Jump to content


Izvod iz teme "Dešavanja na forumu"


black coffe

Recommended Posts

Ima Coffe svaÅ¡ta u Kovinu. Ima i žive svirke. Ja sam mator i "težak" tako da baÅ¡ i ne uÄestvujem. Al mladi "divljaju" kao i svuda.

 

Čini mi se da Kovin nije više onako pitomo mesto kao osamdesetih, ali i to se može pripisati mojim godinama. ;-)

Link to comment
Share on other sites

Banat Blues Band Kafe

u kojem smo isli na zive svirke je u Kovinu i kultno je mesto sa dugom tradicijom organizovanja zivih rock svirki . Bio je provod do mundzitis , i dan danas pamtim lepe trenutke koje sam tamo proveo. A sto ima snajki iz okolnih sela - bruka

Javi kad bude neka dobra svirka pa da zovemo i Frogija i da se tamo malo okupimo oko 2 bureta piva :)

Link to comment
Share on other sites

Nadam se da ćemo se upoznati Å uco. Ja sam inaÄe „redak zver“. Živeo sam u PanÄevu od 1960. do 1980. NajlepÅ¡i deo mladosti sam proveo tamo. I da, bio sam „ljuti roker“. Kavinske rokere smo podcenjivali. Za to su malo i sami krivi. Ne sećam se da je neka kovinska grupa uÄestvovala na Äuvenoj panÄevaÄkoj gitarijadi sedamdesetih.

Naravno da je to bila greška. Kasnije sam upoznao neke od njih.

Kao Å¡to rekoh u Kovin sam se doselo 1980. Miran gradić, blizu velikih gradova (PanÄevo, Smederevo, Beograd). Devedesetih sam zažalio, kad su ponekad tih par desetina kilometara bili veliki kao svetlosne godine.

Sa kovinskim rokerima nikad nisam uhvatio kopÄu, mada poznajem neke. Jbg, predrasude.

 

Frogijevo ime me odmah asocira na Crepaju. Sa crepajskim bendovima je svirao najbolji gitarista kog sam upoznao i jedan od nekoliko najboljih od onih koje sam sluÅ¡ao (bio je moja generacija u panÄevaÄkoj Gimnaziji), Milenko Dabić-Daba. Družili smo se, neÅ¡to kao sviruckali (mada ja nikako nisam njegov nivo).

E sad, Banat Blues Band Kafe, neÅ¡to mi je pojam nepoznat (jbg mator izlapeo). Postoji relativno skoraÅ¡nji pojam Rock cabare. Aktivnosti su mu žive svirke u istoimenom kafiću i Deliblatskoj peÅ¡Äari. Neke od aktera poznajem. :wave2

Link to comment
Share on other sites

Boktemaz'o, al' sam sinoć štuc'o!

Sad bar znam zašto...

 

P.S.: Banat Blues Cafe (bez onog "Band") nije u Kovinu, već u mojoj selendri, a gazda bircuza povremeno okupi lokalne muziÄare/penzionere pa pod imenom "Å ank Blues Band" sviruckaju za svoju duÅ¡u (uglavnom Grateful Dead, pa ko preživi)... lalab.gif
 

Link to comment
Share on other sites

E sad sam se ja zagrcno.

Da, na slici Boba Poznatov sedi i svira gitaru (iÅ¡li smo zajedno u razred u panÄevaÄkoj Gimnaziji). Iza njega se nalazi Daba sa belom gitarom, onako skroman i tih. Da se rodio u Engleskoj bio bi ko Alvin Lee, u najmanju ruku.

 

E yebi ga strašna slika :razz:

Link to comment
Share on other sites

ZaÅ¡to PM ? Koja je razlika izmeÄ‘u druženja s "neakvim , ovakvim ili onakvim , druženjima "audiofila" neg u živo - za istaÄ ? :(

 

Pretpostavljam da je "Neverni" Paja mislio da mu na PP/PM pošaljemo kako želimo da nazovemo ovaj Izvod iz teme.

S obzirom da smo se fino ispriÄali u desetak postova, mislim da je tema na putu da sama od sebe utihne, pa neko davanje imena i nije od prevelikog znaÄaja...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...