Jump to content


Tannoy D500


pooya

Recommended Posts

  • Replies 97
  • Created
  • Last Reply

Nemo se cudite , mene su odrali 200$ zza patike koje nisam ni dobio, mogo si i gore da prodjes :lol:

Iz mog iskustva ako je lik kreten i nervira te, kontaktiraj e-bay reci sta se desilo, sacuvaj mail prepisku sa prodavcem i imas opciju za SquareTrade mislim , to je kao arbitraza. To sve u cilju da prodavac popije penale kod e-bay, ako te je vec odradio i kao sto rekoh...ako te nervira :lol:

Link to comment
Share on other sites

ej - kad smo vec kod toga ...... mozes li da mi kupis jedno pojacalo i tuner ?

ja sam sve dogovorio sa covekom ,;

pojacalo je kod albukerkija , a tuner kod schweinfurta , valjda ti nece biti tesko , jer nemas posla sa ebay-om .

pretpostavljam da to sto je tuner kod njegove bivse zene nece pretpostavljati komplikaciju ; samo ponesi cvece i tampone za usi .

za uslugu se obavezujem da ti kupim rizlu i kesicu drumm-a

:lol:

Link to comment
Share on other sites

Nemo se cudite , mene su odrali 200$ zza patike koje nisam ni dobio, mogo si i gore da prodjes :lol:

Iz mog iskustva ako je lik kreten i nervira te, kontaktiraj e-bay reci sta se desilo, sacuvaj mail prepisku sa prodavcem i imas opciju za SquareTrade mislim , to je kao arbitraza. To sve u cilju da prodavac popije penale kod e-bay, ako te je vec odradio i kao sto rekoh...ako te nervira :lol:

Link to comment
Share on other sites

ej - kad smo vec kod toga ...... mozes li da mi kupis jedno pojacalo i tuner ?

ja sam sve dogovorio sa covekom ,;

pojacalo je kod albukerkija , a tuner kod schweinfurta , valjda ti nece biti tesko , jer nemas posla sa ebay-om .

pretpostavljam da to sto je tuner kod njegove bivse zene nece pretpostavljati komplikaciju ; samo ponesi cvece i tampone za usi .

za uslugu se obavezujem da ti kupim rizlu i kesicu drumm-a

:lol:

Link to comment
Share on other sites

Mene je užasno iznervirao Kinez koji mi je (kao iz Francuske) prodao Yulong DAC.

Problem je poÄeo kada me je sa Brnika iz Intereurope pozvao carinski službenik i rekao:

PriÅ¡lo vam je neÅ¡to iz Kine, ima da se ocarini. "Koliko?" upitah ja. Paaa, negde oko 70-80Eura, reÄe službenik.

Dobro. + 70€ to mi se već nije svidjalo.

Strahota se pojaÄala kroz 3 dana; Carinski insektorat naime ne carini robu bez CE sertifikata.

Odmah je poÄela prepirka sa Kinezom, koji me ne razume, ali je uredno poslao Yulonga, na poÅ¡ti su ga navodno odrali 150 dolara, bezobrazno je tražio da mu posle neuspeÅ¡ne isporuke joÅ¡ i to platim, ali, kaže ako s neÄim nisam zadovoljan da mogu da ga poÅ¡aljem nazad u Kinu (za jedno 200-250Eura verovatno).

Pošto ta opcija otpada upitah carinika šta sada da uradim? Dobri ljudi mi rekoše da odpravim to u neku non-EU zemlju.

Odmah se sjetih obližnje Hrvatske u Äijoj prestonici (koja je srećom blizu) imam i buljuk rodjaka pa sam reÅ¡io tim putem krenuti.

"Važi" reÄe carinik. "PoÅ¡to" upita audiofil jadniÄak iz Ljubljane. 100-njak Eura reÄe carinik...

Na žalost jedina druga opcija je bila uništenje robe.

Usledilo je "Å¡vercovanje" sprave kroz neprobojnu EU granicu (veeeelika glupost).

Sada pokuÅ¡avam da iscedim iz Yulonga sve Å¡to se može i mogu vam reći da uopÅ¡te nije tako loÅ¡a spravica, al' pitanje je da li vredi 330Eur. Kao headphone amp (zaÅ¡ta je prvobitno bila namenjena) sigurno ne. Blago razoÄarenje, moram priznati.

Ali iznenadjujće je dobra kao DAC. Čak više nego dobra...

Link to comment
Share on other sites

Sada pokuÅ¡avam da iscedim iz Yulonga sve Å¡to se može i mogu vam reći da uopÅ¡te nije tako loÅ¡a spravica, al' pitanje je da li vredi 330Eur. Kao headphone amp (zaÅ¡ta je prvobitno bila namenjena) sigurno ne. Blago razoÄarenje, moram priznati.

Ali iznenadjujće je dobra kao DAC. Čak više nego dobra...

Link to comment
Share on other sites

Ja sam eBay clan od 2000.te, ne drzim online prodavnicu vec samo gledam sta meni treba. Imao sam i ja jedno iskustvo - lik me prevario za 1800$. Kupio sam laptop koji nikada nije stigao. Internet prevara je u USA 'federal crime', pa prijavih FBI-u, kazu granica iznad koje reaguju je 5000$. Na svu srecu platio sam VISA-om, preko paypal-a, a VISA je osigurana od takvih situacija, pa mi je VISA pokrila gubitak. Ne znam da li su i u Nemackoj kartice osigurane??? Sve sto sam uradio je da sam preko telefona javio VISA-i za slucaj i novac mi je vracen. Znam, u zemlji Srbiji bi prvi dan bilo 1000000 'prevara', ali to u USA funkcionise.... :lol:

Link to comment
Share on other sites

Pooyo, taj "koncept" ili serija DC 2000/3000 se pokazao/la kao pravi promasaj.Ne cini li ti se tako u poredjenju sa "lutkom" koju si nabavio ?

I pored toga sto je driver (DC 8-mica) u osnovi isti... Mo`s zamisliti kako radi ovo cudo joje te gleda sa avatara !

15-ica, kartonska !

No, ode ovo OFF.

Vazno je da je sve u redu sa kutijama. Uzivaj u slusanju. Siguran sam da ces biti veoma zadovoljan. :lol:

PS

BTW, pogledaj ovo: alumni.cse.ucsc.edu/~sherman/

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...