Jump to content


Preamp Za Karan Ka S 180 Mkii


sasha08

Recommended Posts

Pre nego sto bilo sta uradis promeni taj AQ Sidewinder. Stavi bilo koji drugi kabl ... Sidewinder poznajem dobro i to je neko cudno parce zice koje ubija dusu muzici. Ne znam kako su ga napravili i sta su mu radili, ali to je prilicno traljav kabl.

Link to comment
Share on other sites

Inace, da iskoristim ovu priliku da zahvalim Golumu i Deliji sto su preduprijedili famu o Trianglima kao ostrim i zvucnicima bez basa. Moji Celiusi jesu svijetli, ali u kombinaciji sa Primareom i Dayensovim kablovima sjajno sviraju i u sobi od preko 30 kvadrata se ne osjeca manjak vrlo preciznog basa. Nazalost, nisam u mogucnosti da ih poredim sa drugim zvucnicima koje bi ovdje preporucili (mozda je i bolje sto ne mogu), ali ja sam vrlo zadovoljan i nadam se daljem napretku kada stigne PRE 30 i A33.2.

Link to comment
Share on other sites

Triangli se ili vole ili ne vole. Nema izmedju... :)

To su zvucnici koji sa lakocom (u odnosu na mnoge druge zvucnike-koji zvuce "mrtvo") prenose dozivljaj/atmosferu LIVE koncerta.

Ko to voli taj ima malo alternativa u danasnjem komercijalnom svetu zvucnika... Traze pazljivo "uparivanje" sa pojacalom (kao i vecina ako ne i svi zvucnici) ali kad se to uspostavi nagradjuju (izvanredno) velikim uzivanjem u muzici.

A opet, nije greh voleti nesto drugo! ;-)

Nije tajna: ja ih "volem". :listen

Link to comment
Share on other sites

Da se razumemo i meni su se svideli narocito sa Jazz-om,ali u odgovarajucem set up-u i sa izvorom kojem ostrina nije osnovna karakteristika dakle ili gramofon ili dobar CD.Uz to pomeranje balansa sa visokih i bas zvuci odlicno.Primare se jako svideo drugaru sa njegovim Neat-om koji isto ume da zvuci ostro sa pogresnom amplifikacijom,pa moze da bude dobar match,ustvari i jeste ako si i ga odabrao na osnovu slusanja.Uzivaj :cheers

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Dakle, poslije 2 duuugacka mjeseca cekanja da dobijem Primare Pre 30 i A 33.2 i dvije sedmice usviravanja, usudicu se da opisem kako moj sistem sada zvuci.

Pokusavajuci da to uradim susreo sam se sa dvije prepreke: 1) spoznaja da posjedujem samo pasivno znanje audiofilskog rjecnika (razumijem kada drugi napisu, ali kada ja to treba da uradim…) i 2) mnogi od nas koji nisu verzirani za ove stvari koriste slicne termine za opis bez obzira na klasu uredjaja, kao sto su stage, dinamika, dubina i voluminoznost basa, kvalitet daleko prevazilazi cijenu itsl, sto onima koji citaju nije od velike pomoci u docaravanju o kakvom se zvuku radi. Iz tog razloga, ja cu samo pokusati da uporedim ono sto sada cujem sa zvukom koji sam dobijao sa Primare A30.1 pojacalom.

Ukratko, kao sto sam se nadao, napredak je impresivan. Posto sam za prethodno pojacalo tvrdio da je zvucna slika ogromna, sada imam problem da nadjem odgovarajuci termin, tako da mogu jedino reci da je stage sada mnogo veci, sa odlicnim rasporedom instrumenata i vokala i mnogo vise detalja i vazduha. Kao ilustracija, XRCD sa Arturom Rubinstajnom http://www.amazon.de/Rachmaninoff-Piano-Concerto-Liszt-XRCD/dp/B0007CEXVS, koji sam mnogo puta pokusavao da odslusam je zvucao kao na RR Nis radiju (samo mnogo grublje), sada je moguce cuti pristojan zvuk klavira i pomalo razaznati instrumente u orkestru. Pored toga, visoki tonovi su osjetno meksi, manje je koloracije, cinela npr. zvuci mnogo realnije i prijatnije uz, slobodno mogu reci, fantasticnu dinamiku. Donedavno sam bio skeptican da se moze rekreirati simfonijski orkestar u kucnim uslovima, ali covjek se uci dok je ziv.....Slozicu se da je Triangle svijetla kutija, ali ja bih mogao slusati muziku bez zamora satima sa novom amplifikacijom.

Sa druge strane, iako meni jako prija da sistem slusam na cetvrtini snage, maksimum se dobija pojacanjem na polovinu skale, kada se u potpunosti pojavi citav spektar i odgovarajuca atmosfera. Medjutim, ne bih da sam u tim trenucima nasamo sa orkestrom koji izvodi kreshendo iz nekog od djela gospode Malera ili Vagnera, iako mi je soba 30 m2.

Pored toga, moji prijatelji koji su dosli da poslusaju kako mi sistem svira, i jedan je primijetio da je preveliki prezens (mislim da je rekao da to znaci da ima previse srednjih tonova), pretpostavlja zbog neusviranosti, jer smo slusali svega nekoliko dana poslije prvog upaljivanja. Drugom je bilo nedovoljno basa, sto nije za iskljuciti kada poredite sa drugim kutijama, mada ga je meni sasvim dovoljno i po obimu i utegnutosti. Nastavljamo sa laganim usviravanjem, pa cemo vidjeti...

Na kraju, ono sto mene fascinira je spoznaja sto se moze postici sa unapredjenjem sistema, poredeci zvuk koji dobijam iz Triangla. Poceo sam sa NAD-om C370, pa kupio Primare A30.1, pa Primare CD31, pa promijenio kablove, prodao CD31, kupio Bryston BDA1, zamijenio A 30.1 sa Pre 30 i A 33.2. Neke od CD-ova za koje sam slusajuci na pocetnom sistemu mislio da su samo skripuci stari snimci (npr. Adaggio od Albinonia – Deutsche Grammophon ili Grrove Brothers od Wes Montgomery-a) me svake put ostave bez rijeci kada se ubaci novajlija u sistem. Mislim da ce zadnje prinove ostati na mojoj polici dugi niz godina, mozda i zato sto ne mogu da se vec desetak dana ispravim od podizanja i namijestanja snagasa.

Eto, okupan znojem kao da sam kopao kanale, zavrsavam ovaj prikaz.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...