Jump to content


Slumdog millionare


Chakija

Recommended Posts

Film je OK, nista vise od toga. Trojka, dobar. Mislim da se sa patetikom (neizbeznom) koja se tu i tamo provlaci kroz film nastavilo i posle dodele Oskara, sa svim onim vadanjem malih glumaca kroz Diznilende i ostale vashare, dok ih americke domacice gledaju sa suzama u ocima... Dobro, vidim da su im bar na konkretan nacin pomogli tako sto su im obecali resavanje stanovanja kuci u Indiji, ako i to nije neka politicka propaganda.

Gledao sam film dosta pre nego sto je dobio Oskara pa je mozda vremenska razlika ucinila svoje ali i dalje mislim da film nije nista posebno. Od tih Oskarovaca u poslednjih deset godina po mom mislenju zaista su odlicni No country for old men, A beautiful mind i American beauty (ovaj je remek delo).

A da, ko nije pogledao, neka vidi film Okuribito, japanski, dobio je nagradu za najbolji film van engleskog govornog podrucja, super je. Engleski prevod je Departures. Sorry za off :D

Link to comment
Share on other sites

Film je OK, nista vise od toga. Trojka, dobar. Mislim da se sa patetikom (neizbeznom) koja se tu i tamo provlaci kroz film nastavilo i posle dodele Oskara, sa svim onim vadanjem malih glumaca kroz Diznilende i ostale vashare, dok ih americke domacice gledaju sa suzama u ocima... Dobro, vidim da su im bar na konkretan nacin pomogli tako sto su im obecali resavanje stanovanja kuci u Indiji, ako i to nije neka politicka propaganda.

Gledao sam film dosta pre nego sto je dobio Oskara pa je mozda vremenska razlika ucinila svoje ali i dalje mislim da film nije nista posebno. Od tih Oskarovaca u poslednjih deset godina po mom mislenju zaista su odlicni No country for old men, A beautiful mind i American beauty (ovaj je remek delo).

A da, ko nije pogledao, neka vidi film Okuribito, japanski, dobio je nagradu za najbolji film van engleskog govornog podrucja, super je. Engleski prevod je Departures. Sorry za off :D

Link to comment
Share on other sites

Pazolini je bio derpe, ali je napravio sjajne filmove i bar jednu dobru knjigu (Teorema).

Otišao sam pre mesec-dva do Kinoteke da ponovo gledam Dekameron, a dripci ga ladno iskasapili. Sramota!

O Kusti, u smislu seksualne orijentacije ne znam šta da kažem.

Snimio je jedan dobar film (Doli Bel), a na ostalima je potpisan kao reditelj. Po inerciji pretpostavljam. Društvu bi svakako bio korisniji kao tapetar.

Htedoh i ja sinoć da odgledam ovog Milionera, kad videh Kustino cenjeno ime u temi i rekoh sebi - oprez!

Gledao sam Kapetan Mikula mali.

Sigurica.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

E da. Gledao sam film.

Jbmlga, ne volim tu spotovsku režiju, umaralo me dosta na poÄetku. Pretpostavljam da i nije moglo drugaÄije da bi se priÄa sabila u 90-120 min.

KlasiÄan srbijanski turbofolkovsko-piÅ¡toljski milje (koji je tako popularan i u Engleskoj) me ne vezuje.

Vrlina filma je što nudi bajkoviti rasplet, mada mi je smetalo što se susret dvoje mladih odigrava na pustom peronu, kao kontrast prebukiranim i enterijerima i eksterijerima (tako mali Perica - ja i zamišlja Indiju). Valjda da se naglasi taj prelazak iz stvarnosti u bajku.

Å ta nam se u tom hepi endu nudi?

I jare i pare, tj. i devojka i lova.

Narodna mudrost nas uÄi da jare i pare ne idu baÅ¡ zajedno, istovremeno, ta ista mudrost nam kaže da pare i devojka idu zajedno. Ostajem zbunjen. Jasno mi je samo da devojka nije jare.

Å ala na stranu, hepi end u duhu vremena.

Da je film sniman u neko ranije vreme, verovatno bi pukli na zadnjem pitanju, ostali bez love, a Latika bi svejedno pohitala u zagrljaj Äoveku koji je jedini i skoro Äitav život voli (platonski, naravno). No, ko bi joÅ¡ u tako neÅ¡to poverovao.

PoÅ¡teno me nasmejala plesna taÄka na kraju filma. Vrh!

Muzika u filmu - sjajna!

Ko nije gledao - ništa nije propustio.

Najveća mana filma - nema erotike ni u tragovima.

No, ovo je poÅ¡teno iscenzurisan film namenjen da se dopadne masama, te je erotika Äist viÅ¡ak. Nasilje je dozvoljeno, naravno.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...