Jump to content


Panasonic vt-30e vs Samsung d-8000 plasma series


accuphase

Recommended Posts

1. U servisnom meniju, ali cim pitas za to - ne diraj

2. Platis nekome ko to (skupo) radi :) Ili za dz - podesis TV onako kako ti odgovara.

3. Garancija na Panasonic je internacionalna (panevropska) bez obzira da li je rec o 2 godine osnovne garancije ili 5 godina produzene garancije. Jedino, za produzenu garanciju moras da se prijavis na Panasonic sajtu, a za Madjarsku je taj promo period prosao:

http://www.panasonic.hu/html/hu_HU/My+Panasonic/Nyereményjátékok%2C+promóciók/5+ÉV+GARANCIA/6518977/index.html#anker_6518981

Link to comment
Share on other sites

Ja sam pred docek dosao do jednog G 30E iz Madjarske pa me interesuju tri stvari :

1. kako da vidim koliko je tv sati gledan

2. dali se i kako vrsi tzv kalibracija tv nakon 300 sati gledanja

3. dali je tacno da je 5 god garancija internacionalna ( dali sa madjarskim racunom vazi kod nas?)

unapred hvala uz pozzzzzzz

Link to comment
Share on other sites

Za G30 nema prilozenih kalibrisanih vrednosti + to je individualno za svaki pojedinacni primerak TV-a i to u kombinaciji sa konkretnim video ulazom.

Kao pocetna vrednost za podesavanje - OK, ali onda treba podesiti po subjektivnom osecaju iliti kako ti se svidja :)

Link to comment
Share on other sites

Kvarimo sada coveku temu ali ajde kada krenuste - mozda glupo pitanje - jel ste vi primetili posle tih famoznih 200-300 sati "usviravanja" neku razliku u slici? Pitam jer ja ne vidim neku razliku - mislim slika je do 00 i ovako :) (u pitanju je G30)

Link to comment
Share on other sites

Trista dvadeset i pet sati rada, G30 ne pokazuje znake zadržavanja (ghost) sliÄica tv logo-a ili bilo Äega drugog. Upravo unosim ponudjene kalibracione postavke za ovaj model i prvi utisak je da je nakon thx-a, sada slika dosta ublažena.

Link to comment
Share on other sites

Vt seriju nisam video uopÅ¡te, ali sam uporeÄ‘ivao G30 i D-8000, potpuno razliÄite slike, D-8000 ima bolju crnu boju i svemirski dizajn i neverovatno žive nerealne boje, dok mi Panasonic ima umerene, viÅ¡e realne boje, slika na Panasonicu me najviÅ¡e podseća na bioskopsku sliku. Jednom je na d-8000 iÅ¡ao onaj promo materijal sa onim voćem i kapljicama vode, e to je izgledalo, pa izgledalo je da ne mogu da opiÅ¡em, Äak i za mene koji ne volim te prenaglaÅ¡ene boje bilo fantastiÄno, ali drugu put je iÅ¡ao neki hd trailer, e tu mi je već bilo diskutabilno.

Ja sam kupio g30, ali Äak i da sam imao para za Samsunga ne verujem da bih ga uzeo, kažem potpuno razliÄite slike, e sad gde se tu uklapa vt pojma nemam.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Pre nego sto sam kupio svoj LED Samsung UE 55 B7000 , proverio sam bas ova navedena losa iskustva sa duhovima koji se javljaju kod plazmi i odlucio se za LED . Primetio sam i da su mi racuni za struju manji za 1500 din u odnosu na korisceni stari Samsung lcd koji je trosio 600w a ovaj novi trosi 200w. I to treba uzeti u obzir pre bilo kakve kupovine. Moj je predhodnik ovog cuvenog D7000 i D8000 za koje pricaju da su vrh. Svidja mi se na LED - u taj jak kontrast i prelaz boja, volim nekako kad przi slika dok je gledas, dok me plazma podseca dosta na katodne tv - e ali i to je naravno stvar ukusa

Samsung ima svoj digitalni receiver za obradu analogne kablovske slike, skoro mi je covek iz icom - a to namestio, ja papan nisam ni znao za to, treba u levom prozorcicu kad se menjaju kanali da pise DVI . Slika je sad extra , plus mi je nesto namesio u podesavanju za Hz, mislim da je nesto vezano za onaj motion plus setovanje, slika mi je sad bolja za 200%

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Mozda je sada vec kasno ali ako se dvoumis izmedju ta dva modela samo d8000 superiornija slika u svakom pogledu,prosle godine panasonik je bio iza samsunga jednostavno boje su bile katastrofalno lose i jos puno toga.Ove godine je obrnuto panasonik se jako jako popravio a samsung nesto malo neznatno u odnosu na proslu godinu stim da je ove godine samsung znacajno povecao cene a panosinik je snizio cene.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...