fora, juče sam slušao Matrix 3 S2 i poneo sam svoje diskove kod drugara koji ih je tek uzeo, bio sam baš nestrpljiv da ih čujem sa bilo kojim pojačalom i bilo kojim izvorom samo da naslutim da li je to kao dvojka samo sa više basa. Moj par matrixa 2 sam prodao. Razlog prodaje je što su otvori za bas reflex pozadi, to mi nikako ne odgovara zbog pozicije u sobi i malkice mi je falilo basa, ostalo je bilo na visini zadatka, sredina i visoki besprekorni, vrhunska kutija zaista. Imali smo cd marantz 63 mk2 i luxman LV520 na raspolaganju ali prvo je bio nakačen sony esprit 3000, skromnih 30 W, igračkica rekli bi, rek'o ajde da vidimo da li može da ih pokrene pošto sam čuo da su teški za pogon. Pustimo cd i fioka mi je odmah ispala, na prvi ton, zvuk vrh! Basa koliko hoćeš, sredina i visoki kao na dvojci, ja ne verujem, mislim se to je to! Ide pesma za pesmom, sve bolje i bolje, bajke o teškom pogonu ovih kutija padaju u vodu, 30 w ih tera jako dobro, o kontroli ne bih jer naravno da će to biti deset puta bolje kad se pokrenu sa kvalitetnim pojačalom (razmišljam se da opet nabavim Rotel 1520), ali čujemo muziku i to jako dobru muziku, ja sedim sa daljincem i oduševljen slušam. Pored su nam ProAc Super Tower MK2, ajde brzo AB test da uradimo, povezujemo ih, sviraju jako dobro, ali Matrix 3 je jednostavno mnogo moćan, bas ubija, kompresioni je zvučnik da napomenem i bio je 30 cm od zida, visoki su lepršaviji, sredina na obe kutije vrlo dobra, glasovi kao da su tu, matrix pravi i jako široku zvučnu sliku. Puštamo nakon toga akustiku, klasiku, prvo smo slušali Yello, Joss Stone i Ray Charles-a. Luxmana nismo ni povezivali, ovo je bilo sasvim dovoljno meni za prvi susret, idem ovih dana sa još materijala da ih slušam da ne bude ono na prvu loptu da mi se svidi pa posle da bude da nije to to. Glavno pitanje je da li neko ima Matrix 804, da li ih je slušao, koliko su bolji ili lošiji od modela 3, ipak su deceniju mlađi, bas reflex su, otvor je napred, verujem da bi mi i oni odgovarali, dodao bih i tu razliku u parama koliko su skuplji naravno ako je opravdan trošak. Trojka može da se nađe, još uvek ima ih na ebay, nisu papreno skupi, ali ipak je to dosta mator zvučnik, dilema je da li da idem na noviju verziju, nije ni ona u cvetu mladosti ali to je zvuk koji mi se dopada, mislim na mode 3, ove druge nisam slušao, ako neko ima iskustva sa 804 nek napiše.

Link to comment
Share on other sites

Колику просторију и удаљеност од зидова траже Матрикс 3 и 804? Каснији 804 n, s, d... доста су већи од прве Матрикс верзије. Може ли неко упоредити и разлику у звуку између наследника и претходника?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...