Jump to content


Primare i21 + Neat Motive 2 (i još po nešto)


Chowek

Recommended Posts

Predlazem jedan brutalan naim 72/hicap/140 SH combo (jos bolje 160,i u fabrickoj slusaonici sa sajta je Olive+CB kombinacija) bolji je od integralaca,za iste novce da neat skace od srece,a bogami i vlasnik ce.Ako zatreba saljem na PP UK dilera koji daje 12 meseci garancije na polovan naim,i hoce da posalje.Alternativno kao najbolji izbor za integralac Exposure 2010s.

Link to comment
Share on other sites

Primare i Neat po mom iskustvu rade za medalju. Probao sam Motive2 sa I30 i sa nekim Primare nadrkanim snagasem + Expo 3010s2 prempom - realno amplifikacija daaaaaleeeeeko po cenovnom rangu iznad Motive2. To je radilo fantasticno.

Primare I21 je mislim neuporedivo bolja opcija u odnosu na CA640, generalno, u kombinaciji sa Motive2 nedvosmisleno....

Batali Synthesis. Neat Motive2 trazi ipak snazniji amp. Cak se pribojavam i kako ce se pokazati sa I21.

U odnosu na pomenuta tri - po mom misljenju, Primare bez dileme!

p.s.

sreca u nesreci - u skladu sa najnovijim trendom da mi se ucestalo brisu postovi na forumu ti ces ovaj obzirom da si moderator ipak moci da vidis i procitas. :)

Znači ipak SS. A baš sam se primio na lampe u poslednje vreme. Hvala na informacijama, moram proveriti da li je Primare još uvek aktuelan.

Moj pivski prijatelju, ne preporucujem ti lampe za motive koji zrace brzinom. Bio bi greh utuliti im brzinu sa sporim lampama. Mislim da si u pravu da je ovaj lampas preslab sa svojih 30W na 6 oma za kutije koje inace rade na 8 oma i pritom imaju osetljivost od 85 db. Onaj Exposure je imao cini mi se stotinak vati kada smo testirali motive pa smo morali poprilicno da ga "navrcemo" da bi izvukli njihovu milozvucnost. Budi oprezan. Ono sto sam do sada iskopao je da Motivi razbijaju sa Naim-ovim pojacalima, izgleda da je to najbolje uklapanje a Naim je brz kao zvecarka. Pitaj "dentistu" da ti zabode kakvog Naima ako moze ikako... ;-) Osnovni integralac je oko hiljadarke ovde. To je neki moj vid. Ako opet pristanes na lampu i desi se da radi ok onda opet pijemo pivo kad pobegnes ovamo. Ma pijemo u svakom slucaju! :cheers

Brzina nije problem, slušam polako. ;-)

Predlazem jedan brutalan naim 72/hicap/140 SH combo (jos bolje 160,i u fabrickoj slusaonici sa sajta je Olive+CB kombinacija) bolji je od integralaca,za iste novce da neat skace od srece,a bogami i vlasnik ce.Ako zatreba saljem na PP UK dilera koji daje 12 meseci garancije na polovan naim,i hoce da posalje.Alternativno kao najbolji izbor za integralac Exposure 2010s.

Problem kod poručivanja sa strane ovde je što apsolutno nisam siguran da li će stići to što sam poručio. A ako paket pojede mrak na carini, nemam kome da se žalim sve i da hoću. No, alternativa bi bila poručivanje na adresu u Srbiji, pa da pokupim komponente kada budem dolazio. Ako nije problem, pusti mi adresu dilera na PP, nikad se ne zna, pogotovo ako Primare nije aktuelan. I još jedno pitanjce - koliko bi otprilike koštao predloženi kombo? Nešto sam jurio po netu i došao do cifre od oko 600 evra.

