Jump to content


Onkyo vs Yamaha


gvlada

Recommended Posts

Iscitao sam previse reviewa i opet nemam pojma sta je bolje, hehe. Klasa 606-706 ili 663-863. Znaci, What HiFi kaze da je Yamaha bolja ali uzima za referencu DSP-763 i 863SE koji su radjeni samo za UK. Onkyo je hvaljen ali se ljudi zale auto-setupom i pregrevanjem. Burr-brown vs Cirrus Logic... Sta biste vi preporucili?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 80
  • Created
  • Last Reply
Iscitao sam previse reviewa i opet nemam pojma sta je bolje, hehe. Klasa 606-706 ili 663-863. Znaci, What HiFi kaze da je Yamaha bolja ali uzima za referencu DSP-763 i 863SE koji su radjeni samo za UK. Onkyo je hvaljen ali se ljudi zale auto-setupom i pregrevanjem. Burr-brown vs Cirrus Logic... Sta biste vi preporucili?
Link to comment
Share on other sites

Gurali bi recimo Montor Audio BR 5, 1, LCR... pregrevanje je ustanovljeno kod Onkya, neki cak preporucuju neke ventilatore ali opet mozda oni drze potenciometar blizu vrha. Zato i pitam kao neko moze iz licnog iskustva reci kako stoje stvari. Yamaha me nervira zbog malog broja HDMI, ali videcemo. Namena AVR jeste pravljenje surrounda tako da skripa vrata, prelet aviona ili neka muzkica mora biti prirodna.

Link to comment
Share on other sites

Nikako ne zelim da ulazim u raspravu Yamaha ovo Onkyo ono jer nisam probao Yamahu.

Sto se Onkyo-a tice (makar mog 876), da se greje greje se, mada ne mogu da kazem da je vreo. Mislim da veliki uticaj na to ima i cinjenica sto kod mene stoji u solidno zatvorenom prostoru, to jest polica je sa zadnje strane zatvorena, sto cu resiti ovih dana. Verujem da cu sa tim dobrano resiti taj problem. Dodatno sto se tice grejanja - koliko sam video na stranim forumima, sa novom serijom niko nije imao neki izrazeni problem.

Auto set up je odradjen bez ikakvih problema.

Ako sumiram mogucnosti i zvuk moj ukupni utisak je dakle vise nego pozitivan...

Link to comment
Share on other sites

:wave2 Ja imam 605 icu i nikakvih problema nemam sa grejanjem istog ,a kamoli sa setapom. Zvucnici su mi 4 oma svih 7 komada i radi bez ikakvih problema, u "pure audio" modu koliko god da pojacam (recimo 90% snage) i dugo tako ostavim da radi nema problema. Naravno nisam ga zatvorio u drvenu kutiju sa staklenim vratima otpanjio dokraja i zalio se na temperaturu kao sto su cinili neki vlasnici na stranim forumima. lepo 20 cm sa svih strana je slobodan prostor, a na njemu stoji cd koji je odmaknut za debljinu njegovih nozica, znaci 10tak mm. U uputstvu lepo pise da se uredjaj greje i da to nije anomalija i da treba omoguciti ventilaciju. Cak na gornjem panelu imas i nalepnicu koja upozorava na to. Znaci dilema oko toga resena, ja sam se isto dvoumio izmedju ta dva brenda i uzeo onkyo jer mi je lepse legao na moje pomalo problematicne prednje zvucnike.

Eto nadam se da sam donekle pomogao , Pozdrav!!!

Link to comment
Share on other sites

Slika zvucnika mi je avatar ,u pitanju su eltax linear response 8.5 sa bas drajverima vifa TC18WG-68-08 impedansa 8 oma, 2 u paraleli u jednoj kutiji naravno. Pripadaju seriji iz vremena kad je ova firma i imala koji ozbiljniji zvucnika u ponudi, ove danasnje ne zelim komentarisati.Snaga je 150w sinusa 4 oma. Povezane su u bi-wire modu sa risiverom. uskoro planiram istima menjati skretnice posto su fabricke malo neozbiljno napravljene. Ovi bas drajveri u opsegu od 40 do 100 herca imaju nizu impedansu i te su zahtevniji za pojacalo, i jedino onkyo nije imao problema sa njima, naravno risiver je u pitanju. :wave2

Probao sam gomile vrhunskih pojacala Denon , Yamaha ,Pioneer, i risivere takodje ,koje sam uzimao na zajam od kolege koji je hi-fi entuzijasta i prema tome sam se vodio kad sam kupovao risiver, Zbog love i zivotnog prostora od 50 kvadrata nisam mogao uzeti pojacalo i praviti 2 sistema stereo i kucni bioskop, pa sam trazio risiver koji kolko tolko moze u stereo rezimu da da neke preformanse, Pre njega sam imao sonijev i toliko je lose radio da nisam imao volju slusati muziku. Ono sto sam ja uspeo saznati iz svega je da su i yamaha i onkyo lepo radili (yamahine oznake se nesecam) onkyo sam uzeo jer je malo lepse radio , bolja zavrsna obrada , aluminijumski prednji panel kao i dugme za pojacavanje, jednostavno ozbiljnije je izgledao.

