Jump to content


LED LCD TV DO 500 EVRA


Roller Coaster

Recommended Posts

  • Replies 571
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Preko D3, na svim kanalima mi je slika malo zamucena, boje anemicne i vidi se zrno...o analognim bez D3 necu ni da pisem :cry:

Nemam pojma sta je, probao sam da podesim kontrast, boje, ostrinu, ali nista....da nema neka caka, ne mogu da verujem da je ovaj tv na istom nivou kao i onaj stari koji sam imao pre.

:order

Link to comment
Share on other sites

Preko D3, na svim kanalima mi je slika malo zamucena, boje anemicne i vidi se zrno...o analognim bez D3 necu ni da pisem :cry:

Nemam pojma sta je, probao sam da podesim kontrast, boje, ostrinu, ali nista....da nema neka caka, ne mogu da verujem da je ovaj tv na istom nivou kao i onaj stari koji sam imao pre.

:order

Svaki TV je dobar onoliko koliko je dobar ulazni signal, što će reći, garbage in - garbage out.

Link to comment
Share on other sites

Preko D3, na svim kanalima mi je slika malo zamucena, boje anemicne i vidi se zrno...o analognim bez D3 necu ni da pisem :cry:

Nemam pojma sta je, probao sam da podesim kontrast, boje, ostrinu, ali nista....da nema neka caka, ne mogu da verujem da je ovaj tv na istom nivou kao i onaj stari koji sam imao pre.

:order

 

..po meni ovi nasi kablovski operateri kakvi su nikakvi.. uopste nisu relevantni pokazatelji mogicnosti ovog TV-a! Ovaj TV je pravljen sa trzista gde se digitalni Full HD signal isporucuje u pravom smislu te reci, a ne prodaje magla kao sto slucaj to kod nas, gde svaka susa moze dobiti dozvolu da razvlaci nekakve kablove i bude operater svega i svacega..Ovo sto ti je koega Zexx napisao je delimicno tacno, mozda cak i vise nego delimicno! ;-) Da li si probao ono sto sam ti rekao da pustis neki film u Full HD formatu, cisto da shvatis sta si pazario? :smile:

Link to comment
Share on other sites

E jbg, da sam znao, ne bih bacao pare.... ;-)  I, nema pomoci, zar ne?

Sta moze da se uradi?

ProÅ¡etaj malo po komÅ¡iluku, ako je kod njih kvalitet slike bolji, onda ima smisla da tražiÅ¡ da ekipa tvog kablovskog operatera doÄ‘e i proveri instalaciju. 

Link to comment
Share on other sites

Probacu sve, sada kupujem neki full hd film, pa cemo da vidimo...naravno da ne sumnjam u mogucnosti ovog televizora, vec nisam znao da li moze jos nesto na njemu da se podesi, kalibrise....ali videcemo sa hd filmom pa javljam... :thumbsup2

Link to comment
Share on other sites

Probacu sve, sada kupujem neki full hd film, pa cemo da vidimo...naravno da ne sumnjam u mogucnosti ovog televizora, vec nisam znao da li moze jos nesto na njemu da se podesi, kalibrise....ali videcemo sa hd filmom pa javljam... :thumbsup2

 

.. i to obavezno samo Blu Ray diskove! :D

Link to comment
Share on other sites

Evo da da ti malo i ja iz svog iskustva prenesem utiske poÅ¡to posedujem identiÄan TV kao Å¡ti si i ti upravo pazario, a i SBB kablovsku televiziju (Äitaj D3 dekoder). PoÅ¡to si napisao da na dekoderu nemaÅ¡ hdmi izlaz predpostavljam da imaÅ¡ stariji model (srebrni echolite ili stariji cisco crne boje). Å to se tiÄe kvaliteta kanala situcija se vrlo malo popravlja korišćenjem novog sbb d3 v2 dekodera koji poseduje hdmi izlaz. Sa druge strane kvalitet kanala kada se koriste ovi dekoderi je dosta bolji nego bez. To je iz razloga Å¡to SBB digitalizuje sve kanale pre slanja, onda ovi dekoderi sliže da ih ponovo vrate u analogni oblik (pa nemamo velikih gubitaka pri prenosu kao Å¡to je to sluÄaj kod analognog koji se paralelno Å¡alje). 

