Jump to content


Quentin Tarantino


catalyst

Recommended Posts

Gledao sam sinoc Death Proof, novi film koji koji potpisuje Quentin Tarantino i opet mi se svideo njegov rad.

Film je izasao u dve verzije - kao jedan od dva dela filma Grindhouse (drugi deo je Planet Terror Roberta Rodrigeza) na americkom trzistu i kao poseban film na evropskom trzisu. Ova nasa verzija je duza za nekih pola sata i tu verziju sam gledao. Moje misljenje:

- odlicno snimljeno, efekti ocaravajuci

- muzika se savrseno uklapa u film (kao i uvek) - ima nekih pesama koje inace nikad ne bih slusao ali kada ih majstor uklopi u film odmah dobiju novu dimenziju

- ok prica

- dobra gluma (osim kod one Zoe), Kurt Rasel u odlicnom izdanju

- nekome bi mozda mogli biti duzi razgovori nego sto bi trebalo (valjda je tu onih pola sata produzenja)

- moze biti "nadrazujuci", i to u seksualnom smislu (dobro montirane i snimljene devojke i jedan interesantan lap dance)

- preporucujem ako volite Tarantina

I inace sam provalio da se ljudi dele na one koji bas vole njegove filmove i one kojima su "glupi i dosadni". Ja svakako spadam u prvu grupu, sta vi mislite?

Link to comment
Share on other sites

sećam se ovakvih filmova kad sam bio klinac, možda pre nekih 15 i viÅ¡e godina... par glumaca, crni auto, ubica u njemu i tako to :wink: , malo iznenaÄ‘enje je bilo samo zadnjih 10ak min, od novijih filmova bolje potroÅ¡iti vreme na mr. brooks, reign over me, ili Äak knocked up.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Dijalozi su produzeni zato sto je film morao biti duzi za pola sata od prvobitnog plana pa na momente mogu biti dosadni. To je steta jer je film mogao biti dinamicniji. Ja volEm i te duze dijaloge pa sam dobio pola sata vise uzivanja. A kakva vam je muzika?

Link to comment
Share on other sites

Ne znam da li ste obavesteni,ali Tarantino je poceo da "otkriva" talentovane rezisere,anonimuse,i da samo stavi na pocetku filma "Quentin Tarantino presents".

Dakle,nema ama bas nikakvog udela u celom procesu stvaranja filma,nego je samo tu da "pogura" telentovane rezisere.

Dobije film,pogleda,i ako mu se svidi... :)

Najpoznatiji primer je serial "Hostel".Ako mozete,pogledajte "credits" i videcete da se njegovo ime nigde ne spominje,osim onog "presents". :)

Oba dela Hostel-a je rezirala Eli Roth(nisam siguran za ime,ali prezime je tacno).

Link to comment
Share on other sites

Hostel nije rezirao Tarantino niti se to bilo gde tvrdi, on je samo izvrsni producent. To znaci da je dao malo para, mozda imao nekog uticaja na snimanje i na kraju uzeo vise para jer ga je mnogo ljudi gledalo zato sto se njegovo ime tu negde pominje.

Inace je bolestan film.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...