Jump to content


LED LCD TV DO 500 EVRA


Roller Coaster

Recommended Posts

Ma dobro, svako ima svoj omiljeni nacin upgradea i to je o.k. Ja cu se vec odluciti za jedan od ovih ponudjenih kada za to dodje vreme, a do tada cu znati i ja ponesto malo bolje nego sada.

Jedva cekam da odgledam Hobbite, HD 1080, oko 15GB........ostao mi zastekan na iMacu, pa ceka da sredim jedan od externih HDDa. Svi su formatizovani da mogu da prime max 4GB. Za vikend je realno.

U medjuvremenu sam odgledao Atlas Cloud i bas sam uzivao. Slika je stvarno fantasticna....

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 571
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ha, ha, pa da, malo je rastegnut sa nekoliko paralelnih radnji. Dugo traje, prica je tako-tako...ja sam iskoristio to sto ga nisam gledao, a imao sam prilike da nabavim HD....u slici se uzivalo, nije da nije....

 Reditelji filma hteli mnogo da nam prikažu i u skoro 3 sata (koja su se meni uÄinila kao 5) natrpali film mnoÅ¡tvom gigalomanskih ideja i poruka i na kraju smo dobili jedan komplikovan i veoma naporan (bar meni) film za gledanje. Jedino Å¡to mi se svidelo jesu odliÄno uraÄ‘ene maske.

Link to comment
Share on other sites

 Reditelji filma hteli mnogo da nam prikažu i u skoro 3 sata (koja su se meni uÄinila kao 5) natrpali film mnoÅ¡tvom gigalomanskih ideja i poruka i na kraju smo dobili jedan komplikovan i veoma naporan (bar meni) film za gledanje. Jedino Å¡to mi se svidelo jesu odliÄno uraÄ‘ene maske.

 

..da, i ja sam jedva cekao da se zavrsi! :cheers

Link to comment
Share on other sites

Gledao one Hobbite od 15ak GB i sta reci, stvarno je slika predivna. Pa cak i zvuk mu uopste nije los, fina reprodukcija pogotovo kada odem na mezzo.

Ima fine mogucnosti, ali nemam bas previse vremena da istrazujem osim vikendom. Cak i tada peglam, usisavam, perem kuhinju i bedinerišem kao neki sužanj....

 

Isao sam u Samsung apps, ali tamo nigde nema onog OsmatraÄa (ili ja ne znam da ga lociram) pomocu kojeg moze da se vidi stanje u saobracaju. Probao sam da instaliram Berliner Phillharmoniker gde su snimljeni njihovi koncerti, ali pustio mi je samo trailer.  Za ostalo me trazio pare, iako pise da je besplatno....

 

Sada bih da povežem TV preko DACa na pojacalo, pa istražujem šta mi je najbolje. Problem je taj, što mi je DAC na oko 4-5m dužine kabla od televizora.

Optika, interkonekt,....? Da li ima neko neki predlog? Da li može nekako sa D3 konvertera da se dobije zvuk i kako to povezati sa televizorom i DACom???

Bio bih zahvalan na diskusiji. :wave2

Link to comment
Share on other sites

Iz TV-a imaš samo jednu mogućnost povezivanja sa DAC-om:

- optiÄkim kablom (Optical audio output)

 

Iz D3 dekodera:

- optiÄkim kablom

- koaksijalnim digitalnim kablom

 

Å ta je bolje reÅ¡enje? Možda optiÄkim kablom iz TV-a prvenstveno zbog velike udaljenosti DAC-a (zbog smanjenja smetnji), a i zbog mogućnosti da DAC koristÅ¡ u isto vreme i za gledanje tv programa i za Allshare, ali testiraj sve varijante pa vidi Å¡ta ti se najviÅ¡e sviÄ‘a  :wave2 .

 

Kod mene je sledeća situacija:

Kada puÅ¡tam filmove/koncerte putem video plejera sa raÄunara zvuk mi ide preko usb DAC-a (hrt ms II)

U sluÄaju kada gledam filmove preko Allshare aplikacije koristim samo ugraÄ‘ene zvuÄnike  :( .

Gledanje hd filmova (koji najÄešće sadrže viÅ¡ekanalni zvuk) putem allshare aplikacije a da hoćeÅ¡ da koristiÅ¡ optiÄki izlaz sa TV-a mi je jedino logiÄno ako posedujeÅ¡ neki AVR koji će da vrÅ¡i dekodovanje.

Link to comment
Share on other sites

Hvala na odgovoru :thumbsup2

Prvo cu da probam optickim iz televizora u DAC. Nekako mi se to cini najbolja varijanta. Posto jos nisam imao posla sa optikom, da li postoje neki parametri na koje treba da se pazi pri kupovini obzirom na namenu i potrebnu duzinu (ako uopste i postoji od 5m...)?

