Jump to content


Stereo Receiver


iwke

Recommended Posts

Pozdrav svima, nasao sam na tavanu "Lenco R50 AM-FM STEREO RECEIVER" pa me zanima sta je to tacno i sta mogu sa njim da radim, koje su mu funkcije? Koliko sam shvatio to je pojacalo? Da li mogu npr. da ga povezem na zvucnike od linije i da preko kompijutera slusam muziku? Pocetnik sam u ovome pa odatle ovolike nedoumice...

Link to comment
Share on other sites

Bojim se da su ti zvuÄnici preslabi za taj Lenco i ako sluÄajno malo viÅ¡e "odvrneÅ¡" risiver može se desiti da zvuÄnici pregore.

Ja bih potražio neke polovne koji su za tu svrhu.

Za povezivanje raÄunara i risivera ti treba kabl koji na strani raÄunara ima stereo bananicu 3,5mm a na strani risivera dva ÄinÄa koje ubodeÅ¡ u recimo aux ili tape ulaz.

ZvuÄnike povežeÅ¡ na recimo grupaciju A levi i desni zvuÄnik onako kako je obeleženo (+ na + i - na - za levi i desni zvuÄnik) i to je to.

Link to comment
Share on other sites

Jedini kabl koji sam nasao tamo je ovaj, sad da li je to to?

http://www.dodaj.rs/f/n/A6/lLZ81WK/20140526194438.jpg

Ovo ostalo sam shvatio pa probacu kada nadjem malo vremena. I da li bi ti zvucnici mogli da sljakaju na nekoj minimalnoj snazi? Onako nista posebno ne treba meni to ne znam ni ja za sta vec cisto reko da iskoristim taj risiver da ne skuplja prasinu.

Link to comment
Share on other sites

Aha, pa nista onda cu morati da kupim taj kabl, pa cu probati da povezem na one zvucnike prvo da vidim da li radi taj risiver uopste posto se nije koristio dugo. Pa ako radi onda cu morati da uzmem neke jace zvucnike.

I hteo bih da pitam sta se desava kada impedansa zvucnika nije ista kao i kod risivera?

Edited by iwke
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

To je vrlo kvalitetan uređaj.
Ti zvuÄnici mogu da rade na maloj snazi, neko umereno sluÅ¡anje muzike.
Po pitanju impedanse, sve je ok dok je impedansa zvuÄnika veća ili jednaka nazivnoj impedansi pojaÄala.
Ispod toga, možeÅ¡ uniÅ¡titi pojaÄalo.
Nije problem naći adekvatne zvuÄnike, pogledaj kupujem prodajem, tamo ima dosta starih kutija koje mogu da ti posluže.

Još par stvari:
Risiveri se inaÄe prave bez antene, tako da ti moraÅ¡ da je prikaÄiÅ¡ ako želiÅ¡ da sluÅ¡aÅ¡ radio. Stara krovna TV antena Äini Äuda.
Uz pomoć 2 kabla 2xÄinÄ=>3.5mm stereo  možeÅ¡ da snimaÅ¡ na komp radio emisije, ploÄe(uz gramofon) i kasete (uz dek).
DotiÄni kabl možeÅ¡ kupiti u Gigatronu i takvim radnjama, za oko 250 din.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Puno hvala svima na odgovorima, sada mi je dosta jasnije. Taj kabl nisam nasao kuci iako znam da ga negde imam ali nije to problem kupicu ga. Sto se tice risivera prikljucio sam one zvucnike na njega i ukljucio radio i radi sve ok...Samo nisam smeo jako da pojavacam de ne napravim stetu. Znaci preostaje mi samo da kupim neke jace zvucnike. E sad risiver je 2x40w znaci treba mi 2 zvucnika po 40w tj. 80 ukupno. Od 6 ili 8 om-a. Jel tako?

Link to comment
Share on other sites

Ocigledno je budget veoma ogranicen. Tesko je tu biti pametan. Skoro sam imao i prodao Magnat MIG2 zvucnike,Srecko imao i prodao MIG6, za svaku preporuku... Poseduju ribon visokotonac i long throw bas i rezoluciju kakva se samo pozeleti moze. Na zalost,cena je nesto visa nego sto je zamisljeno. Ipak,treba ih uzeti u razmatranje kada se pojave na oglasima....

Link to comment
Share on other sites

Jako je teÅ¡ko od preprodavca na KP za male pare kupiti dobre zvuÄnike. To za malo para, ili je ostatak od neke njanjave mini linije, ili je ofucano, (ne)struÄno popravljano/krpljeno, uzeto iz centara za reciklažu i kontejnera po EU (gde se i naÅ¡lo kada je postalo neupotrebljivo)... I ovi savetovani  po gornjim linkovima su uglavnom to. A na KP Å¡to valja, uglavnom je iznad zacrtanog budžeta.

 

Budi strpljiv i gledaj oglase ovde na forumu. NatrÄi s' vremena na vreme neÅ¡to da valja, a da cena nije prevelika.

Link to comment
Share on other sites

Jako je teÅ¡ko od preprodavca na KP za male pare kupiti dobre zvuÄnike. To za malo para, ili je ostatak od neke njanjave mini linije, ili je ofucano, (ne)struÄno popravljano/krpljeno, uzeto iz centara za reciklažu i kontejnera po EU (gde se i naÅ¡lo kada je postalo neupotrebljivo)... I ovi savetovani  po gornjim linkovima su uglavnom to. A na KP Å¡to valja, uglavnom je iznad zacrtanog budžeta.

 

Budi strpljiv i gledaj oglase ovde na forumu. NatrÄi s' vremena na vreme neÅ¡to da valja, a da cena nije prevelika.

Od koga?  od vanzemaljaca da kupi kutije za 30tak eur, dokle vise mudrovanja, kontejneri djubriste i td. Normalno je da je jako tesko kupiti bilo kakav uredjaj po ceni dve ture pica. Ali ako mozes i nesto znaÅ¡ pomozi Äoveku, a ne kao pokvarena ploÄa preprodavci, kontejneri i ostale nebuloze.

Link to comment
Share on other sites

Od koga?  od vanzemaljaca da kupi kutije za 30tak eur, dokle vise mudrovanja, kontejneri djubriste i td. Normalno je da je jako tesko kupiti bilo kakav uredjaj po ceni dve ture pica. Ali ako mozes i nesto znaÅ¡ pomozi Äoveku, a ne kao pokvarena ploÄa preprodavci, kontejneri i ostale nebuloze.

 

Pa i želim da mu pomognem informacijom da je to što gleda za 15-20 eur uglavnom poluispravno i neispravno.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...