Jump to content


Kaset Dekovi


ScepanBG

Recommended Posts

I ja se pridruzujem cestitkama :wave2:thumbsup2:wave2:thumbsup2 Zaista me imresionira tvoja ljubav prema vintage, stvarno lepo, prelepo iz dubine to volis. Kad god citam vase postove i gledam slike samo me zmarci podilaze od lepote tih vintage-a. Uzivajte :cheers i javite kakve snimke pravi. Usput i da priupitam da mozda nemate Technics deck rs-9900us i m-95 i sta mislite o njima

Link to comment
Share on other sites

I ja da priupitam za misljenje o Kenwood KX-1030 kaset deku koji trazim da upotpunim jedan sistem! ;-)

DeÄki hvala vam od srca, SuÄo u pravu ste ja zaista istinski i duboko proživljavam ovo što imam, nisam neki tip koji samo posjeduje stvari i pokazuje ih drugima, danas kada smo prijatelj i ja išli po ovog Marantza rekao mi je kao mu nije jasno da nakon toliko godina nisam pregorio, da još uvijek sa istim žarom tražim dekove koje su mnogi zaboravili, znam da nema tih rijeÄi koje mogu opisati moju radost kada nabavim ovako nešto, sad je 01.38 i još uvijek sjedim i gledam u Marantza, ne osjeÄam ni glad ni žeÄ‘, samo spokoj i misli mi lutaju ka jednom monstrumu koji bi trebao slijedeÄi doÄi, ali o tom potom.

Pavlaka od Kenwooda imam samo ovaj KX-550 i neke novije modele, što reÄi o KX-1030, preljepa stera troglava mašina

SuÄo što se tiÄe Technicsa RS-9900 uboli ste u bolnu ranu, što ga nemam i nije tako strašno, nemaju ga mnogi ali boli me i sad jedna ljudska glupost koja nema premca, prije par godina jedan pametnjakoviÄ je u NjemaÄkoj našao pomenuti komplet i onako pametan kupio samo elektroniku jer je na njoj pisalo Rec Aplifer a transport za koji je mislio da je dek ostavio jer kao tko Äe danas kupiti kazetofon, nevjerojatno je da se susretnu dva bisera koji pojma nemaju, ovaj što je prodavao i ovaj što je kuopovao.Kupio sam tu elektroniku jer si nebih nikada oprostio da se jednom pojavi transport

Link to comment
Share on other sites

DeÄki hvala vam od srca, SuÄo u pravu ste ja zaista istinski i duboko proživljavam ovo što imam, nisam neki tip koji samo posjeduje stvari i pokazuje ih drugima, danas kada smo prijatelj i ja išli po ovog Marantza rekao mi je kao mu nije jasno da nakon toliko godina nisam pregorio, da još uvijek sa istim žarom tražim dekove koje su mnogi zaboravili, znam da nema tih rijeÄi koje mogu opisati moju radost kada nabavim ovako nešto, sad je 01.38 i još uvijek sjedim i gledam u Marantza, ne osjeÄam ni glad ni žeÄ‘, samo spokoj i misli mi lutaju ka jednom monstrumu koji bi trebao slijedeÄi doÄi, ali o tom potom.

Pavlaka od Kenwooda imam samo ovaj KX-550 i neke novije modele.

SuÄo što se tiÄe Technicsa RS-9900 uboli ste u bolnu ranu, što ga nemam i nije tako strašno, nemaju ga mnogi ali boli me i sad jedna ljudska glupost koja nema premca, prije par godina jedan pametnjakoviÄ je u NjemaÄkoj našao pomenuti komplet i onako pametan kupio samo elektroniku jer je na njoj pisalo Rec Aplifer a transport za koji je mislio da je dek ostavio jer kao tko Äe danas kupiti kazetofon, nevjerojatno je da se susretnu dva bisera koji pojma nemaju, ovaj što je prodavao i ovaj što je kuopovao.Kupio sam tu elektroniku jer si nebih nikada oprostio da se jednom pojavi transport

Taj dek je nize serije od ovog sto trazim ali mi izgleda lepo i ocuvano,pa u nedostatku KX-1030,i taj bi dobro dosao!

Link to comment
Share on other sites

Bolje ista nego nista, ko zna mozda nekad naleti drugi deo. Ja nesto volim te Technicse, licno imam M-88 i mnogo ga volim, a sto sviraaaa, fantazija,

Da zbog toga što se nadam da Äe možda naletiti transport sam i uzeo drugi dio, zamislio sam si scenu, ugledam transport a ja propustio prilku i nisam uzeo elektroniku, nekako bi mi bila Äudna slika kada bih se pogledao i vidio neobiÄno velike i dugaÄke uši.

Pavlaka ja ne prodajem ništa iz kolekcije a uz ovaj dek imam i njihov resiver, no ako naleti nešto iz te serije javim vam.

Link to comment
Share on other sites

Da zbog toga što se nadam da Äe možda naletiti transport sam i uzeo drugi dio, zamislio sam si scenu, ugledam transport a ja propustio prilku i nisam uzeo elektroniku, nekako bi mi bila Äudna slika kada bih se pogledao i vidio neobiÄno velike i dugaÄke uši.

Pavlaka ja ne prodajem ništa iz kolekcije a uz ovaj dek imam i njihov resiver, no ako naleti nešto iz te serije javim vam.

Ok.Hvala u svakom slucaju!

Link to comment
Share on other sites

Kenwood kx-2060... ima separatnu bias/eq selekciju(kao Nakamichi), pa možeš normalke da snimaš sa 70 microsec, odnosno hromke/metalke sa 120 microsec, što je jako zgodna i upotrebljiva "opcija".

Da ne pominjem odliÄno rešenu kalibraciju sa oscilatorima(na display naravno) za bias & level, ali posebno za levi i desni kanal...

Prava mašina za snimanje i slušanje vrhunskih "starih" nos-audio kaseta, a ne "tamo neki" artificijelni xk-s9000 !

Da, ima "samo single-capstan", ali tako su urađene i legende poput Akai gx-f95 ili najboljeg Technics modela rs-m95...

:wave2

Link to comment
Share on other sites

Hmmm... štovani koljega @Pavlaka, a zašto baš Kenwood kx-1030, a ne recimo model kx-1060, ili još bolje kx-2060 ?

dscn4023.jpg

dscn4018.jpg

dscn4019.jpg

Znam da su bolji ti modeli koje si naveo Accu..ali mi se 1030 vise vizuelno uklapa sa ostatkom sistema Kenwood KA-7100 i KT-7500

Hvala za slike,mnogo su mi lepi ti Kenwood dekovi! :wave2

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...