 

Ono što ti je moja preporuka je sledeće:

 

1) Zameni tu stariju verziju SBB dekodera sa novom V2 koja poseduje hdmi izlaz i pomoću hdmi kabla (koji ćeÅ¡ dobiti) poveži sa TV-om. Preplati se na osnovni HD paket (458 din/meseÄno) i dobićeÅ¡ 18 HD kanala extra kvaliteta (u pitanju su strani kanali tipa Discavery, National Geography, History, Eurosport... DobićeÅ¡ i rtsHD Äiji sadržaj većinom sastoji od upscal-ovanog standardnog rts1 programa na 720p (tj. za nijansu boljeg kvaliteta).

 

2. Poveži TV sa raÄunarom. MožeÅ¡ ga povezati na dva naÄina. Prvo putem mrežnog (ethernet) kabla preko rutera (ili direktno u kompjuter ako posedujeÅ¡ 2 mrežne karte). Drugi naÄin je putem hdmi kabla (ili dvi-->hdmi ako nemaÅ¡ hdmi izlaz na grafiÄkoj/matiÄnoj ploÄi). Obe varijante koristim za prikaz multimedijalnog sadržaja (filmova, koncerata i igrica), ali u zavisnosti od situacije koristim jednu ili drugu. 

 

Å to se tiÄe povezivanja putem mrežnog kabla to je veoma dobro reÅ¡enje ako na primer (kao ja) posedujeÅ¡ ogromnu kolekciju vilmova u HD formatima pa kompjuter koristiÅ¡ kao storage. PoÅ¡to Samsung poseduje odliÄan interni plejer, dovoljno je da na raÄunaru instaliraÅ¡ AllShare aplikaciju, Å¡erujeÅ¡ foldere sa multimedijom i uživanje može da poÄne. Podržava većinu danaÅ¡njih formata (Äak i h264 sa velikim bit-rateom puÅ¡ta bez problema). ÄŒita i titlove, ali da bi mogao da ga "vidi" isti mora biti istog naziva kao i film i biti smeÅ¡ten u istoimeni folder. TakoÄ‘e može i varijanta ako ga ubaciÅ¡ i u mkv kontejner pomoću mkvmerge programÄića.

Takođe prilikom prvog povezivanja kompjutera na internet savetujem ti da obavezno ažuriraš firmver na najnoviji!

 

Drugu varijantu koristim u sluÄajevima kada gledam video materijal manje rezolucije/kvaliteta (Äitaj manje od 1080p, 720p ili 480p) tj.tada film (npr. neki  divx rip od 700MB) puÅ¡tam u plejeru na raÄunaru u kome koristim madVR video render radi poboljÅ¡anja kvaliteta. TakoÄ‘e ovu varijantu koristim i pri igranju igrica (samo ti u tom sluÄaju preporuÄujem da u podeÅ¡avanjima na TV-u izabereÅ¡ "game" mod radi smanivanja input laga da ti se ne bi javljao bloor efekat prilikom extra brzih scena.

Link to comment
Share on other sites

Å to se tiÄe podeÅ¡avanja same slike tu ÄeÅ¡ morati malo da se poigraÅ¡. Meni je jedini smetalo Å¡to TV ne poseduje mogućnost snimanja profila pa da je za razliÄite namene/kanale moguće memorisati razliÄita podeÅ¡avanja boje, kontrasta, osvetljenosti i sl. Ova mogućnost postoji samo pri izboru izvora (source) signala tj. moguće je razliÄito kalibrisati tv za hdmi1, hdmi2, avr, tv, network, allshare. Kod gledanja obiÄnih (sd) kanala, kod kojih je najviÅ¡e podeÅ¡avanja i potrebno zbog loÅ¡ijeg kvaliteta istih, najbolji/najprirodniji/najverniji prikaz sam dobio kada koristim "movie" picture mod u kombinaciji sa "warm2" color tone, led motion plus opcijom na "on", black tone na "dark" i color space na "native". Brightness mi je izmeÄ‘u 45-50, sharpness izmeÄ‘u 25-30. I pored ovoga pojedini sd kanali izgledaju dosta bolje od drugih (ovde prvenstveno mislim na strane sd kanale, mada i PrvaTV nije loÅ¡a). Å to se tiÄe drugog hdmi ulaza na koji mi je prikljuÄen raÄunar, kao i podeÅ¡avanja profila kada puÅ¡taÅ¡ sadržaj putem mrežnog kabla (tj. AllShare aplikacije) za kalibrisanje slike tj. podeÅ¡avanje profila sam koristio disk za kalibraciju koji možeÅ¡ skinuti ovde sa sve upustvom.

