Jump to content


Fotografija sve govori


Slavuj iz Mrcajevaca

Recommended Posts

  • Replies 92
  • Created
  • Last Reply

Bez veze. ZvuÄnici su pre blizu, pa se Äuje posebno visokotonac, posebno midbas, posebno basreflex rupa, ako je ima. Osim toga ovdje nema nikakvog stejdža, a nema niti prednosti sliÄnosti sa zvukom iz sluÅ¡alica. Jedino se može naveÄer bolje Äuti tiha glazba. Ostalo je banana.

Link to comment
Share on other sites

Bez veze. ZvuÄnici su pre blizu, pa se Äuje posebno visokotonac, posebno midbas, posebno basreflex rupa, ako je ima. Osim toga ovdje nema nikakvog stejdža, a nema niti prednosti sliÄnosti sa zvukom iz sluÅ¡alica. Jedino se može naveÄer bolje Äuti tiha glazba. Ostalo je banana.
Link to comment
Share on other sites

bojim se da slika govori vise od tog grafikona.

ako je to slika iz tvog stana, aj nam reci sta cujes u toj poziciji?

mozda si otkrio nesto novo posle ko zna koliko decenija zaludjivanja nas budala audiofila u potrazi za savrsenom zvucnickom koncepcijom, pa bi bilo lepo da to podelis sa nama.

Link to comment
Share on other sites

malo je off-topic:

I ''na'' jednoj i ''na'' drugoj ces videti istu sustinu.

Mozda je bolje ovako.

Evo ti primer:

-Ja vozim Golfa 2 GTI, 110kw 16v itd. i zadovoljan sam mogucnostima svog automobila.

-I, jednog lepog dana, ispred zgrade npr., sretne me MILE, i kaze: E', ja kupio Ferrari - 'ajde da se provozamo da se uveris da postoji i nesto bolje od tvog Golfa.(tj. da saznas na cemu si.)

-A ja mu kazem: MILE, pusi k****!

(a nikad u zivotu nisam ni seo u Ferrarija, i naravno, 'usput' sam sebi stvorio 100 milijardi nekih predrasuda kako to voze samo kriminalci, kako je to skupo bez razloga... i tako i ja BEZ RAZLOGA napusim MILEta za nesto o cemu ne znam bukvalno nista)

Ima jos interesantnija varijanta, a to je:

Kad ja cujem od npr. Pere da se njemu MILETOV auto ne svidja, a, naravno, nisam imao prilike da ga JA cujem, nisam ga JA video, JA ne znam nista u vezi toga, ali cu ipak-JA za svaki slucaj, da napljujem to koliko god umem, jer Pera je ipak dobar ortak(posten covek ne daj boze, i koji god hoces izgovor), ne bi on lagao. A to sto sam, na kraju, opet JA, taj koji je ostao glup, to nikog ne zanima.

Shvatio si poentu, nadam se.

Budi pozdravljen, audiofilu(e).

Link to comment
Share on other sites

malo je off-topic:

I ''na'' jednoj i ''na'' drugoj ces videti istu sustinu.

Mozda je bolje ovako.

Evo ti primer:

-Ja vozim Golfa 2 GTI, 110kw 16v itd. i zadovoljan sam mogucnostima svog automobila.

-I, jednog lepog dana, ispred zgrade npr., sretne me MILE, i kaze: E', ja kupio Ferrari - 'ajde da se provozamo da se uveris da postoji i nesto bolje od tvog Golfa.(tj. da saznas na cemu si.)

-A ja mu kazem: MILE, pusi k****!

(a nikad u zivotu nisam ni seo u Ferrarija, i naravno, 'usput' sam sebi stvorio 100 milijardi nekih predrasuda kako to voze samo kriminalci, kako je to skupo bez razloga... i tako i ja BEZ RAZLOGA napusim MILEta za nesto o cemu ne znam bukvalno nista)

Ima jos interesantnija varijanta, a to je:

Kad ja cujem od npr. Pere da se njemu MILETOV auto ne svidja, a, naravno, nisam imao prilike da ga JA cujem, nisam ga JA video, JA ne znam nista u vezi toga, ali cu ipak-JA za svaki slucaj, da napljujem to koliko god umem, jer Pera je ipak dobar ortak(posten covek ne daj boze, i koji god hoces izgovor), ne bi on lagao. A to sto sam, na kraju, opet JA, taj koji je ostao glup, to nikog ne zanima.

