Jump to content


8 ohm


PetarL

Recommended Posts

Zamolio bih za preporuku:

Da li je moguće povezati dva basa 4 ohm redno na skretnicu od 8 ohm. Å ta da uradim u tom sluÄaju, napominjem da bi obavezno trebala da budu dva draivera samo za donji opseg. U kutiji trenutno svira 1 bas od 8 0hm dok je drugi pasiva.

Unapred se zahvaljujem na odgovorima

Link to comment
Share on other sites

Zamolio bih za preporuku:

Da li je moguće povezati dva basa 4 ohm redno na skretnicu od 8 ohm. Å ta da uradim u tom sluÄaju, napominjem da bi obavezno trebala da budu dva draivera samo za donji opseg. U kutiji trenutno svira 1 bas od 8 0hm dok je drugi pasiva.

Unapred se zahvaljujem na odgovorima

Link to comment
Share on other sites

Таман поÑла :):D .

Ðего питање, а шта ако је планинÑка кућа па јој кров иде Ñкоро до земље, ту нема олука ?

Како ту вода тече брже,боље или даље :klanjanje ?

БТВ. по правилима звучници Ñе не повезују на ред, не поÑтоје два иÑта звучника, али ако баш мора :cheers !

:lol: зеоÐ_Ридер

Link to comment
Share on other sites

Ma nisam ja ni imao pretenzija za neku ozbiljnu diskusiju;samo mi je palo na pamet da u neku ruku to i nije tako blesavo,posto je sila na membranu direktno proporcionalna struji kroz namotaje :lol: ... i to sam naglas izgovorio :D ...

Covek je odma` dobio valjan odgovor na postavljeno pitanje, pa sta vali da ondak malo i vilozoviramo :D ... bez pretenzija da otkrijemo Ameriku i da se nadmecemo ko je vise u pravu :klanjanje

A tema nije bas ni tako nezanimljiva, cini mi se da ima dosta ,ajd da kazem predrasuda, i da bi to mogla biti interesantna diskusija . :)

Inace kolk`o se meni cini, jedini razlog ,ako se tako nesto uopste moze i reci, da se dva (ista) zvucnika vezuju paralelno a ne redno je taj, sto ce tako svirati glasnije ... ako pojacalo to moze da "podrzi".

Ovo gore sam napisao bez bilo kakve zle namere da izazovem :cheers i :D ...voleo bih da se na ovo gleda samo kao na obicno :D uz poneko :D ...

Link to comment
Share on other sites

Ne reÄe koji su basovi u pitanju.

Ako sam dobro shvato ovde imamo dva identiÄna basa i visokotonac.

Kako god ih vezali, muÄiće se. Treba istovremeno da reprodukuju 50 hz i 1-2 Khz.

Zamisli sad drugu situaciju. Podeliš im posao. Jedan svira donekle, drugi odnekle. :klanjanje

Obojici mnogo lakÅ¡e, pojaÄalu mnogo lakÅ¡e jer svaki bas ima svoj filter pa impedansa ostaje ista,

uÅ¡ima mnogo lepÅ¡e jer se to rasterećenje itekako Äuje. Jedino je novÄanik malo ugrožen

zbog komplikovanije skretnice.

Ako su basovi kvalitetni, isplati se ulagati.

Link to comment
Share on other sites

"isto glasnije" = 3db ; sto ja moram bas sve da napisem ..... nije mi bilo bitno to brojcano

elem - u odnosu na 1 zvucnik , dva uvek sviraju za 3db/W/m glasnije ....... vezao ti njih paralelno ili redno ;

uvo to uvek cuje kao 3db glasnije , a drugi je padez sto pojacalu nije svejedno da li treba da da 2 put vise struje ili 2 put vise napona

u stvari - ako je dobro pojacalo , i njemu ce biti svejedno

Link to comment
Share on other sites

Dva zvucnika= duplo glasnije( 3dB); to bas nisam siguran da ce da moze.

Vezi na bateriju dve sijalice ( LEDovke) ( u oba rasporeda). Da li sijaju duplo jace ( daju vise svetla) nego pojedinacno?

Pojacalo isporucuje snagu. Nema veze da li je 1 ili 10 zvucnika.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...