Jump to content


LED LCD TV DO 500 EVRA


Roller Coaster

Recommended Posts

  • Replies 571
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ovaj Samsungov dosta hvale 40es6100, oko 600 evri je kod nabavljaÄa iz Madje, od 32 inÄa je verovatno jeftinije, mada kod tih televizora je pravilo Å¡to viÅ¡e inÄa, nikad dosta, kao u bioskopu, niko se nežali Å¡to je platno ogromno i oni iz prvih redova lepo gledaju, tako da mislim da ti je 32 inÄa malo.

Panasonic je dobar Äak najbolji za plazme ali je dosta skup.Pregledaj onaj hrvatski sajt dobri su, imaÅ¡ i ovaj

http://hdtelevizija.com/

Link to comment
Share on other sites

Pokretacu teme, izvini molim te sto ti se ubacujem. Crko mi je moj TV, pa sada i ja ganjam nesto a da nije preskupo....place mi se od same pomisli na to da treba da pljunem lovu na TV, ali zena mi ima jaku ruku, a sa decom valja biti u dobrim odnosima. Meni je licno sada prelepo, sakupimo se oko ognjista, supruga veze goblene i peva, ja okrecem kopuna iznad vatrice, samo deca veselo skacu oko tate i urlaju....Kupi tata televizor...kada cemo da idemo u prodavnicu da kupis televizor.....?!!!

 

Eto, samo ako neko ima nesto na pameti ili da zna neku dobru radnju, bicu mu veoma zahvalan. U TV se ama bas nista ne razumem, nemam prohteve, ali ipak ne bih ni da bacam pare na babu od TVa..

Grazie tante!

Link to comment
Share on other sites

Hvala na ponudi, ali mojoj sreci ne bi bilo kraja kada bi mi i tvoj TV crkao....kod mene ti je sabirni centar televizora, a ja sam tvrda struja....

jos me i rodjeni brat zahebavao. Gleda u moj tv i mrtav ozbiljan me pita : "Jel ti to monitor za nadgledanje zgrade" zlobno se smejuci i ostatku familije time dajuci povoda da mi piju krv narednih mesec dana....Sada nemam kuda nego da se ispruzim za jadac. Jos jednom, hvala na ponudi, ali bolje je ovako.

Link to comment
Share on other sites

Pokretacu teme, izvini molim te sto ti se ubacujem. Crko mi je moj TV, pa sada i ja ganjam nesto a da nije preskupo....place mi se od same pomisli na to da treba da pljunem lovu na TV, ali zena mi ima jaku ruku, a sa decom valja biti u dobrim odnosima. Meni je licno sada prelepo, sakupimo se oko ognjista, supruga veze goblene i peva, ja okrecem kopuna iznad vatrice, samo deca veselo skacu oko tate i urlaju....Kupi tata televizor...kada cemo da idemo u prodavnicu da kupis televizor.....?!!!

 

Eto, samo ako neko ima nesto na pameti ili da zna neku dobru radnju, bicu mu veoma zahvalan. U TV se ama bas nista ne razumem, nemam prohteve, ali ipak ne bih ni da bacam pare na babu od TVa..

Grazie tante!

 

Pomalo se razumem i mislim da je apsolutni best bay: Samsung LED LCD UE32ES5500 (Smart TV Full HD), cena mu je oko 500evra. U TC Usce u salonu Big Bang je najpovoljniji i sto je najvaznije imaju sve izlozeno, ti naravno dobijas zapakovan iz magacina. Mala napomena: u nekim radnjama ide cena i do 80 000 din. sto je apsolutni bezobrazluk, dok kod ljudi sto donose iz Madjarske moze se nabaviti za oko 400evra.

Link to comment
Share on other sites

Hvala na preporuci :thumbsup2

Malo bih ipak vecu dijagonalu (ali ne preveliku), a posto necu da se izpruzim za cash i placam na obroke, moze i malo vise od 500evra...Trazeci TV po tvojoj preporuci, nabasah na ovo. Sta mislis?

 

http://www.tehnomanija.rs/lcd-i-led--televizori/-samsung-televizor-3d-led-lcd-ue-40eh6030.html

 

I jos nesto, znam da je dobro da TV ima sto vise Hz ali nemam pojma sta to u stvari znaci. Pokretljivost slike je u onom smislu da je tzv seckanje sto manje ako je frekvencija veca?

Ovaj sa gornjeg linka ima 200Hz, a ovaj sa donjeg 100Hz. Kolika je to u stvari razlika i kako se oÄituje?

 

http://www.tehnomanija.rs/lcd-i-led--televizori/-samsung-televizor-lcd-ue-39eh5003.html

 

 

 

 

Hvala najlepse!

