Jump to content


ScanSpeak Relevator Bullet B1


pile

Recommended Posts

  • Replies 120
  • Created
  • Last Reply

Ma ne morash Ljubo, ja sam vec zbunjen samim tim sto je Stex napisao... :D Vec sam poceo da se stipkam, i da mastam sta bi bilo kad bi bilo... recimo da umesto onog B&W kalotnog uleti neki Vifa ili Peerless visoki... :D:D I onda kazesh> izvinjavam se sto sam zamenio visoki da bolje svira<... :D

Ma, shalim se naravno! Ne pada mi napamet da potcenjujem bilo koje kutije, a naravno da, kao i svako, imam pravo da mi se nesto svidja ili ne svidja. Nije svako za DIY( nisam ni ja za preskupe projekte) i to moze izazvati dosta komplikacija, problema, nesanice i nervoze pa nemam nista protiv da ljudi kupuju fabricke kutije. Jedino mi tu zasmeta nerealna cena, ali sta da se radi...

Pozdrav! :D

Link to comment
Share on other sites

Nije svako za DIY( nisam ni ja za preskupe projekte) i to moze izazvati dosta komplikacija, problema, nesanice i nervoze pa nemam nista protiv da ljudi kupuju fabricke kutije. Jedino mi tu zasmeta nerealna cena, ali sta da se radi...

Pozdrav! :D

Borjane, ne znam da li sam pominjao, li bio sam u Dayensu.

u sali sam kasnije rekao "e tek sada razumem Borjana", jer DIY je zaista fantasticna stvar. Mislim da svi treba da skinemo kapu kada neko nesto uradi sa svojim rukama, kao sto je Pile to uradio.

Ali cenu fabrickih zvucnika diktira trziste i ona je realna, bez obzira sta mislio o njoj kao pojedinac.

Znas valjda kako ide matematika, a isto tako znas da DIY se razlikuje kada kupis dva seta drajvera ili kada kupis 100 setova.

Onda na to dodaj vreme, pa prostor, pa mozda i neki porez...

Prema tome, svako voli ono sto voli i treba ga pustiti da uziva.

Link to comment
Share on other sites

Ma, stavi kako ti mislis da treba i kako ti se svidja. Mozda treba da bude i originalno, ko zna zasto si pogresio... JEr, imash dosta kutija sa nazivom Revelator,a ako ti se ovaj naziv ne svidja ( mislim na ovaj koji si pogresio), stavio bih nesto poput SE,PS ( pile signature ili skranice tvog imena i prezimena)itd... :D:D

Link to comment
Share on other sites

Ali cenu fabrickih zvucnika diktira trziste i ona je realna, bez obzira sta mislio o njoj kao pojedinac.

Znas valjda kako ide matematika, a isto tako znas da DIY se razlikuje kada kupis dva seta drajvera ili kada kupis 100 setova.

Onda na to dodaj vreme, pa prostor, pa mozda i neki porez...

Prema tome, svako voli ono sto voli i treba ga pustiti da uziva.

Link to comment
Share on other sites

@borjan

Šta tu ima da se kapira? Njegove skretnice bile u Engleskoj i ovi se složili da bolje svira i da može da ih ugrađuje u njihove kutije, ako kupac hoće, bez gubitka garancije. Wharfedale i u HIFI-ju ima dobre drajvere ali loše skretnice.

Link to comment
Share on other sites

Covek ne cuje visoke preko 18kHz, kao i 99% ljudi starosti preko 35g. Sta tu ima cudno? Rezne frekvencije su mnogo nize, a covek ima veliko iskustvo pogotovo kod PA kutija. Nemam foto aparat, trenutno. To sto imas nerasciscene racune sa njim, ne znaci da ne zna svoj posao. Naprotiv, veliko i skustvo i neverovatno pedantan rad je nesto sto se retko srece.

Link to comment
Share on other sites

Covek ne cuje visoke preko 18kHz, kao i 99% ljudi starosti preko 35g. Sta tu ima cudno? Rezne frekvencije su mnogo nize, a covek ima veliko iskustvo pogotovo kod PA kutija. Nemam foto aparat, trenutno. To sto imas nerasciscene racune sa njim, ne znaci da ne zna svoj posao. Naprotiv, veliko i skustvo i neverovatno pedantan rad je nesto sto se retko srece.
Link to comment
Share on other sites

Pile, sad si me naÄisto osramotio na forumu , Å¡ta će ženski deo da pomisli ?

PS i dalje mislim da su previÅ¡e radvojeni , osim ako ne misliÅ¡ da ih režeÅ¡ visoko , posle Äega ću biti prinuÄ‘en da napravim jednu "prijavu" policiji :D

....administratorima : jel ovo novo ime koje sam dobio znaÄi unapreÄ‘enje ili :D:D

Link to comment
Share on other sites

zasto si stavljao spric kit ako si lepio furnir-drvo? ja se isto ovo razmisljam ali one linije koje si ti napravio ja nameravam da napravim iz delova. odnosno da linije na furniru ne izvlacim bojom nego furnirom.

Å pric git sam stavljao da izravnam neravnine dobijene ovakvim savijanjem madijapana. Ako malo bolje pogledaÅ¡ videćeÅ¡ da su to trake sa razmakom od dva mm. Kad bi kutije pravio od drveta ne bi imao idealne sastave, a ja sam to namerno napravio razmicanjem traka furnira. probao sam ubacivanjem parÄenceta furnira i to nije to. Vidi se da je furnir. Ovako izgleda kao da je od drveta.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...