Jump to content


digitalni izlaz u analogni


OVETS

Recommended Posts

Pozdrav svima,

moje pitanje bi bilo, ukoliko CD ili DVD player poseduje samo digitalni optiÄki izlaz, da li može da se takav izlaz "prebac"i u analogni tj ÄinÄeve. Da li postoji nekakva adapter ili sl ?

Odnosno da li je moguće izvrÅ¡iti prepravku u samom uredjaju i jednostavno postaviti ÄinÄeve na kraju uredjaja ili je to nemoguće ?

Link to comment
Share on other sites

 Da li postoji nekakva adapter ili sl ?

 

Ðаравно да поÑтоји и назив му је ДРКонвертор. Ево примера: http://www.hi-files.com/forum/index.php?/topic/21739-lampucera-dac/

 

:wave2

Link to comment
Share on other sites

Ðаравно да поÑтоји и назив му је ДРКонвертор. Ево примера: http://www.hi-files.com/forum/index.php?/topic/21739-lampucera-dac/

 

:wave2

Hvala stoN-e ! Znam za DAC-ove naravno možda sam zaboravio sam da dodam ...ali da to nije DAC...

OK. ZnaÄi ne može.

Link to comment
Share on other sites

Како није ДÐК?

 

:wave2

Mislio sam na klasiÄan DAC. To znam kupiÅ¡ DAC i onda ti CD služi kao transport. No, Å¡ta sam hteo da pitam kao laik. PoÅ¡to nemam pojma kako se fabriÄki "postavljaju" ulazi na nekom ureÄ‘aju za ÄinÄ a kako se postavljaju digitalni ( nebitno da li je koaksijalni ili optiÄki) tj. sa kog dela ploÄe, pa da li je tu u samom ureÄ‘aju moguće izvrÅ¡iti prepravke i da se onda postave ÄinÄevi.

Link to comment
Share on other sites

Могуће је извршити преправке али како изаћи Ñа аналогним Ñигналом? То ми баш у твом Ñличају ние јаÑно.

 

:wave2

Link to comment
Share on other sites

Ne mogu samo činčevi, lepo kaže stoN, mora konvertor ako želiš analogni signal na drugom kraju. Možeš i da ga minimizuješ i nazoveš adapter, ali je i dalje u pitanju uređaj koji konvertuje digitalni signal u analogni (DAK/DAC):

 

coaxial-cable-fiber-optic-digital-audio-

Link to comment
Share on other sites

U pitanju je transport koji liÄno ne bih uzimao, osim da mi ga neko da džabe, poÅ¡to je laser (Panasonic SODD110Z) teÅ¡ko naći, a i ako se naÄ‘e cena viÅ¡estruko prevazilazi vrednost kompletnog transporta.

Zar nije Philips 4/19 za koji znamo da je veoma pouzdan.

InaÄe Imam dva cd playera, jedan je Philips 610 koji ima taj transport 4/19, a drugi Sony 991 koji ima kss 240A, pa vidim razliku.

Ovu sam temu pokrenuo jer sam nešto o tome razmišljao, a nisam bio siguran kako bi to moglo da funkcioniše.

Link to comment
Share on other sites

Pa znaÅ¡ kako, nisam gledao u iznutrice liÄno, ali internet kaže da nije Philips, već Panasonic, tj. model SL-PJ38 Panasonic, a model SL-PJ38A stvarno ima 4/19 Philips.

http://vasiltech.nm.ru/CD-Player-DAC-Transport.htm

Dakle, ako je "obiÄan" ne vredi ga ni razmatrati, a ako je "A" to je već druga priÄa.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...