Link to comment
Share on other sites

Hvala na preporuci :thumbsup2

Malo bih ipak vecu dijagonalu (ali ne preveliku), a posto necu da se izpruzim za cash i placam na obroke, moze i malo vise od 500evra...Trazeci TV po tvojoj preporuci, nabasah na ovo. Sta mislis?

 

http://www.tehnomanija.rs/lcd-i-led--televizori/-samsung-televizor-3d-led-lcd-ue-40eh6030.html

 

I jos nesto, znam da je dobro da TV ima sto vise Hz ali nemam pojma sta to u stvari znaci. Pokretljivost slike je u onom smislu da je tzv seckanje sto manje ako je frekvencija veca?

Ovaj sa gornjeg linka ima 200Hz, a ovaj sa donjeg 100Hz. Kolika je to u stvari razlika i kako se oÄituje?

 

http://www.tehnomanija.rs/lcd-i-led--televizori/-samsung-televizor-lcd-ue-39eh5003.html

 

 

 

 

Hvala najlepse!

 

Ovaj gore je odlican 3D TV i nista vise, drugi model bi zaobisao jer je iz te serije osnovni! Nijedan nije Smart, sto je ogroman minus, govorim ti iz licnog iskustva posto koristim mogucnosti Smart TVa i nikada vise ne bih mogao preci na obican, ali to je sve stvar potrebe. Ako ti je malo 32'' imas taj isti model i od 37'' (UE37ES5500) ili 40'' (UE40ES5500), ja sam ti predlozio najmanju dijagonalu posto sam iz tvog posta shvatio da ti tv nije primarna stavka, ali izgleda da znas sta zelis :smile:. U svakom slucaju sto veca dijagonala bolji je osecaj i tu nema greske, a i liepse izgleda, jedino taj sto sam ti predlozio nije 3D! Meni to nije potrebno, ako zelis i 3D i Smart mogucnosti u kombinaciji sa Full HD mislim da je ovo najkompletnije i najjeftinije resenje: Samsung 3D televizor LED LCD UE-40ES6100 ..malo je skupo ali vredi svaku paru, uz njega u tehnomaniji (sad videh) dobijas i Smart tastaturu koja vredi 11.000din. kada se kupuje naknadno, mozes eventualno ustedeti ako smanjis velicinu pa odes na broj manji 37''. Jos nesto: modeli koje si naveo jesu iz 2012. ali su  osnovni i nisu slim, oznaka za slim je ''ES'' dok su ovi stoi si ih ti naveo ''EH'' modeli. Slim modeli elegantno izgledaju a debljine su samo 22mm sto odaje odlican utisak, lagani su i bukvalno ih mozete kaciti na zid kao sliku. Primera radi: 32. trosi samo tridesetak W stuje na sat, paneli su potpuno hladni i posle celodnevnog rada uredjaja, verovatno je za to zasluzna ta nova LED tehnologija. Pre kupovine svakako pogledaj i LG, samo kod LG je stvar malo drugacija, za iste pare ne dobijas iste mogucnost kao kod Samsunga. LG je za 20-30% skuplji, mada po meni isto odlican i kvalitetan proizvodjac, kod mene je prevagnulo bas tih 20-30% i to sto Samsung ima bolje Smart mogucnost i lepsi meni. To je sto se tice LED tv, ako zelis plazmu tu je neprikosnoveni Panasonic i njegovi sjajni modeli, samo se onda spremi da ti potrosnja struje na toj dijagonali bude min. 300W! Kada sam ja uzimao tv mnogo sam se premisljao da li da uzmem od ljudi sto donose iz Madjarske, ne znam, mozda sam i pogresio jer bi za iste pare dobio broj ili dva veci ekran (37'', 40''), ti ako imas neku sigurnu vezu, sto da ne, samo ne znam kako bi bila resena garancija ako do necag dodje! Ako te jos nesto bude interesovalo o konkretnim modelima slobodno pitaj, rad sam pomoci! Pozdrav! :wave2

 

p.s. 100 i sve preko 100Hz je ok ! Nemoj da te to opterecuje! Ne bi valjalo 50Hz, ali neverujem ni da bi ti to smetalo!

Link to comment
Share on other sites

Wow...kako dobar odgovor, bas znas kako neukima da objasnis te stvari oko TVa...da ne radis mozda u nekoj od Tehno winwin bigbang maniji? :)

 

Samsung UE37ES5500 E ovaj ce da bude kandidat za ognjiste...http://www.tehnomanija.rs/lcd-i-led--televizori/samsung-televizor-led-lcd-ue-37es5500.html

 

Samo, interesuje me da li moze da se kaci na gipsani zid? Radio sam izolaciju u sobi, pa me malo strah da zid ne popusti....nemam predstavu kako taj nosac izgleda i kako se pricvrscuje. Sa dovlacenjem TVa iz Madjarske...ipak ne bih da se upustam u avanturu, uvek postoji mogucnost nekog nesporazuma...ovako ja dodjem, stavim sapu na njega, overim garanciju i nosim. 