Eto udavi ja al to je to otprilike , ako mogu pomoci jos nekako, samo izvolite.

post-4856-12851073947_thumb.jpg

post-4856-12851073947_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Zanimljivo, licno planiram Monitor Audio BR seriju uz Yamahu ili Onkyo. 663 ima samo 2 HDMI i to je totalno malo za mene a onda se premisljam izmedju 606 i 706, a ako se uzima u kompletu sa popustom mozda ispadne i 863 ali sta je bolje :wave2 Ne mogu da uparim MA i Onkyo pre kupovine ovde. Imas li ti jos neke dodatne zvucnike ili samo taj stereo par?

Link to comment
Share on other sites

Pozz i evo i ja da kazem po neku rec u vezi ONKYO receivera!Posedujem malo stariji ONKYO 804E i do sada sam prezadovoljan kako stereo tako souround zvukom koji daje ovaj receiver.Zanimljivo a u vezi zvucnika MA RS-6 imao sam malo razocarenje sa njima.Kako imam JBL zvucnike TLX-9GI stare jedno 20 godina i ko velim red je da ih menjam i ponovim se sa necim novijim i boljim!I izbor je pao na MA RS-6 koje sam preko oglasa nove nasao od coveka za 200e manje nego 4 Audiu.Donesem ih ja kuci i mislim sada ce da se bas primetno oseti razlika u zvuku?Ali cak sta vise na prvo,drugo slusanje zvuk mi izgleda losiji i prazniji od mojih starih JBL,basa cinimi se da nigde nema.Kako imam i YAMAHU pojacalo 592 probam i na njoj ali i tada vidim da to nije to.Mozda je i to neki moj trip ili mi se uvo jednostavno naviklo na moje stare JBL (20 god :wave2 ) ali vratim ja lepo te MA pa i dalje picim moje JBL i prezadovoljan sam sa njima kao sa frontovima u 5.1 a i u stereo varijanti!Sto se tice ONKYO mogu da kazem da je za stereo zvuk dobar i da ne vidim neku veliku razliku od Yamahe 592 stereo pojacala.Pozzz!

Link to comment
Share on other sites

Zanimljivo, licno planiram Monitor Audio BR seriju uz Yamahu ili Onkyo. 663 ima samo 2 HDMI i to je totalno malo za mene a onda se premisljam izmedju 606 i 706, a ako se uzima u kompletu sa popustom mozda ispadne i 863 ali sta je bolje :wave2 Ne mogu da uparim MA i Onkyo pre kupovine ovde. Imas li ti jos neke dodatne zvucnike ili samo taj stereo par?
Link to comment
Share on other sites

Akustika sobe mi je poznata kako i koliko utice na kvalitet zvuka. Recimo, up sclae opcija mi ne treba jer nemam analogne uredjaje i sve sto bih u buducnosti nabavio imace HDMI, sto naci da mi treba veci broj istih. 606 i 706 trose isto max 550w sto me malo buni, 606 ima 2x coax i 2x opt a 706 po 1 vise ali i THX Select 2 mada nisam siguran koliko to znaci. 663 mi se bas svidja ali ako ne izbace naslednika sa duplo vise HDMI potpuno otpada, dok 863 je kao ok ali kosta ubedljivo najvise, mozda cak i previse poredeci se sa 706.

Link to comment
Share on other sites

Danas sam postao ponosni vlasnik 805-ice. Konacno sam priustio sebi taj gust da odem u prodavnicu i kupim novu stvar, a ne da se zezam sa polovnjacima. Ako imas novca, TRCI u Player i kupi ovaj risiver dok ga jos imaju, nemoj ni sekunda razmisljati, posto za ovaj novac ni jedan, ali bukvalno ni jedan risiver mu ne prilazi, ni blizu. UBEDLJIVO best buy, bolji je a kosta 200 E manje od svog naslednika 806-ice. A posto ti ne treba upscaler, dakle no brainer. Imao sam Yamahine risivere, dva NAD-a, Onkyo je liga za sebe, u ovom cenovnom rangu... TRCI !!! :wave2

Link to comment
Share on other sites

Kupujes stvar od koje ocekujes da te sluzi 10 godina, a inace cela serija sa izuzetkom 876 i 906 su degradirane verzije proslogodisnjih modela. Ocigledno su ljudi iz Onkyo-a uvideli koliko su mnogo davali u odnosu na konkurenciju,a ono sto se nalazi u 805-ici se ne nalazi u konkurentinim risiverima od preko hiljadu eura. Dobro razmisli, jer tih ulozenih 120 E ce ti mnogo vise znaciti na duze staze, a i kada ih vidis uivo, ako vec nisi, sve ce ti biti jasno :wave2 Sta god odlucio Onkyo ti je definitivno najbolji izbor.

