Jump to content


Acoustic Research zvu�nici


Exterminator

Recommended Posts

  • Replies 62
  • Created
  • Last Reply

Mozda da, mozda ne.

To definitivno nisu kutije za danasnju mid-fi konfekcijsku amplifikaciju.

Mislim svirace to nekako, ali neces dobiti maksimum. Potrebno im je ozbiljnije pojacalo da ih "probudi".

Moj stari Cyrus III sa dodatnim PSX-R napajanjem (savim respektabilna kombinacija) nije bio dorastao AR-98LSi, tako da je zavrsio u oglasima.

Cak mu se od preopterecenja palila i protekcija.

Znaci zahukta se drum solo u Rat Salad od Sabbath-a, kad ono cvrc!

Taman kad je postalo zabavno, upali se trepcuca lampica i iskljuci se pojacalo. :D

Tek ih ovaj oldtimer gura kako treba:

http://www.kujucev.com/KA907restoration/907.htm

Mislim da ima tu necega kada se spoje uredjaji iz iste epohe.

Ta pojacala su pravljena da guraju tadasnje zvucnike.

Na vintage AR forumu tvrde da su im idealni partneri stari veliki Sansui-ji, a bogami su i Adcom-i popularni.

Odluka zavisi samo od tebe i tvojih zelja i mogucnosti da im stvoris dostojne uslove za rad.

Koje pojacalo bi koristio sa njima?

Link to comment
Share on other sites

Tek ih ovaj oldtimer gura kako treba:

http://www.kujucev.com/KA907restoration/907.htm

Odushevljen sam kako su "ispali" i AR98LS(I) a i Kenwood.Bash temeljno!

Interesuje me samo da li si na kenwoodu zmenio releje za ukljucenje/preklapanje zvucnika?

Pitam te to jer znam da su stari releji generalno problematicni zbog pojave prelaznog otpora na kontaktima.

Link to comment
Share on other sites

Imao si srece sa ovim, znam neke ljude koji su prejebani na e-bay od likova koji su imali 400, 800, pozitivan feedback, i ne mozes im nista uraditi posle...poslali money order i zbogom...preko ducana je sigurnije jer oni na e-bay nastupaju kao firma iz NJ, ali su napumpali cene tako da ...

eto samo toliko, AR i ja volim al ima i bolje :D

Link to comment
Share on other sites

Imao si srece sa ovim, znam neke ljude koji su prejebani na e-bay od likova koji su imali 400, 800, pozitivan feedback, i ne mozes im nista uraditi posle...poslali money order i zbogom...preko ducana je sigurnije jer oni na e-bay nastupaju kao firma iz NJ, ali su napumpali cene tako da ...

eto samo toliko, AR i ja volim al ima i bolje ;)

Link to comment
Share on other sites

Ako i pored nabavke 9Lsi, budeÅ¡ u potrazi za AR-9-kama, da skrenem pažnju da ovaj par kutija zaista jeste best of AR, ali zahteva i primeren prostor u kome će biti smeÅ¡tene.Na žalost nikada u to vreme nisam imao novca da ih kupim (posedovao sam AR-25s i AR-14) ali sam Äesto odlazio u Beogradsko predstavniÅ¡tvo (Kontaktor ulaz iz ul. Emilijana Josimovića) na seanse i to je bio opÅ¡ti zakljuÄak, ali koliko sam bio lud u to vreme da sam mogao da ih priuÅ¡tim uneo bi ih i u tih 12 m2 kolika mi je tada bila soba.Naravno da bi to bila greÅ¡ka, pa zbog toga savet i tebi ili onima koji možda imaju istu ideju.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...