Jump to content


Da li zameniti Denon X1100W za Pioneer SC LC56


Steva85

Recommended Posts

Za pocetak pozdrav svima :)

 

Trenutno imam sledece:

Denon X1100W

Dali Zensor 5 (front)

Dali Sub E-9

Ovih dana uzimam Dali Zensor Vocal

 

Vidim da je sada rasprodaja Pioneer SC-LX56 za 70.000 rsd, pa me zanima da li se isplati da zamenim moj Denon? Tj. da li cu cuti neku veliku razliku u zvuku ili ne?

Pomenuti Denon bih u tom slucaju prodao.

Zbog velicine sobe cu max da sklopim 5.1 (sto znaci da mi nije bitno da li ima 7.2  ili 9.2).

Potreban mi je AirPlay i to je to.

Muziku i filmove slusam na "Pure direct" modu.

 

Hvala

pozz

Stevan

Link to comment
Share on other sites

Bez gledanja u specifikacije i da li oba modela imaju AirPlay, a s obzirom da je 5.1 projektovana postavka i zbog velicine sobe, ne vidim svrhu prelaska na Pioneer.

Uvek mi pada na pamet da je bolje ici na bolje zvucnike kad se vec razmislja o promeni. Ovo vazi za muziku, ne tvrdim za avr sisteme.

Javice se sigurno neko od multichannel kolega sa boljim savetima, cisto da pokrenemo temu.

Link to comment
Share on other sites

26 minuta ranije, trotter said:

 

Bez gledanja u specifikacije i da li oba modela imaju AirPlay, a s obzirom da je 5.1 projektovana postavka i zbog velicine sobe, ne vidim svrhu prelaska na Pioneer.

Uvek mi pada na pamet da je bolje ici na bolje zvucnike kad se vec razmislja o promeni. Ovo vazi za muziku, ne tvrdim za avr sisteme.

 

Javice se sigurno neko od multichannel kolega sa boljim savetima, cisto da pokrenemo temu.

Pitanje itekako ima smisla, ovaj Denon je ipak entry-level model, a Pioneer iako malo stariji model, iz njihove top serije koja se nekada zvala "Susano". Slušao sam jače Pioneer modele, odnosno najjači prošlogodišnji, i to radi odlično, a ovaj konkretni model je bio AV risiver godine u klasi cene do 1500 GBP. Komentari korisnika ovog Denona nisu baš pohvalni (u prevodu - kanta...), tako da ako pokretač teme uspe da "zatvori kombinaciju" bez prevelikog finansijskog minusa, mislim da treba da napravi zamenu.

Link to comment
Share on other sites

Nešto mi u ovoj priči nije jasno. Imao sam u životu AV risivera komada dva. Oba su bila ništa posebno kao i ostatak "sistema" (čuj sistem). Zanima me u konkretnom slučaju šta je izvor zvuka i videa, tj filmova? Na oba moja risivera "pure direct" mod isključivao je sve dekodere za 5.1 zvuk iz filmova, zbog kojeg su AV risiveri i izmišljeni. Moguće je i da grešim i da je kod drugih firmi moguć "pure direkt" mod za 5.1 (7.1) zvuk.

Na mom sadašnjem Soni ju se ova opcija čak zove "analog direct"!!??

Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, ivanp said:

Nešto mi u ovoj priči nije jasno. Imao sam u životu AV risivera komada dva. Oba su bila ništa posebno kao i ostatak "sistema" (čuj sistem). Zanima me u konkretnom slučaju šta je izvor zvuka i videa, tj filmova? Na oba moja risivera "pure direct" mod isključivao je sve dekodere za 5.1 zvuk iz filmova, zbog kojeg su AV risiveri i izmišljeni. Moguće je i da grešim i da je kod drugih firmi moguć "pure direkt" mod za 5.1 (7.1) zvuk.

Na mom sadašnjem Soni ju se ova opcija čak zove "analog direct"!!??

Moguce je koristiti Pure Direct mod na nekim risiverima kada su aktivna 5 kanala, na nekima rade samo dva, sve zavisi od modela do modela. Pokretac teme kaze da ima dva zvucnika + sub tako da nije ni primetio da li se ostali kanali iskljucuju ili ne.

Sto se tice tvoje opcije na Sony kod mene je isto na Technics risiveru samo sto u tom slucaju moras da podesis izvor zvuka (BD plejer) da se dekodiranje vrsi u njemu.

Link to comment
Share on other sites

Hvala svima na odgovorima!

 

Sto se tice "kombinacije" planirao sam da prodam moj receiver (jos godinu dana u garanciji) i da kupim u tehnomaniji (ne znam da li smem ra reklamiram ovako?) posto imaju kao neku totalnu rasprodaju. Ne znam koliko komada imaju, pa ko hoce neka kupi :)

 

Sto se tice slusanja u "Pure direct" modu, stvari stoje ovako:

Kada slusam muziku i kada ide preko Audissy-a mnogo se lose cuje bas. Uradio sam automatsku kalibraciju i posle toga sam jos pojacao bas (preko menija), ali dzaba. Kada sam prebacio na Pure, bas je poceo lepo da svira. Cak sam morao rucno da smanjim jacinu na wooferu.

Izvor zvuka za muziku je online radio ili usb uboden u sam receiver na kojem je flac ili mp3 muzika.

 

Kada gledam filmove, ista prica. Preko audissy-a se bas cuje slabasno. Kada prebacim na Pure, onda se na samom receiveru pojavi "dts" ili "true-hd" i onda se bas cuje kako treba. Kada budem uzeo centralni, videcu da li ce u tom slucaju on raditi na Pure ili cu morati da se bakcem oko podesavanja.

Pored svega toga sam uzeo i neki najobicniji Sony blue ray player (kostao nesto preko 10.000 rsd) i preko njega pustam blue ray diskove ili ubodem usb sa 1080p filmovima koje skidam sa neta. U planu mi je nabavka "pravog" blue ray playera, ali mi je to poslednja stavka.

 

Pogledaju onda jos koja je cena Onkyo i Marantza (takodje cu pogledati i na kupujemprodajem).

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...