Jump to content


The Wild Bunch (Divlja horda)


dvv

Recommended Posts

  • Replies 156
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

moze neki savet... idem 26-tog kod sudije za prekrsaje(saobracaj) :screwy

Å ta si zabrljaÄio? Koji auto? Gde je mesto zloÄina?

Mene redovno izvadi to Å¡to svi misle da je to regularno vozilo marke Yugo (tako piÅ¡u u prijavi - "vozilo marke Yugo" :order ), pa mi je lako, samo izbeÄim okice i onako sa nevericom pitam sudiju: "Sve to u YUGU???" i tu je već pola posla zavrÅ¡eno. :heat

Link to comment
Share on other sites

... dok se u stvarnosti radi o roadster-u sa V8 masinom spakovanom u jagnjecu kozu :heat.

Dobro, nećemo preterivati. Ja sam skroman Äovek, meni ne treba bog zna Å¡ta. Dobar mi je i ovaj FIAT 176A..... motor, 1.580 ccm, cca 140 KS pri 6.800 o/min., kompresioni odnos 10,8:1, usisni i izduvni ventili proÅ¡ireni, belgijska CatCam bregasta (284 stepena, podizanje ventila u TDC 2,5 mm, maksimalno podizanje ventila 11,8 mm), nemaÄki Bing leptiri 4 x 36 mm, Bosch Motorsport strujno pobuÄ‘ivanje brizgaljke (niÅ¡ta naponski kao serijala), Weber-Marelli/RP Labs IAW elektronsko multipoint ubrizgavanje goriva, kaskadno napajanje motora (u rezervoaru potopljena Bosch 453 453 pumpa modifikovana za veću koliÄinu goriva pod nižim od potrebnog pritiskom, custom sud napravljen samo za mene zapremine 0,6 litara i iza njega Bosch pumpa za Audi R8, 240 l/h, sa pritiskom od 4 bara i limiterom na 3,5 bara pritiska, niÅ¡ta serijala na 3 bara, veći pritisak, bolje rasprÅ¡ivanje), Bosch alternatorom i akumulatorom, Valeo hladnjakom za ulje motora, digitalnom kontrolom temperature motora (to imaju i BMW i MB, ali na serijama 7, odnosno S klasi :order ), i joÅ¡ tako par sitnica tu i tamo. A sama karoserija je verzija iste za FIA Grupu 4 takmiÄenja, 2,5 puta viÅ¡e punktova, dupli limovi, ukrućivanje, itd, rad ogranka Zastava Sport (samo po narudžbini).

0-100 km/h za 6,8 sekundi po GPS-u, maksimalna brzina oko 211 km/h. Da, može se reći da ide sasvim solidno. :xmas

Za doživljaj, pitajte BokiTokiVokija. :heat:beer:xmas

Uredno atestiran, svi podatci uneti u saobraćajnu. Sin vozi neÅ¡to sliÄno, ali daleko jednostavnije (na karb) i sa manje snage, jedva 100...105 KS. Ja sam Bandit 1, on je Bandit 2. :screwy

Yugo03.jpg

Yugo04.jpg

Motor01.jpg

Kraj OFF-a.

Link to comment
Share on other sites

Eh, Å¡to volim kad je sve otvoreno, da se vidi, a sve karte na stolu ... kao kod Dejana :screwy Ovo važi kako za automobil, tako i za iznutricu jednog njegovog strujnog filtra koji smo imali priliku da vidimo pre neki dan na stolu u kafani. Nigde na vidiku magle koja Äesto obavija sliÄne projekte!!!

Premda sam Bandita 1 već video na forumu o Yugo automobilima nije loše podsetiti se još jednom kako sve to izgleda. Posebno mi se sviđa što auto spolja izgleda kao svaki drugi Yugo koji srećemo na ulicama (naravno, sa ponekim sitnim izmenama, kao što je, npr. enterijer dvoseda).

Dejane, molim te, ako nije problem da staviš i neku slikicu enterijera.