 

Pozdrav :wave2

Link to comment
Share on other sites

Bome kod mene u gornjem desnom i nije baÅ¡ blago ... do duÅ¡e nakon viÅ¡esatnog muÄenja. Dobrih 7-8 sati brat bratu...

 

InaÄe u pitanju je es 6100 od 32 inÄa. I mi smo prilikom kupovine postavili limit od 500e, ali smo iÅ¡li na smart na uÅ¡trb dijagonale ... 

Link to comment
Share on other sites

Kao prvo pozdrav svima.

 

Imam jedno pitanje. Da li vam se greju mali ekrani tv prijemnika ? Konkretno u desnom gornjem uglu ... ja mislio to hladno ko LED ... kad ono međutim ...

Upravo ispipah TV odpozadi i nisam primetio da se uopšte greje (upaljen je skoro 4 sata).

Link to comment
Share on other sites

Ma ne greje se ni ovaj pozadi, već napred, na samom displeju ... najviÅ¡e u desnom gornjem uglu, i celom desnom ivicom malo manje dok je recimo leva strana totalno ladna. Ali nije to niÅ¡ta alarmantno, recimo 40ak stepeni, možda koji viÅ¡e ... nego kažem ja mislio to hladno ko LED  :grin:

Link to comment
Share on other sites

Ispipah ga sad i od naped  :) . Ravnomerno blago topao svuda, baÅ¡ kako si i rekao otprilike 40-ak stepeni po slobodnoj proceni. Mislim da je i normalno da se greje viÅ¡e po levoj i desnoj ivici jer su mu tu valjda smeÅ¡tene led neonke (bar kod ove ES serije).

Link to comment
Share on other sites

Pa i jesu Å¡atro LED ...  gde ima hleda na tropskih 40+  :huh:  možda nisi leepo opipo ?  :P

 

sad ozbiljno, nisam zaista znao da je tu tjuner... zadnji put sam tv otvarao pre 20ak godina ...  Nego recite vi meni drugari, ovaj aktivni 3d kako vam se Äini ? Smeta li nekom fliker ?

Link to comment
Share on other sites

Pre izvesnog vremena sam nabavio Samsung 40es5500, i obzirom da ovde ima ljudi koji su pravi eksperti imam jedno pitanje.

 

Televizor je prikaÄen na Ikomovu klasiÄnu kablovsku / internet mrežu, dakle bez ikakvih digitalnih dekodera.  U stanu imam tri televizora, te je mreža tako i razvedena.

 

Da li na Samsungovom tv-u postoji mogućnost da se prijem prebaci na njegov analogni tjuner za neke kanale, obzirom da na pojedinim kanalima imam smetnje, pojavu blokova piksela i sliÄno, Å¡to je svakako posledica kablovske jer je sa tv-om sve u redu.

 

Recimo, na Panasonikovoj plazmi 42 s20 ta mogućnost postoji preko tastera input kojim se bira korišćenje analognog ili dvb -c tjunera.

Hvala !

Link to comment
Share on other sites

Pre izvesnog vremena sam nabavio Samsung 40es5500, i obzirom da ovde ima ljudi koji su pravi eksperti imam jedno pitanje.

 

Televizor je prikaÄen na Ikomovu klasiÄnu kablovsku / internet mrežu, dakle bez ikakvih digitalnih dekodera.  U stanu imam tri televizora, te je mreža tako i razvedena.

 

Da li na Samsungovom tv-u postoji mogućnost da se prijem prebaci na njegov analogni tjuner za neke kanale, obzirom da na pojedinim kanalima imam smetnje, pojavu blokova piksela i sliÄno, Å¡to je svakako posledica kablovske jer je sa tv-om sve u redu.

 

Recimo, na Panasonikovoj plazmi 42 s20 ta mogućnost postoji preko tastera input kojim se bira korišćenje analognog ili dvb -c tjunera.

Hvala !

 

..jedino ako za kablovsku koristis neku drugu konekciju osim coax. 75 omskog, sto cisto sumnjam?! U tom slucaju bi pomogao neki razdelnik ili adapter koji ce da dovodi do razdelnika signale sa zemaljske antene i kablovske televizije, a posle iz razdelnika u TV. Taj razdelnik bi trebao da bude kvalitetan i ne bi smeo da mesa signale, da ne bi ometali jedan drugog, jer onda nisi nista dobio! Ovo navodim samo kao pretpostavku posto nisam tako nesto isprobavao! Pozdrav!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...