Link to comment
Share on other sites

Prethodna serija,za 2007/2008 je bila ,,MADE IN JAPAN,, sto naravno vazi za skuplje modele.

Na zalost sada su svi za evropsko trziste od sr-506 do nr-906 ,,MADE IN MALAYSIA,,.

Znam da to ne bi trebalo da je bitno,i da bi trebalo da je i isto...ali mi nekako to ,,made in tamo negde,, da bi firmu manje kostalo nekako...ne prija,kao nekad kad je sve bilo ,,made in germany,, ili ,,made in japan,,!!!

Link to comment
Share on other sites

Danas sam postao ponosni vlasnik 805-ice. Konacno sam priustio sebi taj gust da odem u prodavnicu i kupim novu stvar, a ne da se zezam sa polovnjacima. Ako imas novca, TRCI u Player i kupi ovaj risiver dok ga jos imaju, nemoj ni sekunda razmisljati, posto za ovaj novac ni jedan, ali bukvalno ni jedan risiver mu ne prilazi, ni blizu. UBEDLJIVO best buy, bolji je a kosta 200 E manje od svog naslednika 806-ice. A posto ti ne treba upscaler, dakle no brainer. Imao sam Yamahine risivere, dva NAD-a, Onkyo je liga za sebe, u ovom cenovnom rangu... TRCI !!! :lol:
Link to comment
Share on other sites

Samo da napomenem, da ja nisam prodavao taj risiver zato sto nije imao snage, zaista sam mislio da je to normalno, jer tek sam juce, kada sam povezao 805-icu, shvatio koliko taj risiver nije radio kako treba. Prodavao sam ga zato sto sam hteo da kupim dobrog integralca za moje D-870 i da ga povezem preko pre out-a na neki osrednjih risiver. Medjutim shvatio sam da iako mi je stereo jako bitan da prvo nemam audiofilsko uho, a drugo da su mi filmovi podjednako bitni, i da sam kupio neki osrednji risiver uvek bih se nervirao zasto nisam uzeo 805-icu. Mislim da sam sa ovim risiverom zavrsio pricu sa 5.1,7.1 zvukom barem u narednih 5 godina, i sto je najbolje kupio sam ga novog u radnji, JA :wave2))

Sto se tice stereo moda, nisam kompetentan, jer kao sto rekoh, nemam to audiofilsko uho, ali evo napravicu ovakvo, amatersko porednjenje. Kada sam pre par godina kupio, ove na forumu NAD 320 BEE, moje prvo integralno stereo pojacalo, imalo je WOW faktor. Daleko od toga da je Onkyo los u stereo modu, bolji je od Yamahe 557 duplo, cak i ja mogu da cujem razliku, ali jednostavno ocekujete vise od ovakve masine. Sto se tice 5.1, vec sam to rekao, u zasebnoj je ligi u poredenjnju sa cenovnom konkurencijom.

Link to comment
Share on other sites

Treba imati na umu jednu ,,sitnicu,, ato je da Onkyo risiveri,mislaim na skuplje modele imaju dve opcije za prikaz glasnoce na display": relativnu skalu(od min do max tj. do 100) i apsolutnu(od min do o db).

Ova druga odgovara klasicnoj kalibraciji potenciometra za glasnocu na svima poznatim stereo pojacalima,a to u prksi znaci sledece:

Ako je osetljivost ulaza za recimo cd 200 mv,a sam cd u vecini slicajeva ima max. izlazni napon 2V(ako je najglasnije snimljen,a to skoro nikada nije slucaj),da stvari stoje ovako...

Ako po relativnoj skali ,,odvrnete,, na 60,to vam je po apsolutnoj skali -40db!!!

Na toj glasnoci ce vas risiver moci,ako recimo ima 100w po kanalu da isporuci max 1% svoje snage,odnosno 1w!!!

To je razlog zasto mora da se ,,muski,, odvrne ako se zeli glasna reprodukcija,a ne nedostatak snage,koju Onkyo risiveri jos kako imaju...uostalom zato se kao i sva ozbiljna stereo pojacala dosta greju i naravno imaju veeeeliku potrosnju.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...