Jump to content


Ei Hsr 48 siber potenciometar


mihailo_

Recommended Posts

7 hours ago, safet said:

superlepkom kao što je jedan majstor zalepio sočivo na laseru pa mu je radio punih 20tak minuta 😜

Ne znam šta je taj majstor radio, ali znam da sam bar desetak ovih potenciometara sa HSR-a 48/70/140/160 popravio i radilo je poslije godinama ;)  Obično se slome izdanci za dugme i to se uz malo spretnosti rješava bez problema. 3D štampa je uvijek opcija, kome je stalo do uređaja, iscimaće se i završiti...

 

Link to comment
Share on other sites

Uspeo sam nekako zalepiti, nije bas centriran ali se i ne primecuje mnogo. Sad da ne pravim novu temu, video sam na oglasima 4 bas zvucnika Ei AZ 0800/BGO-17, 25w 16ohm svaki i dva  bas/srednjotonca Ei AZ 0500/BFP-1, 10W 4ohm. Sve ukupno 6500 dinara ili oko 60eur. Prodavac kaze da su ta 4 basa bila po 2 u kutiji vezani paralelno. Jedino o njima znam da su basevi slicnih oznaka isli u Ei Zk40 ali su bili po 4ohm. Da li se isplati napraviti neku kutiju od tih drajvera obzirom da ne znam koje skretnice su tu isle?

Link to comment
Share on other sites



Da li se isplati napraviti neku kutiju od tih drajvera obzirom da ne znam koje skretnice su tu isle?


Ја не бих правио јер су то веома стари звучници а скретница која би била идеална ако је тро системска кутија АЅ 803.



Послато са M2006C3MNG помоћу Тапатока

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...