Jump to content


Philips CD471


wwweljko

Recommended Posts

Imam ponudu s uzmem ovaj CDplayer u zameni .

 

Zanima me  :  1 . Koliko vredi, dosta je solidno ocuvan i radi.

 

                      2 . Koliko bi kostao neki ozbiljniji upgrade .

 

                      3 . Da li bi sa upgradom nadsvirao npr. NAD 542, Marantz 6000 OSE , H/K HD970,980.... (CD plejeri do 130e).

 

Pozdrav i hvala unapred.

Link to comment
Share on other sites

Davno sam imao isti cdp zvucno nije los kao novijih Philipsa iz njegove klase,uglavnom je plastikarija, losa je izrada cela se kutija savija sto utice na transport koji zna da se lako pokvari ,star je biblija nije vredan kupovine,svakako i apgrejd.Zvucno stoji kao recimo Marantz cd-40/50

Sadasnja cena bi mu bila 20-30e,smesno je ga uporedzivati sa plejerom od 130e.sumljam na HK koji su mozda i losije.

Link to comment
Share on other sites

Dobro,sa upgrade moze bukvalno stajati do plejera od 130e.

Ali pitanje za tebe,treba li te to sluziti godinama? ili idemo na srecu,,ono ,da se pogodi.

Jednostavnije/pametnije je uloziti u noviji player,lepo si naveo marantz 6000.

HK pleyer poslusao sam kod kuce mislim da je bio 970,stereo svira gorije nego bazni model dvd-ja.

Link to comment
Share on other sites

To je sve Å¡to sam trebao da Äujem.

Još jedno pitanje , da li je Marantz 6000 OSE best buy do 130€ ili može još nešto da dođe u obzir. Bitno mi je da transport ne košta koliko i plejer.

Hvala jos jednom i Pozz za Makedoniju.

P.s. Harman HD970 sam uzeo u obzir zbog vizuelnog uklapanja sa H/K3490.

Link to comment
Share on other sites

h/k 980 je  bolji CD player od 970, ovaj drugi mi je bio interesantan zbog mogućnosti da posluži kao DAC, ali brzo sam ga prodao. PoÅ¡to mu je kvalitet DAC-a na nivou tvog u h/k 3490, pojuri za 100 tinak evrića h/k 980, ako ti je i do estetike i do malo boljeg zvuka.

 

:wave2

Link to comment
Share on other sites

Bitan mi je zvuk , naravno, ali ako je razlika u zvuku zanemarljiva uodnosu na Marantz6000, NAD 542,521..., uzeo bi H/K HD980, estetski lepÅ¡e izgleda sistem sastavljen od istog proizvoÄ‘aÄa. Normalno ako se zbog izgleda osetno ne gubi na kvalitetu zvuka.

Čitao sam u HIFILES br.30 test HD980 na kome uopšte nije prošao loše.

Link to comment
Share on other sites

Do 130€ ?

Ja sam otvoren za predloge , nije mi hitno ali svašta mi se nudi u zamenu pa bi da budem spreman .

Nije krucijalno da bude h/K , ako je neki drugi plejer osetno kvalitetniji, zvuÄno, uzeo bi njega.

Jednog dana će i 3490 zameniti nešto , ja se nadam bolje.

Link to comment
Share on other sites

Mislim da harman i nad da kažemo u ulaznim uređajima daju najviše za uloženi novac.
Imao sam nad 316,326 i to su korekna pojaÄala ali je harman...kao sto kazes  :facehearts 
Kad budem kupio cd plejer drugar i ja ćemo napraviti duel nad 356 vs H/K 3490 .
Ako budem kupovao HD980 , kupiću novog. Našao sam za 25000 din.

Link to comment
Share on other sites

Ako si ga nasao ovde http://www.avmarket.rs/harman-kardon-hd-980-cd-player.html?utm_source=shopmania&utm_medium=cpc&utm_campaign=direct_link, proveri da li ga imaju na stanju, ja sam pre izvesnog vremena jurio HK 980 pojacalo na tu foru, bila najpovolnija cena preko shopmanije, ali kad sam hteo da ga porucim, pricali mi bajke..nemamo trenutno, stici ce, ali ne znamo po kojoj ceni, itd.. Ako ga uhvatis po ovoj ceni, bice dobra kupovina za nov uredjaj, mada bih ti savetovao da se strpis i da ga ulovis za 100 - 130 evrica polovnog.

 

Na HD 970 su cesto crkavali laseri, posle ne bas velike eksploatacije, ne znam da li su ugradjivali kvalitetnije u HD 980, trebalo bi.

