Jump to content


Poja�alo za MA BX2


elefterije

Recommended Posts

  • Replies 53
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ako neko ima malo vremena, za sastavljanje liste pojaÄala po sledećim kriterijumima, bilo bi super!

 

Lista 1.

 

Grupa 1. - pojaÄala koja odliÄno sviraju po dubini

Grupa 2. - pojaÄala koja odliÄno sviraju po Å¡irini

Grupa 3. - pojaÄala koja odliÄno sviraju i dubini i po Å¡irini (ako ima takvih)

Grupa 4. - pojaÄala koja ne sviraju ni dubinu ni Å¡irinu (pa da znamo da ih zaobilazimo)

 

Lista 2.

 

Grupa 1. - odliÄna engleska pojaÄala

Grupa 2. - odliÄna USA pojaÄala

Grupa 3. - odliÄna nemaÄka pojaÄala

Grupa 4. - odliÄna francuska pojaÄala

Grupa 5. - odliÄna italijanska pojaÄala

Grupa 6. - odliÄna srpska pojaÄala

 

---------- imate ideju o grupama, pa se tako nastavljaju dalje sve do broja 108. ---------

 

Grupa 108. - odliÄna pojaÄala sa DeviÄanskih Ostrva.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Da javim Å¡ta sam do sada uradio. ÄŒuo sam par pojaÄala poÄevÅ¡i od Denona PMA 980r koji fino svira ali pomalo oÅ¡tro. Snage na pretek, bar se tako Äini na prvu. Odmah spoÄetka ima glasnoću i sve misliÅ¡ da će da poleti ako ga budeÅ¡ poterao ali kako idemo dalje, potenciometar posle 9h, tako zvuk ima drugaÄije pojaÄanje, nema viÅ¡e te snage kao na poÄetku. Od ovoga pojaÄala sam odustao jer mi je zvuk previÅ¡e oÅ¡tar i pomalo sirov barem sa ovim zvuÄnicima. To je, naravno moje poimanje zvuka. Sledeće Å¡to sam posluÅ¡ao jeste Nad326BEE, to mi se svidelo, lep i detaljan zvuk, možda ne tako jasan donji spektar sa mojim zvuÄnicima ali sve u svemu fino. Ostaje mi par Marantza koje trebam da posluÅ¡am pa ću vidim Å¡ta mi je Äiniti.

Link to comment
Share on other sites

Da javim Å¡ta sam do sada uradio. ÄŒuo sam par pojaÄala poÄevÅ¡i od Denona PMA 980r koji fino svira ali pomalo oÅ¡tro. Snage na pretek, bar se tako Äini na prvu. Odmah spoÄetka ima glasnoću i sve misliÅ¡ da će da poleti ako ga budeÅ¡ poterao ali kako idemo dalje, potenciometar posle 9h, tako zvuk ima drugaÄije pojaÄanje, nema viÅ¡e te snage kao na poÄetku. Od ovoga pojaÄala sam odustao jer mi je zvuk previÅ¡e oÅ¡tar i pomalo sirov barem sa ovim zvuÄnicima. To je, naravno moje poimanje zvuka. Sledeće Å¡to sam posluÅ¡ao jeste Nad326BEE, to mi se svidelo, lep i detaljan zvuk, možda ne tako jasan donji spektar sa mojim zvuÄnicima ali sve u svemu fino. Ostaje mi par Marantza koje trebam da posluÅ¡am pa ću vidim Å¡ta mi je Äiniti.

Denon bi ti ih pokidao na 12 sati :) da si iÅ¡ao joÅ¡ jaÄe ....a ako sa denonom i  sa nad-om nemaÅ¡ dobar bas razmiÅ¡ljaj i o promjeni zvuÄnika ;)

Ako imaš negdje priliku poslušaj i risiver sony str-db 930 qs

Link to comment
Share on other sites

Hvala Å ale na informacijama.