Link to comment
Share on other sites

@Andrija

Volim da mislim da svako ko stvarno ima Å¡ta da kaže ne oseća bilo kakvu potrebu da sada neÅ¡to mistifikuje, petlja mota i mrsi. Ja sam sebi dozvolio tu neskromnost da polemiÅ¡em o pojaÄavaÄima snage sa, ni manje ni viÅ¡e, nego James Bongiorno-m. ÄŒovek je doslovno božanstvo koje hoda, on i Otala su dve osobe na ovoj planeti koje o tome najviÅ¡e znaju. Uzmite samo da je J.B. 1971 napravio prvi potpuno komplementaran pojaÄavaÄ snage na planeti, 1974. prvi DC Servo kontrolisan pojaÄavaÄ, itd, da je on mozak iza takvih firmi kao Å¡to su SAE, GAS, Sumo, Ampzilla, itd. Poslednji od dva od originalnih Velikana, koji su stvorili Hi-Fi kao pojam (drugi joÅ¡ uvek sa nama je Dr Sidney Harman), uz kolege Paul Klipsch, James B. Lansing-a, Saul Marantz-a, itd.

Taj Äovek ni u jednom momentu nije odbio ili pokuÅ¡ao da izvrda odgovor na bilo koje pitanje koje sam mu postavio. Bio bi jadan da jeste, a ovako, njemu to ne treba, on zna da dok ja doÄ‘em do njegovih voda, on će u meÄ‘uvremeno otići joÅ¡ dalje. Malo je gunÄ‘ao, on je inaÄe gunÄ‘alo, ali je uredno sve odgovorio jasno i glasno. I kada je probao filter koji sam mu poslao iz Äistog poÅ¡tovanja i joÅ¡ bio sretan Å¡to mogu, prvo ga je on probao i rekao da to lepo radi, a onda ga je dao Bascom King-u, njegovom drugaru i živoj legendi ameriÄkog audio novinarstva 60-ih i 70-ih, da proveri sebe. Pa kako da ga ne poÅ¡tujem? Kako da ga ne cenim?

Cenim ga sa naklonom do zemlje, jer je to zaslužio. I ugledao sam se na jegov pristup, Äime ni na koji naÄin ne želim da sebe poredim sa njim, želim da kažem da mi njegov stav imponuje do te mere da ga oberuÄke prihvatam. ReÄi su jeftine, a dela i dalje govore glasnije od reÄi. Å to bi rekli Ameri, "Put up, or shut up!". Pa kada uz J.B. vidim da se i Matti Otala ponaÅ¡a sliÄno, pa Federico Paoletti (um iza Audio Analog firme, nekih Classe modela, itd, fiziÄar koji svira klavir i obožava svoju ćerkicu i audio), Nelson Pass je već legenda sam za sebe, eto meni i nama pravih uzora.

Pored takvih, shvatićete moj Äesto prezir koji osećam prema uglavnom samoproklamovanim audio guruima, kojih ima i previÅ¡e po Internetu, a koji uglavnom lupetaju gluposti. Od usmerenih kablova, do krugova zelenim flomasterom po CD-u.

A sve ovo pišem samo zato da udarim poentu na kraju kao šlag preko torte - moje definitivno najveće zadovoljstvo u petak je bilo da slušam razmenu informacija između vas. Ne kažem da se sa svime slažem, ali kažem da ste pogodili poentu takvih susreta i da ste dobro iskoristili priliku. Možda posebna pohvala za Kuju i Vaskeza, koji su baš u sitna crevca analizirali lociranje AR kutija u sobi, to je model diskusije koji vredi prihvatiti.

I garantujem vam da će nakon desetak takvih susreta, nadajmo se uz veći odziv, poÄeti i na forumu da duvaju neki novi vetrovi. Topli i ugodni vetrovi.

Link to comment
Share on other sites

Eh, Å¡to volim kad je sve otvoreno, da se vidi, a sve karte na stolu ... kao kod Dejana :screwy Ovo važi kako za automobil, tako i za iznutricu jednog njegovog strujnog filtra koji smo imali priliku da vidimo pre neki dan na stolu u kafani. Nigde na vidiku magle koja Äesto obavija sliÄne projekte!!! ...

Ja se ne bavim magijom, mitovima, maglopm i vuduom, ja se bavim elektronikom. Nikada za sebe nisam tvrdio da sam najpametniji, mada kažem za sebe da jesam vrlo pametan, ali ne zato što sve znam, nego zato što znam koga da pitam ono što ne znam.