Link to comment
Share on other sites

Hvala ti wega, ovo je pravo brzo uputstvo. Nadam se da ce SBB hteti da mi zameni decoder.... :thumbsup2

Å to se tiÄe zamene dekodera tu imaÅ¡ viÅ¡e varijanti. Prvo mi reci da li imaÅ¡ potpisan 24-meseÄni ugovor sa SBB za neki od Mix paketa? Ako imaÅ¡ zamena dekodera ti je besplatna + 458 din/meseÄno za HD paket. Ako nemaÅ¡ onda plaćaÅ¡ jednokratno zamenu starog za novi 2000 din + 458 din/meseÄno.

 

PS: Ja zamenio pre cirka 5 dana  :thumbsup2

PS2: Zaboravih da ti napomenem da ako budeÅ¡ povezivao raÄunar i TV putem dvi-->hdmi kabla da verovatno nećeÅ¡ imati zvuk jer dvi standard ne prenosi audio (ima izuzetaka kod novih grafiÄkih kartica gde može), pa ćeÅ¡ morati da audio signal sprovedeÅ¡ do TV-a/pojaÄala putem obiÄnog 2.5mm-->RCA kabla (ili RCA-->RCA u zavisnosti od zvuÄne karte koju posedujeÅ¡).

Link to comment
Share on other sites

Å to se tiÄe podeÅ¡avanja same slike tu ÄeÅ¡ morati malo da se poigraÅ¡. Meni je jedini smetalo Å¡to TV ne poseduje mogućnost snimanja profila pa da je za razliÄite namene/kanale moguće memorisati razliÄita podeÅ¡avanja boje, kontrasta, osvetljenosti i sl. Ova mogućnost postoji samo pri izboru izvora (source) signala tj. moguće je razliÄito kalibrisati tv za hdmi1, hdmi2, avr, tv, network, allshare. Kod gledanja obiÄnih (sd) kanala, kod kojih je najviÅ¡e podeÅ¡avanja i potrebno zbog loÅ¡ijeg kvaliteta istih, najbolji/najprirodniji/najverniji prikaz sam dobio kada koristim "movie" picture mod u kombinaciji sa "warm2" color tone, led motion plus opcijom na "on", black tone na "dark" i color space na "native". Brightness mi je izmeÄ‘u 45-50, sharpness izmeÄ‘u 25-30. I pored ovoga pojedini sd kanali izgledaju dosta bolje od drugih (ovde prvenstveno mislim na strane sd kanale, mada i PrvaTV nije loÅ¡a). Å to se tiÄe drugog hdmi ulaza na koji mi je prikljuÄen raÄunar, kao i podeÅ¡avanja profila kada puÅ¡taÅ¡ sadržaj putem mrežnog kabla (tj. AllShare aplikacije) za kalibrisanje slike tj. podeÅ¡avanje profila sam koristio disk za kalibraciju koji možeÅ¡ skinuti ovde sa sve upustvom.

 

Na koliko ti je podesen kontrast?

Link to comment
Share on other sites

ja tv isto na 70, dok AllShare na 80%..vecinu vremena se gledaju pixarovi i disney crtaci pa mi nekako bolje legne veci kontrast. Pozz..

Animirani filmovi u full HD-u izgledaju bolje od obiÄnih. Pravi praznik za oÄi. Mada ja posedujem verziju Avatara od preko 30GB i mogu ti reći da izgleda bolesno dobro (naruÄito one scene u Å¡umi tokom noći). 

 

PS: probaj sa onim diskom za kalibraciju koji sam preporuÄio u postu iznad. Veoma dobra stvar naruÄito za kalibrisanje kada kao izvor koristiÅ¡ video plejer na raÄunaru. Pozz.

