Jump to content


Sonido SFR 145-8


sp300b

Recommended Posts

  • Replies 104
  • Created
  • Last Reply

btw .

im'o sam prilike ovih dana da se nadjem (slucajno, pa hvala bogu i da pobegnem ) u igri na jednom drugom forumu "moj je veci odi od tvog" .......

malo mi se zgadilo , pa mi eto bas lepo sad gledati kako neko nesto lepo i vredno radosti ima ...... bez natpisavanja i nadmudrivanja .......

elem - cuo sam se sa Slobom , nije izdrzao i sastavio ih je istog momenta kad ih je (posle dolaska sa erodroma) doneo kuci .......

cini mi se da nema vremena za javljanje na forum ..... nije mala stvar navikavanje na FR :D:D

btw - lazo - sta tu sto si napisao ide u kategoriju Off topic ?

'bem ga - bar je ovde u samogradnji sve On topic ? :D

Link to comment
Share on other sites

btw .

im'o sam prilike ovih dana da se nadjem (slucajno, pa hvala bogu i da pobegnem ) u igri na jednom drugom forumu "moj je veci odi od tvog" .......

malo mi se zgadilo , pa mi eto bas lepo sad gledati kako neko nesto lepo i vredno radosti ima ...... bez natpisavanja i nadmudrivanja .......

Link to comment
Share on other sites

Pozdrav svima.

Jeste, juce sam pokupio zvucnike od stolara, dosao kuci, ubacio malo vune u predvidjeni prostor (pricvrstio pomocu TESA dvoslojno lepljive trake), povezao zvucnike i malo slusao muziku.

Utisci... zena je bila razocarana u pocetku, ali nakon pola sata je pocelo da joj se svidja.

Moj utisak je da sviraju drugacije od onoga na sta je nas mozak navikao godinama.

Potrebno je vreme da se mozak naviken na ovo. Prvi utisak je - Vokali, Instrumenti i sve sto se pojavi u zvucnoj slici svira prirodnije nego ranije. Veoma precizno i detaljno, uz to veoma "cisto".

Basa ima, mada manje nego na ranijim kutijama. Ipak, ima ga savim dovoljno.

Mozda obicne kutije deluju "mocnije", ali ne i preciznije - to je sigurno.

U principu sam zadovoljan, zvucnici su sve skupa svirali oko 10 sati.

Osetljiviji su nego prethodni - 92 db (SFR 145-8)u odnosu na deklarisanih 90dB (MonitoAudio RS 6). To se i osteti po zvucnom pritisku koji je na istoj poziciji potenciometra za glasnocu, sada "glasniji/jaci"

Videcemo za mesec dva. U svakom slucaju - ostaju u sistemu. :D

post-1758-128510663369_thumb.jpg

post-1758-128510663369_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Utisci... razocarana u pocetku... sviraju drugacije od onoga na sta je nas mozak navikao...vreme da se mozak naviken na ovo. ..Basa ima, mada manje nego na ranijim kutijama. Ipak, ima ga savim dovoljno.

Mozda obicne kutije deluju "mocnije", ali ne i preciznije - to je sigurno.

...sve skupa svirali oko 10 sati....

Link to comment
Share on other sites

elem, ne bih da budem grub, ali mislim da nisi Äuo joÅ¡ ni 5% od zvuka, koji će ovi zvuÄnici da produkuju za recimo, 500 sati rada. Ne mogu da ti objasnim, da li je Å¡tos u uhodavanju papira, ovesa, ili Äega, sve u svemu, 10 sati rada je kerina piÅ¡taljka za FR zvuÄnik, a pokazatelj, da će da valja na kraju je to, da se kolko sam shvatio, klavir i vokali već pomaljaju i nakon 10 sati.

Link to comment
Share on other sites

ma samo ti kuliraj ........ nemoj bas pivom da ih zalivas , al radi sve ostalo .......

sto rece laza - oni su k'o vino , samo se ovi malo teze usircete od lowthera ....... bar starih ;

lazo - jel' i ovi tvoji imaju neoprenski donji centrator ?

Link to comment
Share on other sites

Evo jednog linka sa ovdasnjeg foruma vezanog za ove Sonido single drivere.Verovatno se sa nekim prevodilackim programom(ili programima HU-ENG-ENG-SRB) mogu resiti jezicke barijere,ima tu interesantnih stvari i korisnih informacija,negde se nadje i koja fotka uradjenih primeraka Nea/Aion:

:D

Srecno

Link to comment
Share on other sites

Каква је оно антена што иде од телевизора до зида, и какав је пријем Ñа њом?

Ðко је добар пријем!, добра би била за Ñамоградњу! :D:D

Поздрав зеоÐ_Ридер

Link to comment
Share on other sites

Naravno, krećeÅ¡ sa pp ali ne zavrÅ¡avaÅ¡ sa fff nego sa f. matematika kaže da ćeÅ¡ za cca 3 nedelje imati skoro 500 sati muzike u zvuÄnjacima... tek onda će prestati sve potrebe za Carevim Novim Ruhom. Ne pre.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...