 

Jak je Denon, nema Å¡ta. Ma kada je Äovek to pojaÄao stavio na 9h ja sam kontao da će ih razduvati ako ih guramo dalje.

 a ako sa denonom i  sa nad-om nemaÅ¡ dobar bas razmiÅ¡ljaj i o promjeni zvuÄnika  ;)

 

Nije to nego mi se Äinilo da bi bas mogao da bude utegnutiji mada je to i sklop dosta stvari. Zato me interesuju kablovi, da li postoji neko reÅ¡enje, naravno u ovom rangu cena mojih komponenti, da nekako dobijem utegnutiji bas? Da znate padalo mi je i to na pamet, idući tako od jednog do drugog prodavca i sluÅ¡ajući razne sisteme vidi Äovek da tu svaÅ¡ta ima ali za sada mi je samo pojaÄalo u igri a za neko vreme ćemo videti Å¡ta ćemo.InaÄe pogledaću na oglasima da li ima tog Sony-ja, hvala Vam Jager joÅ¡ jednom.

 

Hteo sam da pitam joÅ¡ ovo,. Da li je neko koristio ove kablove, kakvim su se pokazali? 

http://www.one-hifi.com/proizvod/chord/zvucnicki-kablovi/carnival-silver-screen/

Link to comment
Share on other sites

Hvala Å ale na informacijama.

 

Jak je Denon, nema Å¡ta. Ma kada je Äovek to pojaÄao stavio na 9h ja sam kontao da će ih razduvati ako ih guramo dalje.

Nije to nego mi se Äinilo da bi bas mogao da bude utegnutiji mada je to i sklop dosta stvari. Zato me interesuju kablovi, da li postoji neko reÅ¡enje, naravno u ovom rangu cena, da nekako dobijem utegnutiji bas? InaÄe pogledaću na oglasima da li ima tog Sony-ja, hvala Jager joÅ¡ jednom.

Risiver ima toliko utegnut bas , jak , precizan i definisan da bi se postidjela mnogo skuplja pojaÄala u to sam se uvjerio , zaista izvanredna kontrola :thumbsup2

Link to comment
Share on other sites

Kao najjeftiniju varijantu unapredjivanja basa - ja bih na tvom mestu probao bi-wire

 

Probaću sigurno ali tek sutra poÅ¡to kupim kablove, nemam niti jedne sada. Recite mi da li da uzmem razliÄitih popreÄnih preseka za bas i visoke ili to nema neke bitne veze?

 

Moje skustvo sa tim kutijama je da traze dosta prostora iza sebe, bar po metar da budu udaljene od zidova.

 

Trenutno mi stoje otprilike na nekih 30cm od zadnjeg zida, zakoÅ¡eni su nekih 20o ali ne mogu ih viÅ¡e pomerati napred, nemam prostora. Nažalost moram ovako pa bih ako je ikako moguće da sredim taj bas tj. da ga malo utegnem.

Link to comment
Share on other sites

Probaću sigurno ali tek sutra poÅ¡to kupim kablove, nemam niti jedne sada. Recite mi da li da uzmem razliÄitih popreÄnih preseka za bas i visoke ili to nema neke bitne veze?

Uff, ma nemoj da troÅ¡iÅ¡ novce - možda ti se ne svidi - probaj prvo. 

 

Å to se tiÄe popreÄnih preseka - pojma nemam - meni su od 4mm^2 i na visokim i na basovima/srednjim, ali ne zato Å¡to znam ili mislim da je tako bolje - već zato Å¡to  sam to imao. Nemam dovoljno iskustva da bi ti rekao "taj i taj" kabal. Ali, kod mene jeste promenilo bas na bolje. PopriliÄno.

Jedino u Å¡ta sam siguran jeste da, kod mene, bolje radi na basu rattlesnake (od 300 din metar :D sa kp) nego oehlbach bakarni iz 4 Audia.

 

Vidim da je bas-reflex na tvojim kutijama napred. To ne bi trebalo da pravi preveliki problem sa zadnjim zidom (priÄam napamet, možda nisam u pravu, može neko slobodno da me ispravi).

 

PS Ako budeÅ¡ imao prilike - možeÅ¡ da probaÅ¡ i neki strujni kabal do pojaÄala. Možda se iznenadiÅ¡. Ja jesam.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...