 

Hvala jos jednom

Link to comment
Share on other sites

Wow...kako dobar odgovor, bas znas kako neukima da objasnis te stvari oko TVa...da ne radis mozda u nekoj od Tehno winwin bigbang maniji? :)

 

Samsung UE37ES5500 E ovaj ce da bude kandidat za ognjiste...http://www.tehnomanija.rs/lcd-i-led--televizori/samsung-televizor-led-lcd-ue-37es5500.html

 

Samo, interesuje me da li moze da se kaci na gipsani zid? Radio sam izolaciju u sobi, pa me malo strah da zid ne popusti....nemam predstavu kako taj nosac izgleda i kako se pricvrscuje. Sa dovlacenjem TVa iz Madjarske...ipak ne bih da se upustam u avanturu, uvek postoji mogucnost nekog nesporazuma...ovako ja dodjem, stavim sapu na njega, overim garanciju i nosim. 

 

Hvala jos jednom

 

:smile: Ne! Ne radim! Samo volim te tehnicke novotarije, a i skoro sam imao istu dilemu pa sam obilazio salone i na moj nacin isprobavao mogucnosti modela, pa reko da ti skratim muke. Iskreno, ovi sto rade po salonima su totalne table i potpuno nezainteresovani za ono sto prodaju, u principu sve moras da odradis sam, malo je salona gde su prodavaci tehnicki potkovani. Meni je npr. kod televizora bio prioritet Full HD, Smart i da je Slim varijanta, tu je UE32ES5500 ispunio potpuno trazeno i sa cenom za mene koliko-toliko prihvatljivo. Dok je po meni model: Samsung 3D televizor LED LCD UE-40ES6100 ..nesto sa cim bi potpuno zaokruzio moje zelje, samo za mene malo skupo! Da ne ispadne da pricam napamet, es6100 sam iprobavao u jednom salonu i po meni je sjajan uredjaj, za razliku od es5500 ima integrisan Wi-Fi, dok sam za moj morao da dokupljujem Wi-Fi Samsung Dongle:

samsung-wis09abgn-wifi-usb-dongle-fr-dln

..sto nije ni mala investicija (od 4000 pa cak do 7000 din.). :screwy  Pored toga, poseduje za koji takt brzi procesor i jos po nesto, za svakodnevnu upotrebu po meni nebitno.

 

Sto se tice kacenja na zid, zato ti i preporucujem ES modele, bitno su laksi od EH modela. Npr. es 32'' tezi samo 6kg i nema potrebe za nosacem, uz njega dobijas nastavke i dokupljuje se ovo:

image50a10841d4cad.jpg

..radi lakse montaze, koju bez preterivanja moze i malo dete odraditi.

 

Jos jednom da ne bude zabune! Pomenuo sam Big Bang zato sto su tada kada sam ja uzimao bili najpovoljniji i imali su na lageru jos 4-5 zapakovanih. Licno, uzasno mrzim da uzimam one prasnjave sa police, osim ako za to ne daju poprilican popust. Ti se dobro raspitaj gde je u ovom trenutku najpovoljnije, malo trazenja internetom i par dana strpljenja moze da sacuva u dzepu i stotinak evra ako ne i vise! Kada budes uzimao, ako slucajno negde budu davali kao poklon Wi-Fi Dongle ili tastaturu:

Samsung-VG-KBD1500-ZG-schwarz-kabellose-

..to obavezno uzmi u obzir, jer te stvarcice stvarno cine Smart opcije mnogo komotnijim! Onaj salon na cijem si sajtu se informisao, cesto daje takve poklone. Da..i cenkaj se, obavezno! ;-)  Ako pak i ne dobijes tastaturu, probaj nabaviti iz Madjarske, tamo je oko 50e. ;-) , a i mislim da tu ne mozes puno pogresiti, jedino pazi da ti ne uvale sa madjarskim fontom!!! Pozdrav! :wave2

Link to comment
Share on other sites

Jel zbog filmova? ;-)

 

Zbog filmova, ma to se podrazumeva?! Ali, ako imas kablovsku i digitalni signal, taj TV uz pomoc externog hdd moze snimati televizijski sadrzaj, odnosno sa interneta, sve sto je u digitalnoj formi. Mozes to isto i na flash, ali ne na sve flash modele, provalio sam da tv trazi odredjenu brzinu da bi snimanje bilo kompatibilno sa flashom, znaci samo ove novije i vecih brzina, sa SDD provereno radi! Tvoje je samo da izaberes kvalitet i odredis vreme i sadrzaj koji ces da snimis, tu opet imas raznih zezancija programiranja u tacno vreme u nedogled, sa ocekivanim kasnjenjima zbog EPP-a i odlicna opcija gde sam tv prepoznaje reklame i zaustavlja snimanje itd. Naravno, to ti TV odradi sam a da ga ne moras startovati, vazno je samo redovno update-jtvati TV-ov softver i sve radi savrseno, npr. ja update radim obavezno jednom mesecno, dok alikacije za Smart, TV sam updateuje! Zato je Samsung (po meni) u blagoj prednosti u odnosu na LG, zato sto ima veoma dobru podrsku za korisnike!

