Jump to content


Dodatno pojacalo


gvlada

Recommended Posts

Pozz svima za moju prvu temu u HiFi sekciji. Do sada sam se uglavnom zadrzavao na Kucnom bioskopu ali ajde da vidimo sta se ovde desava :D

Moj sistem se moze videti u delu foruma namenjenoj tome ali na AVR Onkyo 706 planiram u nekom narednom periodu dodati posebno stereo pojacalo koje bi teralo MA BR5. 706 bih preko pre-out za front povezao na pojacalo i to bi tako islo za film ali mozda i muziku ako bih uzeo pwr amp, pa da Onkyo bude pre-amp. Licno sam slusao NAD355 i BR5 i zvuk mi se prilicno dopao ali mogucnosti su velike za kupovinu. Ok, ako mogu iskusniji od mene da mi preporuce na sta da obratim panju i sta da se trudim da poslusam. Necu reci striktni budzet za pojacalo vec ono koje bi odgovaralo ostatku sistema, novo ili polovno. Sigurno da amp od 1000e nije takmac AVR i zvucnicima. Pozeljno da ima main in ulaze, sto bi olaksalo povezivanje sa AVR. Opcija koju sam video kod Onkyo A-9755 i Marantza 8003, 7003 je postojanje posebnog main in ulaza koji se na prekidac aktivira i gasi pre-amp samog pojacala tako da radi samo kao snagas a kasnijim pritiskom se ukljucuje ponovo i onda je integralac koji sam vozi stereo zvuk. Hvala unapred.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 105
  • Created
  • Last Reply

Makar 70/80W... Vidis ja imam power amp, koji na 8 oma koliko imaju zvucnici daje 35W sinusno u siroko frekventnom opsegu... Da li mi verujes da ja obozavam glasnu muziku, ali da mi je prejako svako pojacavanje preko polovine... :D jednostavno sve te snage sto mozes videti na receiverima su nabudzene ( 1khz, peak , music ), teeesko da ceti neki proizvodjac jeftinijih receivera dati podatak o sinusnoj-kontinualnoj snazi, tako da je npr. Marantz PM 7003, i vise nego snazan, e sad mene zanima kolika je osteljivost tvojih monitora??? Napisao si snagu, ali to bas i nije bitno ti da pojacas do maximuma pojacalo od 80W do kraja na njima nije ok... :D:D:D:D pozz..... :D

Link to comment
Share on other sites

UZ MA ce ti vecina reci NAD, Marantz ili Arcam. Prva dva si sam spomenuo, treci sam ti rekao izmedju ostalog zato sto mozes podesiti koliko je pojacalo snazno u AV rezimu, tj. koliki je stepen pojacanja, bas da bi se lepo slozilo uz risiver. Za boju tona ti je verovatno najpriblizniji Onkyo, mada bi trebalo da probas svaki od njih, jer je, po meni, kvalitet stereo zvuka mnogo bitniji....

Sto se snage tice, ako si bas ubedjen imas i snaznije modele, Marantz 8003, Arcam A28 ili cak A38, mada ja mislim da ti je A18 ili PM7003 sasvim dovoljno snazno pojacalo. Mozda bi trebalo da razmislis o tome sta zelis... a i da razmislis o tome da nije isto nazivnih 100W na Onkyo AV risiveru i nazivnih 50W na npr Naim pojacalu :D. Probaj da malo prosetas i cujes bas Marantz i Arcam. Jedan od ta dva ce ti se verovatno dopasti, a sasvim sigurno ces shvatiti da ti za te kutije ne treba vise od tih 50W.

Link to comment
Share on other sites

heh, kapiram ja sta je deklarisana snaga na AVR a sta na int amp. 7003 deluje zanimljivo ali izgleda da sajt Technomax ne radi uopste, pa ne mogu pogledati. Video sam Onkyo pojacala, koja su klada D. Slabiji model se nije proslavio u WHF ali ih nisam cuo uzivo.

