Jump to content


Bang & Olufsen


tripl123

Recommended Posts

Postovani,

 

Zapocinjem ovu temu, jer smatram da jedan ovakav brend zasluzuje i svoj FAN PAGE, a temu bih poceo citatom:

 

"Design has become our new niche. The gear should look smart, but technical performance should be outstanding. Designers and technicians work together in close collaboration from the very start of a new product"

 

Za Bang & Olufsen, design je jezik - medium kroz koji se ogledaju vrednost i vizija  o tehnologiji i konceptima.

Design je beskoristan sam za sebe osim ukoliko se ne koristi da objedini formu i funkciju . Stoga Bang & Olusfen proizvodi nisu samo

estetski prijatni vec i funkcionalni i laku za upotrebu. Jos od samog osnivanja proizvodili su linije proizvoda koji nisu samo plenili svojim izgledom,

vec su bili i laki za koriscenje i izradjeni po najvisim standardima.

 

Link to comment
Share on other sites

Ma ok , ali ni su oni jedini koji su osebujnim dizajnom i drugaÄijim pristupom zvuku pisali "povijest" . ima tu i Bosse , i druge firme "omnitronic" pristupu evaluacije zvuka . Keni osobno se sviÄ‘a na prvu loptu . Atraktivno i ok za Btw sluÅ¡anje , al za "audiofilsko "  "pametovajje" ? :).... 

Link to comment
Share on other sites

Mislim da bi bilo bolje da je alenvprekrÅ¡ku pokrenuo ovu temu - on ima, voli i poznaje B&O. Kolega tripl se ovde pojavio da se raspituje da li to Å¡to pravi B&O neÅ¡to vredi i koliko vredi ako uopÅ¡te neÅ¡to vredi.

Da slazem se da bi bilo bolje da je neko drugi, veci poznavalac pokrenuo ovu temu, ali na kraju krajeva zar je bitno, kad nema kise dobar je i grad :o)

A Inace ima i ja , volim i ja, a sad upitno je koliko poznajem

Link to comment
Share on other sites

Pa ima on svoju temu . ÄŒoek se probal sve i sva . NaÅ¡el se u B i O  i odliÄno , ( valjda je dosta skupo da bi bi "audiofil" :) )

 

Nisam znao da novac ima neke veze sa audiofilstvom, sa druge strane ako se audiofili mere po tome cega se odrekli za par dobrih zvucnika, tipa stedeli dva meseca itd...,

Vrh odricanja je:

Imam klinca od 11 meseci, zeni sam skratio pola gostiju za prvi rodjendan zbog finansija, a kuci osvanuli novi zvucnici, ajde neka neko proba da joj objasni :o)

Link to comment
Share on other sites

Ma nije mi bila namjera (zloÄesta) nikom proturijeÄit ne go reć da svatko ima pravo sluÅ¡at glazbu na Äemu hoće i doživit kak hoće bez obzira kolko "robot na kojem je sluÅ¡ao koÅ¡ta . To sam rekao u smislu toga Å¡to "pravovjerni" se rugaju onima koji ne poÅ¡tuju Hi Fi  etalone :)

Link to comment
Share on other sites

Dajte papire da se uclanim.  :cheers

 

Moje putovanje kao audiofil je pocelo sa B&O kad sam prvi put ugledao Bang & Olufsen Beocenter 3300 kod Braneta, mog komsije, sa svojih 12 godina i pomislio WOW bre sta je ovo! Kutije su bile Heybrook HB-1, zvuk je bio meni predivan.

 

post-16943-0-04501000-1370895327.jpg

 

Cak i Beocom 1500 telefon koji je imao me fascinirao jer je bio plave boje i onako ispravljen.

 

beocom1400_1500.jpg

 

Bio sam vlasnik vise godina Beocenter 9000 dok ga nije serviser kompletno unistio u pokusaj da ga osvezi.  :cry:  Ali zivot ide dalje pa u buduce kad ima vise vremena ($$$) nabavim drugi, mozda taj 9500. 9000 radio u paru sa Tannoy 631 Profile, nisam imao prilike da nabavim B&O zvucnike u dobrom stanju za razumne pare. Uglavno zbog postovanje prema brendu u Makedoniji se prodaje svicarska reciklaza u losem stanju koju nijedan serviser ne ume da sredi i sve za jake pare.

 

3825034920_38190cf44b.jpg

 

Ali opet kazem jednog dana bice i neke Pente u moju sobu mozda. 

 

san-do-beo-2.jpg

 

Kod drugara godinama uzivali smo u odlican i masivan B&O TV + VCR model Beocord VHS91.2. Ugradjeni zvucnicki sistem u taj televizor je zvucao bolje nego 99% mini sistema koje sam cuo. 