Link to comment
Share on other sites

  drugi model bi zaobisao jer je iz te serije osnovni!  

 

A, Å¡ta mu fali? Vredi li 62 000 dinara, koliko koÅ¡ta u COMTrade-u? 

Merkam ga za ćaleta, penzionera kome je daljinski srastao s šakom.

Njemu ne treba ni 3D ni smart (ima lap top). Ima li nešto bolje za te novce? Mora biti Samsung a jako zgodno bi bilo da se prodaje na rate.

Link to comment
Share on other sites

A, Å¡ta mu fali? Vredi li 62 000 dinara, koliko koÅ¡ta u COMTrade-u? 

Merkam ga za ćaleta, penzionera kome je daljinski srastao s šakom.

Njemu ne treba ni 3D ni smart (ima lap top). Ima li nešto bolje za te novce? Mora biti Samsung a jako zgodno bi bilo da se prodaje na rate.

 

Ma nisi me razumeo! Ne fali mu nista, to je sasvim solidan LED TV, ali za te pare dobijas samo veliku dijagonalu i nista vise, pretpostavljam da bi za tvog ''caleta'' bilo i vise nego odlicno! Ja bih uvek za iste pare isao na Smart TV i slim varijantu uredjaja a na uÅ¡trb manje inÄa, ali to sam ja! Tvoj otac ako je stariji covek, o Smart TV i Slim dizajnu ne treba ni da razmislja, iskreno, njemu onda treba sto veca dijagonala i to je to?! Pozdrav.

Link to comment
Share on other sites

Ma nisi me razumeo! Ne fali mu nista, to je sasvim solidan LED TV, ali za te pare dobijas samo veliku dijagonalu i nista vise, pretpostavljam da bi za tvog ''caleta'' bilo i vise nego odlicno! Ja bih uvek za iste pare isao na Smart TV i slim varijantu uredjaja a na uÅ¡trb manje inÄa, ali to sam ja! Tvoj otac ako je stariji covek, o Smart TV i Slim dizajnu ne treba ni da razmislja, iskreno, njemu onda treba sto veca dijagonala i to je to?! Pozdrav.

 

Nemam TV niti nameravam da ga nabavim pa o njima ne znam niÅ¡ta. 

Ćaletu je ponajviše stalo do lepe slike i velike dijagonale. Ima kablovsku (SBB) i nekakav digitalni dekoder s raznim TV paketima. Stoga sam i mislio da će mu ovaj TV odgovarati. Hvala na potvrdi pretpostavke.

Veseli pozdrav.

 

 

ako baš zapne, uvek se može dokupiti neka eksterna smart-džidža, ali veći ekran - teško.

 
 
Eto rešenja, ako ćale poželi da bude Smart. :thumbsup2
Link to comment
Share on other sites

ako baš zapne, uvek se može dokupiti neka eksterna smart-džidža, ali veći ekran - teško.

 

Koliko sam upucen: tesko da ce te tako nesto kod Samsunga mocu dokupiti, takva budzenja su rezervisana za kineske TV uredjaje tipa: Vox, Trox, Vivax, Fox, Mox, Lox i da ne nabrajam mozda cu neku ''cenjenu'' ispustiti..! Stvarno mislim da ne bi to ninasta licilo! Znam, sada ce te vi pitati pa u cemu je onda prednost Samsunga..u tome sto njegov softvare radi glatko, a Smart opcije je zadovoljstvo koristiti. Evo npr. ovo sto vam sad pisem upravo radim preko TV-a, dok kod navedenih ''kineza'', stvari ne stoje ni priblizno isto kada su u pitanju Smart opcije, provereno! A ako mislite da mozete instalirati OS od Smart TV, na TV koji ga fabricki ne podrzava, pokusajte, bas me zanima sta ce se desiti?! ;-) Ali, ne bih vise raspravljao o Smart TV uredjajima, posto vidim da to izaziva podsmeh kod odredjenih clanova! Samo sam zeleo da olaksam kolegi Mrmotu potragu za tv aparatom, reko: ako covek vec kupuje, neka gleda da uzme nesto sto ce mu na duze staze biti kompatibilno i sto je buducnost televizije. Veseli pozdrav i vama!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...