Link to comment
Share on other sites

BR5 su 435e, tako da duplo skuplje pojacalo nije bas njihov rang ali do 600e recimo, zato sam i rekao pojacalo koje bi im odgovaralo. Pojacalo je sledece ali nije tu iza ugla. Poceo sam da sakupljam informacije sta i kako a def kada dodje trenutak kupovine itekako cu testirati uredjaje. Uvek je lepo otvoriti kutiju novog uredjaja ali uvek moze naici neki odlican primerak polovnog. Video sam link ka novom Onkyo pojacalu koje se ocekuje juna u UK http://www.trustedreviews.com/home-cinema/news/2009/03/12/New-Onkyo-Stereo-Amplifier-and-CD-Deck-Coming-in-June/p1' rel="external nofollow">

Link to comment
Share on other sites

Sto se snage tice, ako si bas ubedjen imas i snaznije modele, Marantz 8003, Arcam A28 ili cak A38, mada ja mislim da ti je A18 ili PM7003 sasvim dovoljno snazno pojacalo. Mozda bi trebalo da razmislis o tome sta zelis... a i da razmislis o tome da nije isto nazivnih 100W na Onkyo AV risiveru i nazivnih 50W na npr Naim pojacalu :D. Probaj da malo prosetas i cujes bas Marantz i Arcam. Jedan od ta dva ce ti se verovatno dopasti, a sasvim sigurno ces shvatiti da ti za te kutije ne treba vise od tih 50W.

Link to comment
Share on other sites

Sto se tice snage - Vladavina has spoken! 7003 je sasvim ok....ima main in, ima 70w 8ohm....fino...kazete da se Marantz slaze sa MA. Upravo sam video na netu Creek EVO2, nice..... :D jedino sto nemam pojma kako ide uz MA ali videcemo....cucemo :D

Link to comment
Share on other sites

Ok, Creek i Monitor Audio ne spada u iskustva ljudi sa ovog foruma. Pitanje, razlika u ceni Marantza 7003i 8003 je 250e. Za poznavaoce da li te razlika vredi (u mom slucaju) ili razlika nije velika? 8003 ima Toroidal power transformer a 7003 El power transformer. Razlike kao da nisu velike ali da li su primetne? Pitam ovo jer zelim sto pre da se informisem a najskorije tek za par meseci mogu ici da cujem o cemu se radi.

Link to comment
Share on other sites

Zanimljivo iskustvo. Moguce da bi i Creek Evo2 tako radio sa BR5 a da ispade stvarno da za MA ide NAD, mada su tople preporuke i za Marantz-MA kombinaciju. Najgore sto zbog obaveza me nekoliko meseci deli od slusanja toga a jos nekoliko meseci do kupovine istog. C370 bi mozda bio pun pogodak ali u ovom trenutku neizvodljiva opcija :D ok, idemo dalje.... @lalelala Imas li neko misljenje za Evo2-BR5 opciju? Znam da nisi cuo i ne moze se biti 100% ali sta mislis o tome, mozda bolje C355 ili 7003 ili cak Onkyo 9755 :lol:

Link to comment
Share on other sites

Hvala za misljenje. Zvuk sa AVR Onkyo 706 je sasvim solidan i za ulozeni novac (ipak je AVR) odlican mogu reci ali def stereo pojacalo ide za stereo muziku, s' tim da bi onda verovatno meni leglo i Onkyo pojacalo. Izbor se suzava: NAD, Marantz ili Onkyo.

Link to comment
Share on other sites

Od ta tri, ja bi najpre uzeo Marantz, mada, ma koliko ja ignorisao Creek(a obicno to ne radim), mislim da bas treba da cujes Arcam. Bas zato sto je za MA i bas zato sto ti se svidja Onkyo.

Sto se tice ta dva Marantza, razlika je "samo" bolje napajanje i pobakrena (oklopljena) sasija. Meni je "samo" napajanje vise nego dovoljan razlog, ali ja slusam "crne kutijice"... :lol: U svakom slucaju i te kako ima razloga da bude bolje, pa mislim da ces morati da poslusas oba Marantza.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...