Volim da radim u timu sa ljudima kojima verujem, jer je to pouzdan naÄin obezbeÄ‘ivanja povratne negativne sprege sebi samom. Jedan od kljuÄnih uslova teorije sistema, koja je moja omiljena oblast. Na primer, ja pravim Äak vrlo dobre Å¡tampe, ali sam malo dete u pelenama pored moga drugara Olija, koji to radi daleko bolje od mene. Pa ga uredno potpisujem na svim ploÄicama, obiÄno se potpisujemo tako da prvo ime jeste autor, a drugo ime jeste saradnik-pomagaÄ ili autor ploÄice. A bogami, tako i pare delimo. I tako već 17 godina.

Jesam rekao da smatram da je opÅ¡ta topologija mog mrežnog filtera najbolje Å¡to sam ikada video, i pri tome ostajem. Sve sama prednost za prednosti, a samo jedna mana, ona oÄekivana, priliÄno skupo za proizvodnju. Da li sam izmislio neÅ¡to novo? Nisam, samo sam malo doterao koncpeciju koja postoji već sigurno duže od 50 godina, viÅ¡e se niko ni ne seća ko je bio autor.

Jesam li ja jedini koji to pravi? Bože saÄuvaj, eto na primer ako volite imena i firme, eto recimo Bosch AG pravi sliÄne filtere. Možete ih naći u katalogu recimo Farnell-a. Njihov filter gura 6A, ima neÅ¡to loÅ¡iju krivu filtriranja od moga i koÅ¡ta 635 eura za jedan filter u oklopu, dakle pored njega trebaće vam joÅ¡ i nekakva kutija, ožiÄenje, utikaÄi i sve ostalo. Moj najmanji model opet koÅ¡ta 260 eura, dobijete dva filtera od po 10 A svaki, sa boljom filterskom krivom, u alu kutiji, ožiÄeno van den Hul žicom, ugraÄ‘enim profi Å uko utikaÄima, osiguraÄem, LED indikatorom, itd. Ali ne dobijete Äuveno ime, već samo skromno, malo ime moje male firme, DDM Elektro (family small business, DDM = DuÅ¡an, Dejan, Milica).

Ko god hoće može da ga pogleda iznutra. Za one koje procenim kao ozbiljne, a to pravo rezerviÅ¡em za sebe, biće i jedan komad za probu, bez obaveza. Proba znaÄi najmanje 7 dana, a ako ima vremena, može i duže. Nema te priÄe, nema te zamene za liÄno iskustvo.

Evo, nategnuću se sada, kada je beg bio cicija, Äak ću i Ljubi da dam jedan za test u Äasopisu. :order:heat:beer

Život je takav, digitalan po prirodi, ili je sve na stolu, ili nema niÄega.

Link to comment
Share on other sites

Nego, manje-više za mene, hajde da se dogovorimo oko narednog susreta.

Mislim da nam trebaju dve odluke:

1. Hoćemo li nedeljno, ili na dve nedelje, i

2. Hoćemo li na istom mestu, ili negde drugde?

Mislim da bi najbolje bilo da izbegavamo neke spiskove, nismo mi tu da ispunjavamo norme. ÄŒini mi se opuÅ¡tenijim da se naprosto zna da se druÅ¡tvo okuplja recimo izmeÄ‘u 18 i 19 Äasova, recimo u "Vojvodini" kao i proÅ¡li put, pa ko želi, neka doÄ‘e kada stigne.

Svi predlozi su dobrodošli.

Link to comment
Share on other sites

@dvv:

Imas usmeno upozorenje: Ovde samo-promocija nije dozvoljena. Drugi mogu da pricaju o tvojim uredjajima, ali ti ne. Ako ih pravis i prodajes onda si, po definiciji, u sukobu interesa i ne mozes biti objektivan. Ovo vazi za dilere i distributere, pa i za tebe koji ih prodajes. Niko nema nista protiv preduzeca koje uredno posluje (vecina ih cak i podrzava :order ), ali nema reklame i samo-reklame. (osim banera - naravno).

Ja sam tvoj post doziveo kao jedan od onih oglasa "nista ne prodajem, samo se hvalim" - i lepo je sto se ponosis svojim radom, ali cu te zamoliti za malo samo-cenzure po pitanju svojih proizvoda. Naravno, komentari na opste teme, a posebno elektroniku su vise nego dobrodosli, kao i druzenje :heat. Racunam da ovo neces shvatiti zlonamerno, a imas dovoljno godina da znas sta to treba da znaci.

