Jump to content


Tannoy D500


pooya

Recommended Posts

  • Replies 97
  • Created
  • Last Reply
Meni deluju oba dobro. Verovatno bih i ja pre uzeo TDL, ali vec u takmicenju TDL-a i nekog od "onih" Tannoy-a (a la Berkeley, Arden, ...) ne znam sta bih uradio...

Mislim, jako bi lepo bilo kad bih imao priliku da ih cujem 1:1, ali to ce ici malo teze...

Link to comment
Share on other sites

...

imenjace,to nisu(bile) fabricke TDL kutije,to je radjeno po nekom DIY projektu,ima tacan opis sa tekstom jos nekih ostalih DIY kutija tamo negde u stereoplay-u iz sredine '80-ih..na naslovnoj strani se nalaze fotke tih DIY kutija,tekst nekih integralaca (Cyrus 1...)..cena samih zvucnika nije bas bila jeftina,ako se dobro secam cca 2200DEM+je trebalo uraditi drvenariju,s obzirom na TML koncepciju jos dosta frit,frit :wink: ..

...

Vidi se ko ima dosta staza u HiFi-ju :listen:lol:

Ovo sa eBay-a jeste pravljena kutija (Monitor Compact), ali je TDL "zvanicno" dao sve elemente vezane za samogradnju, cak su i postojale verzije sa kabinetima u kitu. Cena koju navodis, za jedinice je, naravno, tacna...

Samo da napomenem da je postojala i MkII varijanta, a razlika je, ako se ne varam, u skretnicama...

Inace, imam priliku da povremeno slusam TDL Monitor kutije, tako da (otprilike) znam kako zvuce :thumbsup2

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...