Jump to content


Magnetofoni - Trakasi


suca77

Recommended Posts

  • Replies 759
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Hvala puno ljudi na savetima. Samo da i ovde ne napravimo podelu izmedju pristalica dvotraznih i cetvorotraznih tape masina. Iznad svega je ljubav prema dobrom zvuku. Uzgred, impresionirale su me lampe na ovoj G36tici Revox. Strawa. Svaki trakas je dobar, samo neka se vrti.

E sad, a koje ulje se koristi za podmazivanje. Jel mora original ili ima neka zamena?

I koliko vremena muzike bih mogao da snimim na najvecoj traki, kotur oko 25cm a da ide na Otari i pod njegovom brzinom?

Link to comment
Share on other sites

 Samo da i ovde ne napravimo podelu izmedju pristalica dvotraznih i cetvorotraznih tape masina.

I koliko vremena muzike bih mogao da snimim na najvecoj traki, kotur oko 25cm a da ide na Otari i pod njegovom brzinom?

 

Ðаравно да је по питању квалитета Ñнимка по Ñваком параметру боље употребити 2Т магнетофон поготову на највећој брзини.

 

10,5" је 26,67цм. Е Ñад' траке Ñу проÑечне дужине 1100м па рачунај.

 

38,10  (цм у Ñекунди)

19,05  (=II=)

9,53    (=II=)

 

:wave2

Link to comment
Share on other sites

Ma proÄitao sam ja pažljivo ali znate vi i bolje od ovoga. Siguran sam da znate. Osnovno pitanje je bilo koliko covek da ponudi. Dajte mu iskrenu i postenu ocenu , ako ste se već naÅ¡li pozvanim da komentariÅ¡ete. A ne da budemo sa ciljem ili bez cilja dvosmisleni i tajanstveni. Forum valjda zato i služi, da pomognemo ako možemo. ÄŒovek je već odustao zbog vaÅ¡eg komentara, da vas podsetim. A ima priliku da kupi fenomenalan magnetofonom.

Daj ti covjeku savjet i pusti se prepucavanja....sta ti sad hoces preodgajati nekoga? Ti si vlasnik/prodavac Otarija?

Link to comment
Share on other sites

Ako ti zvukom odgovara Harman i Bose onda ti je to dovoljno....inace za slusati bilo koji izvor zvuka mozes i na Riz ZK 860 i Gorenje pojacalu!

Neznam kojeg Harmana imas....koji Bose? Bose meni u pravilu zvuce suho....kao vegetarijanski rucak!

Bolje kupi dobre kutije i B77.... mislim radi sta hoces.....kupio bi Otari i onda postavis ovakvo pitanje....spoji ga nekakvim konverterom u auto....pa nek se lijepo vrte kolutovi dok vozis.....zasto nebi uzivao u dobrom zvuku u autu? ........

Link to comment
Share on other sites

Ako ti zvukom odgovara Harman i Bose onda ti je to dovoljno....inace za slusati bilo koji izvor zvuka mozes i na Riz ZK 860 i Gorenje pojacalu!

Neznam kojeg Harmana imas....koji Bose? Bose meni u pravilu zvuce suho....kao vegetarijanski rucak!

Bolje kupi dobre kutije i B77.... mislim radi sta hoces.....kupio bi Otari i onda postavis ovakvo pitanje....spoji ga nekakvim konverterom u auto....pa nek se lijepo vrte kolutovi dok vozis.....zasto nebi uzivao u dobrom zvuku u autu? ........

Imam harman/kardon HK6550 i Bosse kutije Interaudio 2000.  A za auto moze neka Nagra a?  :1038:

Link to comment
Share on other sites

A kakav je Revox PR-99 MkIII?

Mogao bih njega da nabavim.

 

U ovoj radio stanici odakle bih ga kupio ima tri komada. Kako izabrati najbolji? Kako testirati Revox?

 

Hvala.

 

Вађена им душа, заобиђи или узми Ñва три комада.

 

:wave2

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...