Sto se tice druzenja - meni je logicnije dvonedeljno, nije ovo neka dinamicna oblast - mada moze i svake nedelje. Ionako, kao sto lepo kazes, ne mora da ide uvek svako. Lokacija mi odgovara - naravno Vojvodina. :screwy

Link to comment
Share on other sites

@dvv:

Imas usmeno upozorenje: Ovde samo-promocija nije dozvoljena. Drugi mogu da pricaju o tvojim uredjajima, ali ti ne. Ako ih pravis i prodajes onda si, po definiciji, u sukobu interesa i ne mozes biti objektivan. Ovo vazi za dilere i distributere, pa i za tebe koji ih prodajes. Niko nema nista protiv preduzeca koje uredno posluje (vecina ih cak i podrzava :order ), ali nema reklame i samo-reklame. (osim banera - naravno).

Ja sam tvoj post doziveo kao jedan od onih oglasa "nista ne prodajem, samo se hvalim" - i lepo je sto se ponosis svojim radom, ali cu te zamoliti za malo samo-cenzure po pitanju svojih proizvoda. Naravno, komentari na opste teme, a posebno elektroniku su vise nego dobrodosli, kao i druzenje :heat. Racunam da ovo neces shvatiti zlonamerno, a imas dovoljno godina da znas sta to treba da znaci.

Sto se tice druzenja - meni je logicnije dvonedeljno, nije ovo neka dinamicna oblast - mada moze i svake nedelje. Ionako, kao sto lepo kazes, ne mora da ide uvek svako. Lokacija mi odgovara - naravno Vojvodina. :screwy

I meni se Äini da je dvonedeljno nekako primerenije. Ne bi bilo dobro da postane neka vrsta obaveze, jer to nije to, stvar bi trebala da bude Äisto zadovoljstvo, nikako na silu boga obaveza.

Å ta je sa mestom? Ostaje li "Vojvodina"? Neko je spomenuo džez klub, ali ostade sve na spominjanju. Ja ne poznajem Äoveka vlasnika, a mislim da bi bilo bolje da sa njim razgovara neko ko ga već poznaje. Ne insistiram, samo pitam.

Link to comment
Share on other sites

Dobro, nećemo preterivati. Ja sam skroman Äovek, meni ne treba bog zna Å¡ta. Dobar mi je i ovaj FIAT 176A..... motor, 1.580 ccm, cca 140 KS pri 6.800 o/min., kompresioni odnos 10,8:1, usisni i izduvni ventili proÅ¡ireni, belgijska CatCam bregasta (284 stepena, podizanje ventila u TDC 2,5 mm, maksimalno podizanje ventila 11,8 mm), nemaÄki Bing leptiri 4 x 36 mm, Bosch Motorsport strujno pobuÄ‘ivanje brizgaljke (niÅ¡ta naponski kao serijala), Weber-Marelli/RP Labs IAW elektronsko multipoint ubrizgavanje goriva, kaskadno napajanje motora (u rezervoaru potopljena Bosch 453 453 pumpa modifikovana za veću koliÄinu goriva pod nižim od potrebnog pritiskom, custom sud napravljen samo za mene zapremine 0,6 litara i iza njega Bosch pumpa za Audi R8, 240 l/h, sa pritiskom od 4 bara i limiterom na 3,5 bara pritiska, niÅ¡ta serijala na 3 bara, veći pritisak, bolje rasprÅ¡ivanje), Bosch alternatorom i akumulatorom, Valeo hladnjakom za ulje motora, digitalnom kontrolom temperature motora (to imaju i BMW i MB, ali na serijama 7, odnosno S klasi :roll: ), i joÅ¡ tako par sitnica tu i tamo. A sama karoserija je verzija iste za FIA Grupu 4 takmiÄenja, 2,5 puta viÅ¡e punktova, dupli limovi, ukrućivanje, itd, rad ogranka Zastava Sport (samo po narudžbini).