 

Beovisionlx2800_912.jpg

 

I danas kao graficki dizajner, industriski dizajn Jacob Jensen-a i David Lewis-a me inspirira i fascinira.  :bounce  

Link to comment
Share on other sites

Nisam znao da novac ima neke veze sa audiofilstvom, sa druge strane ako se audiofili mere po tome cega se odrekli za par dobrih zvucnika, tipa stedeli dva meseca itd...,

Vrh odricanja je:

Imam klinca od 11 meseci, zeni sam skratio pola gostiju za prvi rodjendan zbog finansija, a kuci osvanuli novi zvucnici, ajde neka neko proba da joj objasni :o)

Moja bi me objesila o kablova sa sve mrezicama,a zvucne kutije bi mi bile ispod nogu da bi ih izvukla,gurnula de se bolje "cimnem" i zaljuljam.

Link to comment
Share on other sites

Dajte papire da se uclanim.  :cheers

 

Moje putovanje kao audiofil je pocelo sa B&O kad sam prvi put ugledao Bang & Olufsen Beocenter 3300 kod Braneta, mog komsije, sa svojih 12 godina i pomislio WOW bre sta je ovo! Kutije su bile Heybrook HB-1, zvuk je bio meni predivan.

 

post-16943-0-04501000-1370895327.jpg

 

Cak i Beocom 1500 telefon koji je imao me fascinirao jer je bio plave boje i onako ispravljen.

 

beocom1400_1500.jpg

 

Bio sam vlasnik vise godina Beocenter 9000 dok ga nije serviser kompletno unistio u pokusaj da ga osvezi.  :cry:  Ali zivot ide dalje pa u buduce kad ima vise vremena ($$$) nabavim drugi, mozda taj 9500. 9000 radio u paru sa Tannoy 631 Profile, nisam imao prilike da nabavim B&O zvucnike u dobrom stanju za razumne pare. Uglavno zbog postovanje prema brendu u Makedoniji se prodaje svicarska reciklaza u losem stanju koju nijedan serviser ne ume da sredi i sve za jake pare.

 

3825034920_38190cf44b.jpg

 

Ali opet kazem jednog dana bice i neke Pente u moju sobu mozda. 

 

san-do-beo-2.jpg

 

Kod drugara godinama uzivali smo u odlican i masivan B&O TV + VCR model Beocord VHS91.2. Ugradjeni zvucnicki sistem u taj televizor je zvucao bolje nego 99% mini sistema koje sam cuo. 

 

Beovisionlx2800_912.jpg

 

I danas kao graficki dizajner, industriski dizajn Jacob Jensen-a i David Lewis-a me inspirira i fascinira.  :bounce  

Imao sam prilike u Svedskoj da slusam i gledam B&O uredjaje.Televizori tada nijesu imali bolju sliku od tadasnjeg Sony ili Philipsa,a cijena.....nebu pod oblake.To se tamo kupuje iz prestiza,bankari,berzanski mesetari,kriminalci i naravno skorojevici.Sjecam se da je neki novinar pitao clana grupe Forigner(pardon na mogucoj pravopisnoj gesci),sta bi volio da dobije na poklon za bozic,on je odgovorio B&O stereo jer je jako skup pa bi volio da mu gas neko pokloni.

Link to comment
Share on other sites

Å to se tiÄe hi-ja, sklon sam da stanem na stranu onih koji tvrde da zvuk opravdava 60% cene, a da je ostalo dizajn (Å¡to je po meni legitimno).

Kad je u pitanju televizor, a pomenuo je neko, zet i sestra imaju godinama B&O tv (slika u prilogu, doduše nije savšena) i ja bolju sliku nisam video do sada (žive u Italiji). A da ne pominjem ono što nema veze sa kvalitetom reprodukcije, a daje ugodjaj, da se tv okrene sam prema poziciji sa koje si aktivirao daljinske komande.

post-30309-0-93490600-1399823464_thumb.j

Link to comment
Share on other sites

Nevezano za diskusiju o audio kvalitetu valja reci da tv slika dobrim delom zavisi od kvaliteta signala, pa ne cudi sto tv kanali u Austriji ili Svedskoj izgledaju super. Kod tetke u Berlinu slika je jednako dobra i na Loewe (bar duplo skupljem) i na Panasonic tv-u.

Vezano za diskusiju, dizajn im je odlican u bar 90% produkcije, ima i promasaja sto je sasvim normalno i za pohvalu sto ih je tako malo, bar za moj ukus.

Link to comment
Share on other sites

Imao sam televizor B&O pre 10tak godina, u pitanju je Beovision MX3500. Jako lep televizor, cak i kad je ugasen. Daljinac metalan i tezak. Zvuk koji je izlazio iz njega je bio zaista dobar kao i slika. Bilo mi je cudno da tv ima podesavanja za bass, treble i slicno.

E sad nemam pojma koliko ga je cale platio i kako ga je uzeo posto se samo pojavio pa ne znam da li vredi toliko koliko je kostao.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...