Link to comment
Share on other sites

Animirani filmovi u full HD-u izgledaju bolje od obiÄnih. Pravi praznik za oÄi. Mada ja posedujem verziju Avatara od preko 30GB i mogu ti reći da izgleda bolesno dobro (naruÄito one scene u Å¡umi tokom noći). 

 

PS: probaj sa onim diskom za kalibraciju koji sam preporuÄio u postu iznad. Veoma dobra stvar naruÄito za kalibrisanje kada kao izvor koristiÅ¡ video plejer na raÄunaru. Pozz.

 

30 GB? Wow... :thumbsup2

 

Hocu probacu, hvala! :cheers:wave2

Link to comment
Share on other sites

Animirani filmovi u full HD-u izgledaju bolje od obiÄnih. Pravi praznik za oÄi. Mada ja posedujem verziju Avatara od preko 30GB i mogu ti reći da izgleda bolesno dobro (naruÄito one scene u Å¡umi tokom noći). 

 

PS: probaj sa onim diskom za kalibraciju koji sam preporuÄio u postu iznad. Veoma dobra stvar naruÄito za kalibrisanje kada kao izvor koristiÅ¡ video plejer na raÄunaru. Pozz.

 

Da, upravu ste..mada ima jedan stariji animirani disney, trilogija: The Lion King (1994, 1998, 2004)..koji nije komp. animacija, ako imas klinca malo je reci da ce biti odusevljen, crtac je uradjen u onom starom crtackom maniru, na ovom Samsung TV-u u Full HD-u izgleda neverovatno... Poz...

 

 

Supruga ih vec zvala, doci ce sledece nedelje.

Odgledao "'Life of Pi"' 1080.......slika je sve suprotno od onoga sto sam naveo za tv programe....predivno!! :bounce

 

:D;-) ..probaj da odgledas ''Tropic Thrunder'' ..komediju sa Ben Stiller-om, parodiju na one sve ''rambo-mambo'' filmove ali obavezno u Full HD 1080p. :thumbsup2

Link to comment
Share on other sites

Imati veliki i skupi HD TV a gledati analogne TV kanale sa obiÄne kablovske ili joÅ¡ gore, krovne antene jeste bzvz. Tek sa (bar) HD ready digitalnim signalom (720) to poÄinje da liÄi na neÅ¡to. Tako da svakako, gledaj da doÄ‘eÅ¡ do HD paketa SBB-a. TakoÄ‘e, i kvalitetan low res signal može biti ok ako ga daju u 16:9 formatu. FOX movies i HBO(ne HD) programi su sasvim sasvim ok Äim ispune ceo ekran. NajviÅ¡e iritira ako daju neÅ¡to Å¡to izvorno jeste 16:9, ali dodaju crne Å¡trafte gore i dole, titl preko donje (dakle, prilagode to 4:3 fomratu) i to tako poÅ¡alju kao digitalni signal (Äest sluÄaj na RTS HD). GunÄ‘!

 

A i na tim digitalnim hade programima ima svašta, te se događa da recimo Viasat Nature (koji je 720) bude bolji od nekih koji su deklarisani na 1080, a to je posledica preterane kompresije koju nam šalje, dal' SBB dal' sam emiter svejedno, njanjavo je.

 

Ovi filmovi Å¡to ih kupimo po prodavnicama sa totalnim popustom, i tu se dogaÄ‘a da je neÅ¡to grebovano na 720 bolje od istog tog grebanog na 1080, baÅ¡ zbog kompresije. VeliÄina fajla govori viÅ¡e o kvalitetu nego rezolucija, jer se artefakti kompresije Äesto vide viÅ¡e nego manjak rezolucije. Kod mene, 37" TV gledan sa 2m, vrhunski 720 rip je dobar koliko i 1080. Da bih video razliku, trebao bi mi veći TV, il' da ovaj moj gledam bliže.

 

A i veliki faljovi ne moraju niÅ¡ta da znaÄe. Nabavljao sam filmove velike gigabajtaže pa se ispostavljalo da je slika loÅ¡a. Ispade da u fajlu ima full 5.1 zvuk u verzijama na dva tri jezika Å¡to je sa sobom vuklo da je zvuk fajla bio veći nego slika.

 

Bla.bla. bla.... nauÄićeÅ¡ sve to sada kada imaÅ¡ novi fancy tv. Srećno.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...