Shvatio si poentu, nadam se.

Budi pozdravljen, audiofilu(e).

Link to comment
Share on other sites

Sinoć reÅ¡im da me Mile provoza u tom ferariju, sednem i krenemo.Vozao me nekih pola sata. IzaÄ‘em, vratim zvuÄnike na svoje mesto i onako sluÄ‘en prokomentariÅ¡em sam za sebe.E Mile, j***Å¡ ferari kad ga voziÅ¡ samo u rikverc.

Link to comment
Share on other sites

prvo malo off-topiÄenja, Äisto da probam da smirim strasti:

...bio nekad davno na TV-u onaj komiÄar koji je imao nadima Irac (Dave Allen) koji je u jednom od svojih skeÄeva prikazao iskrcavanje vikinÅ¡ke posade na obalu radi zaduženja, koje su Vikinzi, jeli, imali...

Kapetan izdaje naređenje posadi:

-Pobijte žene i decu, a muškarce silujte!

na to se jedan iz posade stidljivo obrati kapetanu:

-kapetane, zar ne bi trebalo obrnuto?

a kapetan odbrusi:

-svako se zabavlja na svoj naÄin!

.........................................................................................................

Drugo: ako grafikoni ne lažu, oni su snimljeni u gluvoj komori u osovini zvuÄnika na 1m.

Ovde vidim dvostazne zvuÄnike.

Ne vidim grafikon visokotonaca.

Ako je midbas u osovini ušiju, visokotonac nije.

..........................................................................................................

Treće: ako se uzme bofl-literatura tipa fiziologije ljudskog sluha, onda se tamo da iÅ¡Äitati, da zvuk, koji dolazi direktno u pravcu uÅ¡nih Å¡koljki predstavlja (istina) najveći deo zvuÄnih informacija o njegovom kvalitetu i kvantitetu, ali nije zanemarljiv ni onaj deo koji dolazi reflektovan, kao ni onaj koji ide kroz mastoidni deo temporalne kosti i Äini tzv koÅ¡tanu sprovodljivost zvuÄnih puteva.

Svojevremeno je STAX u cilju većeg uživanja u njihivim slušalicama izdao i seriju CD-a predviđenu za slušanje sa slušalicama. Mora da su znali nešto što mi samo naslućujemo.

A na kraju krajeva, svako se zabavlja (kao i do sada) na svoj naÄin. Dok taj naÄin nije sankcionisan zakonom.

Ili ne goji.

:banana

Link to comment
Share on other sites

Imao sam priliku sluÅ¡ati taj CD od Stax-a, a poanta je u tome Å¡to su snimke napravljene pomoću luke u čijim su uÅ¡ima bili mikrofoni (dummy head). Svakome je jasno Å¡to se time htjelo postići i zaÅ¡to snimke na sluÅ¡alicama zvuče drugačije nego na zvučnicima. Ovo na prvoj fotografiji je nonsense. Ali svatko ima svoje veselje.

Link to comment
Share on other sites

...bio nekad davno na TV-u onaj komiÄar koji je imao nadima Irac (Dave Allen) koji je u jednom od svojih skeÄeva prikazao iskrcavanje vikinÅ¡ke posade na obalu radi zaduženja, koje su Vikinzi, jeli, imali...

Kapetan izdaje naređenje posadi:

-Pobijte žene i decu, a muškarce silujte!

na to se jedan iz posade stidljivo obrati kapetanu:

-kapetane, zar ne bi trebalo obrnuto?

a kapetan odbrusi:

-svako se zabavlja na svoj naÄin!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...