Link to comment
Share on other sites

Pa ja bih posmatrao da u to 130e ulaze i oni koji su oglaÅ¡eni na 150-160, mislim da im cene nisu uvek realne na oglasima i da se mogu dobiti za manje. PonudiÅ¡ lepo, pa ceÅ¡ videti. Ima tu i Denona dobrih, Micromege neke itd. E sad naravno, ova 2-3 koja si izdvojio su malo novijeg datuma. Ipak, razmiÅ¡ljao si na poÄetku o Philipsu cd 471 uz upgrade, uz pitanje da li bi dobio na razlici u zvuku u odnosu na ostale. Bilo je, Äak i skoro, tema o tome koji su joÅ¡ dobri za nadograditi. Iz te serije ima niz playera koji se mogu dobiti za smeÅ¡ne novce. Mislim da bi najbolje bilo da se potrudiÅ¡ da ÄujeÅ¡ njih nekoliko, Å¡to u izvornom stanju, Å¡to upgradeovanih (imaju ih kolege sa foruma, a Bela Crkva nije preko sveta), pa zaista stekneÅ¡ uvid o tome ima li tu za tebe razlike u zvuku ili nema. ReÄe da ne žuriÅ¡, u tom sluÄaju, da sam na tvom mestu, podrobno bih ispitao sluÄaj! :order  :listen

Link to comment
Share on other sites

Iskreno ne bi isao na varijanu : stari plejer+upgrade ako bi me to izaslo na kraju 80-100e.

 

Budzet  je okvirno 100-130e (za cd-plejer) moze i neki euro vise .Nije meni problem u 20e gore dole ali mislim da treba povuci neke "crvene linije".                                                                                                                                                                                                                                                                                                   Plus moram da ostavim i nekih 30-50e za kablove (CD-AMP).

Link to comment
Share on other sites

Znam kako svira CD471 u fabrickoj varijanti. Takodje, znam sta ima unutra i kakav se upgrade moze odraditi do ukupne cene od 130 evra.

Po ovom pitanju imam iskljuciv stav kakav imam retko kada: nikakav, apsolutno nikakav upgrade (sem ako ga radite sami i bude neko cudo) nece napraviti od CD471 konkurenta NAD-u C542 za taj novac. A pitanje je da li moze za bilo kakav, ali to onda mozda vise ne bi bio CD471 :)

 

Da naglasim da nisam ljubitelj NAD-a, volim samo par njihovih stereo proizvoda.

Link to comment
Share on other sites

 nikakav, apsolutno nikakav upgrade (sem ako ga radite sami i bude neko cudo) nece napraviti od CD471 konkurenta NAD-u C542 za taj novac.

 

Hvala , Zorane ,izuzetno cenim vase misljenje.

 

Nisam samo upucen u CDplejere firme Micromega, na koje modele treba obratiti paznju.Bio je jedan iz Kovina skoro na oglasima ali mi je bilo bez veze da pitam jer sam jurio zvucnike.

Link to comment
Share on other sites

Nemam nikakva detaljna iskustva sa Micromega-ma, samo posredna. Takodje znam da su to (Stage 1-4) ranije bili cenjeni plejeri u svojoj klasi cene, ali se firma obrukala sa odnosom prema kupcima. Vremenom se zaboravilo i ispeglalo.

Willi Studer sa foruma moze da pomogne, znam da je imao Micromegu dugo, pa ga kontaktirajte.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Aleksandar MaruÅ¡ić (01:19:01): Upravo sam proverio stanje i tog CD player-a nema na stanju, a neće ga ni biti jer je HK odluÄio da prestane sa proizvodnjom takvih ureÄ‘aja.

 

Info iz AV marketa u vezi H/K HD 980 , cena je bila kod njih 25.000 din.

 

Sad razmisljam o Pioneer PD-10 ili Denon DCD720 , oba su SACD i oba imaju mogucnost reprodukcije sa USBa.

 

Lakse mi je novo zbog varijante placanja na rate .Nije hitna kupovina cisto da imam info .

Link to comment
Share on other sites

Sa plejerima serije Stage je jednostavno: Å¡to je viÅ¡i broj, to je bolji zvuk. Svi modeli koriste jeftin i nabavljiv CDM 12.4 tako da je samo tvoj budžet granica. Ja sam bio veoma zadovoljan dvojkom a sluÅ¡ao sam i Å¡esticu. Å to se tiče multiplejera koje si pomenuo, trebalo bi samo da proveriÅ¡ da je zvuk sa USB ulaza zadovoljavajući kao i sa CD-a jer meÄ‘u njima može da postoji primetna tonska razlika. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...