Jump to content


Dynaudio & Sansui


Dynaudio

Recommended Posts

  • 1 year later...
  • Replies 122
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Pozdrav svima! Pridruzio bih se misljenju da preamp sekcije kod SANSUI-ja nisu dorasle izlazu. Posedujem SANSUI AU-919 kompletno restauriran sa Panasonic FC i ECA kondenzatorima. Tokom kompletnog rastavljanja analizirao sam topologiju i nacin vezivanja signala unutar uredjaja. Preamp sam za sebe je odlican! problem je u izuzetno dugackim vodovima (cak 130cm) od ulaznih cinceva do preampa, preko svih preklopnika do izlaznog stepena...ipak je to radjeno sedamdesetih godina.Trenutno koristim POWER AMP IN kombinovan sa varijabilnim izlazom iz TASCAM DA-30 DAT-a. Razlika izmedju koriscenja preklopnika JUMP i direktne veze je vise nego ocigledna... LONG LIVE SANSUI !!!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Jos jedna prinova, i to je to za duzi period vremena. Neka suma sumarum je sledeca:

Sansui AU-X1

Sansui BA-F1

Sansui CA-F1

Sansui TU-919

Sansui TU-719

2xHafler DH-101

Dynaudio/30W100/D52/D28AF/140 litara/60kg

Dynaudio/21W54/D28AF/70 litara/35kg

Teac A-3300SX

Thorens TD160 Super/Grace 727/Ortofon X3 MC

I ajd' da spomenem i 2 CD-a, Onkyo Integra R1 DX-6750 (ima oko 10kg, lepo izgleda na polici, zato ga i imamo, cak i svira poprilicno korektno), i Technics PS770A (imamo ga zato sto guta sve moguce), jednog dana ako se naleti na neki "pravi" CD mozda dodje do zamene, a do tada ostaje kako jeste.

post-81-128510828988_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
  • 2 months later...

G2000 je otisao, stigla mu je zamena u vidu AU-417 da svira sa malim RCF-ovima.

AU-X1 je malo osvezen, naime, trenutno je u funkciji samo master potenciometar, sve ostalo je fizicki odstranjeno ("odlemljeno" ne fizicki izvadjeno), tako da se koristi samo izlazni stepen pojacala sa najkracim mogucim vezama, to je stupio na snagu VDH SCS-12. Razlika je osetna, sto je bilo za ocekivati, ali ne dovoljno da se izjednaci sa zvukom BA-F1, ipak mislim da je konstrukcija ogranicavajuci faktor. Kako god, bilo je lepo igrati se malo opet sa pojacalima, za sada ce posluziti, a za kasnije cemo vec videti...

post-81-128510976384_thumb.jpg

post-81-128510976397_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Teac zvuci korektno, naravno da pored Thorensa nema sta da trazi, ali ima izuzetnu kontrolu basa, koja imam osecaj da se gubi kako se ide prema visim tonovima. U visokima nije cak ni svetao kako neki kazu, vise mi deluje na "razredjeno", ali sve u svemu sam veoma zadovoljan. CD koji se moze slusati sa zadovoljstvom, transport deluje izuzetno stabilan, kao i sama gradja, svidja mi se minimalisticki dizajn (sto je u neku ruku i bio razlog kupovine), generalno mogu da ga preporucim ako se nadje za korektne pare.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 2 months later...
  • 2 weeks later...
  • 4 months later...

Izgleda da ima neka veza izmedju loseg vremena i hi-fi-a :blink: bilo kako bilo, doslo vreme igranja i osvezavanja.

Kutije tj zavojnice su imale cemu da se raduju, a i ja zajedno sa njima

50bae5acf4.jpg

Razlika je ocigledna kako vizuelno, kako tezinski tako i u zvuku naravno.

Prepakivanje Haflera traje vec neko vreme, nije ni sada u potpunosti gotov, ali to se odnosi samo na vizuelnu stranu.

a53e6589c2.jpg

A iznutra su se desile kljucne stvari, komplet novo VDH ozicenje, novi selektor, potenciometar, cincevi. Kao i eliminisanje nopotrebnih elemenata.

ebcfcaedd8.jpg

968ddfbacc.jpg

63a23352d5.jpg

14db715cff.jpg

610306dd7c.jpg

Oba Haflera su pretrpela skoro iste promene, drugi je zadrzan u fabrickom vizuelnom stanju i samim tim sa fabrickim selektorom.

Ocekivao se pomak u zvuku naravno, ali moram priznati da je sve to prevazislo moja ocekivanja. Cak je i BA-F1 u velikoj meri ispratio sve to (naravno ne kao 2301, ali niije ni daleko) za koji sam mislio da ce biti ubedljivo najuze grlo sistema (jednog), jeste on trenutno najslabija karika ali u blagoj meri, tako da potencijalna zamena ce se desiti jedino ako bas "naleti" nesto specificno i vredno zamene, a do tada....

Mozda se tokom zime ubace balansirani ulazi/izlazi na Haflera da ipak 2301 dobije jos koju beneficiju, neko bi mozda rekao da sam/smo :screwy ali ja licno ne vidim car u beskrajnim izlozima, prospektima i biranju iz istih. Kad smo kod novih stvari ipak moram da priznam da me je prijatno iznenadila mala kutiijca (DacMagic), ko bi rekao da nove stvari ipak mogu da sviraju :blush:

Do slodeceg puta :wave2

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...