Jump to content


sistem paja959


paja959

Recommended Posts

  • Replies 487
  • Created
  • Last Reply

Neko strpljiv(iji) će se sigurno usrećiti: primerku koji je u vlasništvu moje uže rodbine(BenzMicroSilver sa fensišmensi minijaturnim dijamantom i kantileverom) je trebalo par meseci da se usvira, a dotle je zvuk bio dosta gadnjikav.

Link to comment
Share on other sites

Neko strpljiv(iji) će se sigurno usrećiti: primerku koji je u vlasništvu moje uže rodbine(BenzMicroSilver sa fensišmensi minijaturnim dijamantom i kantileverom) je trebalo par meseci da se usvira, a dotle je zvuk bio dosta gadnjikav.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Bronhi,lakse se dise :heat:grin:

In medias res,sto bi neki rekli...proslo je nih 25 sati sviranja,mislim da ono sto je trebalo da se desi se desilo negde oko 10-15 sati usviravanja..dotle su predznaci bili dosta ocaravajuci,jedino sto je drzalo vodu je bilo Benz je bio dobar na pocetku,pa je posle ispalo to sto jeste,ovo je tesko sr&anje na pocetku,treba da bude bolje na kraju :grin: ..danas sam cimnuo neke problematicnije ploce Stokowski "Rhapsodies",Mingus "Black saint...(Izabela kod mene ne igra na omiljenoj listi),ova dva da se malo vidi kako radi kompleksniji muzicki materijal sa 103R,3 Stonesa "Exile..",Get yer.." i "Their satanic..",za ova zadnja 3 siguran sam da ce se mnogi uhvatiti za celo "koji qrac ova treba"..treba ,ako od ova 3 zadnja snimka uspe da se skocka muzika a da se ne pobegne glavom u beznadje,manje vise dosta je velika verovatnoca s moje strane za jedan OK :ph34r:

Vrlo kratko samo,zvucnica nije neki majstor u dubinskom uronjavanju u snimke,sve je tu,nista ne fali,samo nema spot lampe od 10000W,vec je to normalno osvetljenje od 100W..na koncertu ne sedimo u prvom redu,mikrofon nije gurnut u grlo pevaca,vec sedimo negde 8-10 red,gde se muzika sto sviraju pojedini muzicari,spaja u jednu homogenu celinu...treba malo jace odvrnuti,i sve to sto se pri tisem slusanju cini da nedostaje,sve ce se pojaviti..ne cuje se kako pauk prede u gornjem levom uglu,niti ce se moci raspravljati o milimetarskim udaljenostima medju muzicarima..muzika se lepo "skida sa zvucnika"..zvuk je neverovatno realan,socan,pun,ali se ne preteruje....

VTA blago pozitivan (mozda ima 1mm),tereceno sa 100 Ohma(amplifikacija) ...

slike malo kasnije...

Link to comment
Share on other sites

Na koji naÄin izmerena Rf ne odgovara sraÄunatoj?

Najpre, neka nam paja959 kaže koja vrednost komplijanse za Denon 103R je ušala u kalkulaciju?

Obrnutim redom, ako uzmemo u obzir test ploÄom utvrÄ‘enu Rf izmeÄ‘u 9 i 10 Hz ("bliže 10"), za eff masu ruke od 11,5g i masu zvuÄnice od 8,5g, raÄunica kaže da je dinamiÄka komplijansa Denona 103R oko 14x10 na.... (možda pre 13, ako dodamo još malo mase na stranu kertridža, šrafovi i sl.)

http://www.vinylengi...5&submit=Submit

Ne vidim neslaganje?

Link to comment
Share on other sites

Na koji naÄin izmerena Rf ne odgovara sraÄunatoj?

Najpre, neka nam paja959 kaže koja vrednost komplijanse za Denon 103R je ušala u kalkulaciju?

Obrnutim redom, ako uzmemo u obzir test ploÄom utvrÄ‘enu Rf izmeÄ‘u 9 i 10 Hz ("bliže 10"), za eff masu ruke od 11,5g i masu zvuÄnice od 8,5g, raÄunica kaže da je dinamiÄka komplijansa Denona 103R oko 14x10 na.... (možda pre 13, ako dodamo još malo mase na stranu kertridža, šrafovi i sl.)

http://www.vinylengi...5&submit=Submit

Ne vidim neslaganje?

Link to comment
Share on other sites

Mislim da se komplijansa dubla ako je mjerena na 100Hz kao kod Denona. Znaci, koristi se ona od 10 10^-6 umjesto 5.

A evo nesto sa vinylengine. Pitanje je za Jelco ali je u vezi ulja:

The benefit with the Jelco is that You have a fluid dampening. Even if it is so that the resonance frequency will be a little low the amplitudes can be reduced.

http://www.vinylengine.com/phpBB2/viewtopic.php?t=24043

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...