0-100 km/h za 6,8 sekundi po GPS-u, maksimalna brzina oko 211 km/h. Da, može se reći da ide sasvim solidno. :wave2

Za doživljaj, pitajte BokiTokiVokija. :wave2:wave2:wave2

Uredno atestiran, svi podatci uneti u saobraćajnu. Sin vozi neÅ¡to sliÄno, ali daleko jednostavnije (na karb) i sa manje snage, jedva 100...105 KS. Ja sam Bandit 1, on je Bandit 2. :wave2

Yugo03.jpg

Yugo04.jpg

Motor01.jpg

Kraj OFF-a.

dvv, svaka cast za spravu, pitanje.. da li je motor 176A9.000

pozdrav

peca

Link to comment
Share on other sites

dvv, svaka cast za spravu, pitanje.. da li je motor 176A9.000

pozdrav

peca

Da, motor jeste 176A9.000. To je poslednja verzija tog motora u SOHC 8V tehnici, i pravio se 1995/1997. Razlikuje se od ranijih verzija samo po odlivku bloka i glave, koji imaju pojaÄanja radi turba (Fiat je imao muke sa pucanjem glava sa turbom na ranijim verzijama). Nikada nije dobio turbo, jer se pojavila DOHC 16V tehnologija kao masovno reÅ¡enje. No svejedno, lepo je znati da sa nekim Garett ili de Haviland turbo punjaÄem sa promenljivom geometrijom krilca imam potencijal od oko 240 KS (iako to nikada neću uraditi).

Za Äast, hvala lepo, preneću svim drugarima koji su uÄestvovali u tom projektu, bez kojih njega ne bi bilo. Iskreno, ja sam zaslužan za želju da nastane, za planiranje kakav treba da bude, za nabavku delova i za finansije da se sve to pokupuje. Takvo vozilo niko sam ne može da napravi, pa da mu je majka Janja. Svako od tih ljudi je vrhunski profesionalac za ipak samo jedan deo posla, pa ko viÅ¡e, ko manje. A posao su odradili stvarno od srca, Äime su me jako zadužili i na Äemu sam im jako zahvalan. Bože zdravlja, biće prilike da im se odužim.

Link to comment
Share on other sites

Å ta je sa mestom? Ostaje li "Vojvodina"? Neko je spomenuo džez klub, ali ostade sve na spominjanju. Ja ne poznajem Äoveka vlasnika, a mislim da bi bilo bolje da sa njim razgovara neko ko ga već poznaje. Ne insistiram, samo pitam.

Ja sam pomenuo džez klub Ptica i pitaću vlasnika da li je raspoložen da ugosti ekipu. U stvari, da budem precizan, on je svakako raspoložen da nas ugosti, samo ja sam mislio da bi neki novi klub audiofila trebalo da liÄi na zagrebaÄki ili osijeÄki klub (ili na ono neÅ¡to Å¡to smo nekada davno imali u Zemunu, Božidarcu kod C. Krsta ...), pa bi se za tako neÅ¡to trebalo pomuÄiti oko organizacije. Dakle, ja bih na toj osnovi razgovarao sa vlasnikom kluba i kada budem imao informacije javiću vam ili ćemo se već negde sakupiti, videti, pa ćemo se dogovarati.

Ovako, ako ćemo samo da se sakupljamo u kafani i divanimo, onda nemam niÅ¡ta protiv bilo kog mesta, a Å¡to se tiÄe intervala glasam za dvonedeljni.

Link to comment
Share on other sites

Ja sam pomenuo džez klub Ptica i pitaću vlasnika da li je raspoložen da ugosti ekipu. U stvari, da budem precizan, on je svakako raspoložen da nas ugosti, samo ja sam mislio da bi neki novi klub audiofila trebalo da liÄi na zagrebaÄki ili osijeÄki klub (ili na ono neÅ¡to Å¡to smo nekada davno imali u Zemunu, Božidarcu kod C. Krsta ...), pa bi se za tako neÅ¡to trebalo pomuÄiti oko organizacije. Dakle, ja bih na toj osnovi razgovarao sa vlasnikom kluba i kada budem imao informacije javiću vam ili ćemo se već negde sakupiti, videti, pa ćemo se dogovarati.

Ovako, ako ćemo samo da se sakupljamo u kafani i divanimo, onda nemam niÅ¡ta protiv bilo kog mesta, a Å¡to se tiÄe intervala glasam za dvonedeljni.

Ne bih da budem pesimista, ali mislim da mi joÅ¡ moramo malo da se pomuÄimo dok ne doguramo do kluba. Za sada smo samo grupa graÄ‘ana koja obećava.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...