Link to comment
Share on other sites

Ja sam moje komplete prodao 62/90 za 450 ili 500 zaboravio sam,a 32/160 za 600,u odnosu na predlozeni komplet fali jos hicap bez koga moze da radi ali premp sija punim svetlom uz hicap i on vredi te novce(polovnjak,nov je skupa zabava).Dakle ceo komplet sa napajanjem bi trebao da se uklopi u 1000E koliko je najjeftiniji nov integralac.Ono sto jos treba obratiti paznju da je na ampu u skorije vreme i radjen servis koji prodavci navedu ,a naim ga preporucuje na 10-12g.(mada moje iskustvo govori da sam na jednom uradio servis tek nakon 25g i sve je bilo ispravno,zvucni pomak ne prevelik tako da su u pitanju izuzetno trajni uredjaji).Racunicu mozda malo kvari visok kurs funte koji je u poslednih godinu porastao za 10%,kao i novo poskupljenje predvidjeno u skorije vreme(mesec-dva).Kod nas je polovan naim jeftin,pa je nekad isplatljivije uzeti ga ovde.Saljem link na PP,James je jedan cool lik koji godinama radi naim,a garancija od 12m na polovne uredjaje je prava retkost(ujedno govori i koliko su to pouzdani i dugotrajni uredjaji).

Inace ti mali shoebox naimcici su zahvalni za transport,20x30cm se lako spakuju pri "selidbi",a na carini ih prijavis kao polovnu miniliniju(jedino je hicap malo sumniv jer je tezak kao tuÄ). ;-)

Link to comment
Share on other sites

Trenutno ima kod James-a na pr. oko 40 naim cd plejera u stock-u(toga je i najvise-kome jos treba CD,tehnologija u izumiranju),dosta je toga po sistemu staro za novo jer je zvanicni naim dealer,a ljudi vole da se modiraju, dodaju po slovo na model i sl. i obave kupovinu i prodaju o istom trosku.Po mnogima i najcenjeniji diler medju fanovima u UK,zna covek odlicno sta radi i isplati mu se to naravno.Verovatno radi po sistemu da li ciga vodi decu na more(20% da vodi 100% da ne vodi).Tako i ovo 20% da ce imati,a 100% da nece imati reklamaciju,ako i hoce zamenice ga uz upgrade verovatno za nesto bolje i servisirati za par funti originalnim delom jer je naim diler,za njega to nije skupo kao za ostale.Bez zamene staro za novo postaje tesko raditi hifi, uskoro ce to i ovde i tebi je bolje da razmisljas u tom pravcu.Velik je broj ljudi koji hoce a ne moze da priusti kvalitetan i sve vise preskup hifi,a kad vec ide na polovnjak bolje da to uzme od dilera sa garancijom,E bay je uglavnom cak i skuplji ,a uzimas macku u dzaku.Par stvari koje sam kupio od UK dilera stigli su u originanoj ambalazi,u opisanom mint stanju sa originalnim uputstvom,zadnji put sa dva interkonekta i 4 rezervne power sijalice (koje su i jedino sto crkava ako je amp stalno ukljucen) i garancijom od bar 3 meseca,zavisno od dilera.Naim je inace vrlo zahvalan za SH kupovinu zbog fabrickog servisa,ako ti neko kaze da je servisiran uredjaj lako ga proveris-nazoves ljubazni customer service kazes gdji Shiela serijski broj i ona ti preleda servisnu istoriju u poslednjih 30g. ,inace daju i sertifikat pa to prodavci uglavnom cuvaju i naglasavaju u oglasima.

Link to comment
Share on other sites

dobro da je neko ovde probao neat sa lampama pa da to tako lakonski otpisujete, pogotovu sa necim sto izgleda vrlo solidno na papiru, 4xEL84 po kanalu je solidna zaliha realnog potencijala a od svih lampasa dobar EL84 je najblizi foot tapping skoli na koju se loze flat eartheri. mislim, kako hocete, ali u smislu muzike savetujete decka skroz pogresno.

Link to comment
Share on other sites

Ako ne zameras,ja sam probao. Sa Lebenom i sa Synthesisom, istina Synthesis je bio hibrid. Meni se vise svideo zvuk sa recimo Exposre. Brzi, zivlji, eksploivniji i kontrolisaniji. Leben cs600 je bolje odradio posao od leben cs300xs ali taj cs600 kosta 5500e. Cak i da je po svim parametrima bio bolji (a nije) od Expo 3010s2 opet ga ne bih savetovao da uz Motive2 slusa cs600 jer je to strahovita disproporcija u ceni i klasi i tako dalje bla, bla... jasno ti je sta hocu da kazem.

Na kraju niko ovde ne otpisuje lampe ad hoc, covek je ogranicen, u izboru pre svega. Moze da bira izmedju tacno dva odredjena modela i od ta dva modela ja mislim da je Primare, ne idealna, vec samo bolja opcija.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...