Jump to content


Kupovina novog gramofona - dilema


RadeZeka

Recommended Posts

Dakle, duze vreme razmisljam o zameni svog vrsnjaka thorensa td 150 mk2 nekim novim uredjajem. Ono sto merkam ovih dana jeste Pro Ject Debut III Carbon. Imacu prilike da ga cujem, ali ne u svom sistemu, tako da na to i necu mnogo da se oslanjam. Da li vredi uopste ulaziti u taj transfer, tj koliki zvucni napredak moze da donese takva eventualna zamena... Zanima me misljenje iskusnijih gramofondzija, posto ja to bas i nisam.

Inace na thorensu je njegova tp13 rucka na koju je nakacena ortofon mc 20 super zvucnica. Ovaj Carbon ide u paketu sa ortofon 2m red, sto moze a ne mora da ostane...

Pozdrav

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 396
  • Created
  • Last Reply

Taj model Project - a nece biti napredak u sistemu. Bolje uzmi neki bolji model Thorensa, napr... td 320, jos bolje 124, 125, 126 mk3 electronic, neka Rega, Technics 1210 mk2 , 1200, 1500, 1700 pa na gore , Izaberi nesto sa kp , okaci pa da komentarisemo ili kolege neka predloze. Znamo sta imas , a zna se i sta je bolje od toga :wave2

Link to comment
Share on other sites

ÄŒuvaj Thorensa ko oÄi u glavi. Za novu maÅ¡inu koja može da mu parira zvukom bi verovatno morao da izdvojiÅ¡ nekoliko hiljada evra...

Starost je malo bitna u ovom hobiju. Moj Dual za 2 godine puni Äetrdesetu (maÅ¡ina je duplo starija od mene) i radi ko nov. Uživam u svakoj noti muzike s njega.

Taj Thorens će da te nadživi.

Ja bih kupio jaÄu glavu, da sam na tvom mestu, ili bolje zvuÄnike ili tako neÅ¡to...

Link to comment
Share on other sites

Taj model Project - a nece biti napredak u sistemu. Bolje uzmi neki bolji model Thorensa, napr... td 320, jos bolje 124, 125, 126 mk3 electronic, neka Rega, Technics 1210 mk2 , 1200, 1500, 1700 pa na gore , Izaberi nesto sa kp , okaci pa da komentarisemo ili kolege neka predloze. Znamo sta imas , a zna se i sta je bolje od toga :wave2

Link to comment
Share on other sites

Ne znam, ne radim u proizvodnji ProJect-a, samo ga prodajem. Zavijanje nisam cuo, mozda sam gluv mada ne bih rekao. Sve je moguce... :)

Sa druge strane, U bukvalno svim casopsima, ukljucujuci i domaci HiFiles, je dobio 4,5-5 zvezdica za kvalitet zvuka. Jel moguce da BAS svi "rivjueri" nisu culi zavijanje ili da su svi gluvi ili mozda podmiceni??? Alo, svi! Jel to tebi zvuci logicno?

Link to comment
Share on other sites

Da, odavno ne kupujem Hi-Fi Äasopise jer su "rivjueri" ili gluvi ili podmićeni. Kada si poslednji put video da je ureÄ‘aj nekog oglaÅ¡ivaÄa dobio manje od 4,5 zvezdice? ImaÅ¡ pivo ako mi navedeÅ¡ primer.

Zašto nigde ne postoji podatak o rumble-u Debut-a?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...