Jump to content


Opus3 Continuo/Cantus


ninja

Recommended Posts

  • Replies 76
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Okulari prebrisani i tek sad vidim koliko je stvarno BLJAK.

Ne zelim nikog da osporavam, da ta ruka nije dobra verovatno je nebi ni pravili ali kuglicni lezajevi u staklenoj (plexi) cevi plus metalna sipkica - neznam to mi nikako ne uliva poverenje. Cini mi se da tu ima jako puno prostora za LAJANJE.

A i inace ih uopste nevolim.

Imam neku suludu ideju za tangencijalni gram tj ruku ali otom potom, cekam zimu.

Link to comment
Share on other sites

Ne zelim nikog da osporavam, da ta ruka nije dobra verovatno je nebi ni pravili ali kuglicni lezajevi u staklenoj (plexi) cevi plus metalna sipkica - neznam to mi nikako ne uliva poverenje.

МиÑлим да је цев, тјÑ. оно што личи од правог Ñтакла.

:wave2

Link to comment
Share on other sites

МиÑлим да је цев, тјÑ. оно што личи од правог Ñтакла.

:wave2

Veoma moguće, zato sam i stavio u zagradi da je od plexija da se eventualno i ja zagradim.

Ma da se razumemo, nisu tu ruku pravili vanzemaljci pa da sad mi lupamo glavu Å¡ta i kako, meni je veći izazov da smislimo neÅ¡to Å¡to će biti novo i revolucionarno i prepoznatljivo (u smislu da nas masovno Äitaju i kopiraju strane kolege) ali to NOVO treba i smisliti.

Pozdrav

Link to comment
Share on other sites

Raduje mi što će ovaj lepi gramofon ponovo moći da se kupi i što se našlo ljudi koji su nastavili posao pokojnog Bo Hansena.

InaÄe, sluÅ¡ao sam gramofon (drvena kutija, ali neverovatno teÅ¡ka, i Cantus ruka) sa vdH Frog i to svira fenomenalno. Ima ga moj prijatelj, pa ću verovatno neke lepe ploÄe presnimiti za svoju duÅ¡u na jednom od Nakova :loveface

Verovatno da postoji bolje, ali za koje novce?! Mislim da su cene koje je uspostavio Hansen, a vidim da su sada tek neÅ¡to malo poviÅ¡ene, veoma prihvatljive za Å¡iroki krug ljudi, pre svega imajući u vidu da je gramofon po perfomansama hiend. Dosta poznatih gramofona napravljenih s obe strane Atlantika su na sluÅ¡nim testovima bili inferiorni u odnosu na Opus3, a koÅ¡taju nekoliko puta skuplje. Ipak, oko ovoga poslednjeg ne bih ulazio u detalje, jer su to samo utisci o kojima sam Äuo ili proÄitao, a ne moji liÄni.

JoÅ¡ bih samo napomeuo da je pokojni G. Bo Hansen bio izuzetno prijateljski nastrojen prema mome prijatelju koji ga je oko nekih detalja viÅ¡e puta zivkao i molio ga za pomoć u vezi gramofona i ruÄke. A taj gramofon je bio treća ruka, donet s nekog sajma iz Engleske ... Na kraju mu je kao novogodiÅ¡nji poklon poslao rezervni kaiÅ¡ :xmas

Link to comment
Share on other sites

Upravo tako, Bo je bio jedan od rijetkih u toj branši. Uvijek dostupan i vise nego voljan da pomogne. Moj prvi Continuo je kupljen polovan a moju nespretnost u rukovanju je Bo popravio uz samo naplatu materijala.

Ovaj je neÅ¡to unapredjen sa ozicenjem i kontaktima na plintu. Cijena se nije mijenjala godinama tako da nije Äudno da poskupljuje a I drugi su ljudi sada.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Sa nestrpljenjem Äekamo utiske.

Ma znam ja sta mi dolazi nije mi prvi ;-) ... prosli sam ti pokazivao preko skype

Cini mi se da se posle cijelog kruga sam ponovo na pocetku ali zadovoljniji i sigurniji.

Jase prosli put nisam snasao sa Cantus rucicom, ali sada je mnogo bolje, posebno sto mi je stavio 2 poboljsanja koja pojednostavljuju hantiranje i puno je sigurnije.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Posle masa zahebancije sa nedostatkom motora i greskom u istima ... pa sa postom gdje se paket izgubio pa konacno pojavio, Continuo je stigao, na zalost, sa ostecenim plintom i polomljenom rucicom :roll::evil::plakanje ... i mora da se vrati.

Novi Continuo se pravi i treba da dodje do kraja sedmice :bounce ... novi vlasnik i proizvodjac Continuo:a, HÃ¥kan, je vrlo dobar i korektan tip koji nastavlja posao u duhu starog vlasnika, Bosseta, koji je na zalost, prerano nas ostavio :cry:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...