Jump to content


Magnetofoni - Trakasi


suca77

Recommended Posts

  • 4 months later...
  • Replies 759
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

  • 2 months later...

Postovanje

Prvi problem, magnetofon nema snage da okrece traku kad predje nekih 40-50% duzine,tj. kad se kolicina trake na levoj strani smanji za recimo pola precnika, desna strana nema snagu da vuce traku odgovarajucom brzinom. Ovde je predpostavljam problem sa gumicama prenosnog mehanizma, sto laicki mislim da nije problem da se nadje na ebay-u/etc. i da se zamene.

Drugi problem je sto onaj najveci sivi tocak odmah ispod kontrolne konzole ponekad zapinje i shkripi pri rotaciji pa je iritantno.

Kompletan cilj opravke magnetofona je digitalizacija starih magnetofonskih traka.

Znam da ce neki reci, sto se opterecujes kad ima ko se profesionalno time bavi, ali jedno je da se nesto plati a sasvim drugo kad covek nesto sam napravi :)

Pozdrav,

Dragan

Link to comment
Share on other sites

17 minuta ranije, f2zubac said:

Znam da ce neki reci, sto se opterecujes kad ima ko se profesionalno time bavi, ali jedno je da se nesto plati a sasvim drugo kad covek nesto sam napravi :)

Veći problem od tog je što će opravka i delovi (ako ih ima) koštati više nego što taj magnetovon vredi.

Link to comment
Share on other sites

Ako magnetofon zavija pri reprodukciji, naročito od druge polovine trake, prvi problem je ostareo gumiroler koji više ne naleže dobro na osovinu pa zatezna sila levog kotura koči i "izvlači" traku između. Ako usporava, dotrajao je neki kaiš ili idler.

Po opisu, taj veliki sivi točak je upravo gumiroler koji je na plastičnoj ili mesinganoj čauri i čeličnoj osovini. Njega je potrebno skinuti, oprati mlakom vodom i sapunom i spolja i u ležištu, a osovinu na koju naleže benzinom. Zatim se u ležište rolera stavi sasvim malo vazelina (ako je roler plastični) ili ulja za šivaću mašinu (ako je mesingani) i sve vrati na mesto. To bi trebalo da pomogne. 

Link to comment
Share on other sites

  Pozdrav svim ljubiteljima trakaša...

Trebala bi mi mala pomoć oko nabavke NAB-ova (par) i (ili) Revox Revodur rilova (par) . Istih nema na oglasima nigde...bar ja ne nadjoh. Ne treba mi nikakva egzotika (poput alu koji koštaju "preko jedne zelene" ) već klasični. Ako neko zna gde mogu naći po normalnoj ceni (valjda oko 50eur mogu naći) iste, bio bih zahvalan na informaciji . 

   Inače, tema je extra , kao i tema "kaset-dekovi"...

Link to comment
Share on other sites

Postovanje

Hvala svima na iskrenoj pomoci, nisam bas ocekivao ovoliki odziv, sto je super ! :)

Inace, od vaseg kolege sa foruma sam dobio kontakt jednog majstora pa bih prvo da covek koji se razume pogleda i da misljenje nego da na slepo kupujem po internetu. Sto naravno ne znaci, da ako majstor aminuje, da necu pokusati da opravim koliko je god to moguce.

Zanosio sam se mislju da kupim neke polovne magnetofone koje se nude na lokalnom trzistu, ali i pored dobre volje, ne bih nikom to preporucio. 

Sve u svemu, od sutra zovem majstora pa vas obavestavam o daljem toku, mozda nekom informacije budu od pomoci.

Pozdrav

Dragan

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...

Voleo bih da imam novu traku ,a da li bas ovu,voleo bih da cujem komentar.

http://www.kupujemprodajem.com/Pyral-France-41568547-oglas.htm?filter_id=153

Pyral France 

(Kao novo - nekorišćeno)
Pyral France
+
Cena: 35,00 € - Fiksno
Viđeno: 18 puta
 Trake su nove 2016 made in France
Trenutno samo ova na lageru, sve je objasnjeno na slikama. 
Uskoro reelovi novi plasticni,  aluminijumski itd.  
Traka je extra kvaliteta novo, provereno vrhunska traka, firma koja je bivsi Basf kupila od Emteka i na kraju od RMGI. .  
 Da se ne zaludjujemo polovnim trakama, za vas novo u  Srbiji. . .
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...